Cyklotoulky, pěší výlety, plavby po jezerech nově "objevenou" zemí Asie.

Barma neboli Myanmar

Barma je zemí donedávna turisty nedotčenou. Nechte se na svých cyklotoulkách okouzlit zlatými buddhistickými stúpami, jedinečnou krajinou, zahradami plovoucími na jezerech, pestrými kroji místních obyvatel.

 

 

  • Termíny
  • 14. 11. 2018 - 02. 12. 2018
  • Počet dní
  • 19 dní
  • Cena zájezdu
  • 52 000 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 70 000 Kč

Předběžný program zájezdu Barma na kole

1. - 2. den: Let z Prahy do Barmy - Rangún (Rangoon/Yangon/ Yankoun).
3. - 4. den: Rangún - největší město Myanmaru - pagoda Sule, chrám Chaukhtatgyi s Obrovským ležícím Buddhou, jezero Kandawgyi se zlatou lodí, místní trhy a jejich atmosféra, nejsvětější zlatá buddhistickou stúpa Shwedagon (Šweitigoumská pagoda). Bago - bývalé královské město Monů, jedny z nejdelších ležících soch Buddhů (55 m), nejvyšší pagoda Shwemawdaw 114 m, Hadí klášter, řemeslné rodiné dílničky. Na kole - projížďka mezi rýžovými poli a blízkými vesničkami . 30 km.
5. - 7. den: Ranní rituál rozdávání almužny stovkám mnichů. Na kole - venkovem okolo Kyaikto - pozlacená stúpa na vršku pozlaceného skalního masívu ve tvaru balvanu. Přelet Rangún - Mandalay (2.největší město Barmy). Nad městem Mandalajská hora s řadou svatyní - pěkný výhled. Kuthodaw - budhhistická stúpa s 729 mramorovým deskami s vytesanými buddhistickými texty. Na kole - Mingun - od nejtěžšího fungujícího zvonu na světě přes Sagaing - bývalé královské město Šanů na kopci se stovkami stúp a chrámů do Amarapura - nejdelší týkový most na světe U-Bein. 40 km
8. - 9. den: Přejezd autem do Pakokku, lodí po mohutné řece Irrawaddy do okouzlujícího Baganu. Bagan (Pagan) - UNESCO - ikona Barmy - staré město jakoby ztracené v husté zeleni stromů. Dechberoucí západ slunce na chrámech od pagody Shwesandaw. S východem slunce ještě s mnoha letícími balony. Přelet balonem pro zájemce je možný. Na kole - projižďka mezi těmito unikátními pagodami, stúpami, chrámy. 35 km.
10. - 11. den: Na kole - Bagan - Mount Popa - poutní místo - vulkán, skalní masív 1518 vystupující vysoko nad okolní krajinu s nižším vrcholem Taung Kalat 737 m s klášterem. K němu vystoupáme po 777 schodech pro nádherné výhledy. 50 km. Přejezd do horského městečka Kalaw s atmosférou staré Anglie,
12. - 13. den: Pěšky - Kalaw a okolní horské vesnice s obyvateli v pestrých krojích. Pindaya - poutní jeskyně Shwe Oo Min s 9000 sochami Buddhů. Na kole - Pindaya - přes vesnice kmene Pa-O - směrem k jezeru Inle do Heho. 40 km. Přejezd do Nyaungschwe.
14. - 15. den: Inle do Heho - velké klidné jezero v blízkosti štítů hor - projížďka na člunu mezi plovoucími vesničkami, domy na kůlech etnika Inha, jedinečné plovoucí zahrady, až do vesnice Namsan na opačném konci jezera. Řemeslné dílničky, klášter Skákajících koček Nga Phe Kyaung. Na kolech - okolo jezera vesničkami. Na malé lodi převezení i s kolem z východní vesnice Maing Thauk do západní Khaung Daing. Pokračování na kole po západním břehu do vesnice Indein - velké množství stúp natěsnaných jedna na druhou. 30 km.
16. - 17. den: Přelet - He Hoe - Thandwe. Ngapali - krásné pláže bengálského zálivu, místní trh, nejlepší kuchyně s mořskými plody. Aktivní odpočinek (šnorchlování, kolo) nebo relax na plážích.
18. - 19. den: Přelet z Ngapali do Rangúnu, odlet z Barmy a návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Kompletní místní leteckou, pozemní i vodní dopravu (v rámci programu - vnitrostátní lety, kompletní dopravu minivanem, výjezd místní dopravou ke Zlaté skále, transport kol a doprovodné vozidlo na kola, plavby po Irrawady, po jezeře Inle, přeplutí jezera Inle s kolem)), 16x ubytování (v hotelech se snídaní), českého průvodce, vstupy do lokalit uvedených v programu, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh, nutné výdaje: půjčení horských kol na místě (cca 20 USD/den, 7 dní); volitelné výdaje: vstupy nad rámec programu, fakultativní let balonem nad Baganem (cca od 300 USD), vstup do horkých pramenů, výlet za šnorchlováním.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 18 000 Kč.  Lety: Evropa -  Rangún - Evropa + místní lety Yangon-Mandalay, Heho-Thandwe a Thandwe-Yangon. Více informací zde.

Víza

Při vstupu do Barmy je vyžadováno vízum a cestovní pas, jehož platnost přesahuje platnost víza o 3 měsíce. Elektronická víza pro vás vyřídíme online, což je v ceně zájezdu.

Služby za příplatek

Fakultativní let balonem nad Baganem (cca od 300 USD), vstup do horkých pramenů, výlet za šnorchlováním.

Ubytování

Hotýlky s bohatou snídaní.

Další informace

Žádné očkování není do Barmy povinné. Doporučujeme očkování proti hepatitidě A a B a proti břišnímu tyfu a také očkování proti vzteklině kvůli opicím v chrámech. V zemi je rozšířená v nižších polohách malárie, potřeba mohou být antimalarika nebo mohou stačit kvalitní repelenty - záleží na stavu vody a délce období dešťů.