Kambodža a Laos - asijské klenoty zblízka

Jedinečná příroda tropů s krasovými jeskyněmi, džunglí, vodopády, laguny s plážemi,  mniši théravádského buddhismu a jejich kláštery, domorodé vesnice, chatrče na kůlech nad vodou, vodní život na řekách a jezerech, rušný život trhů. 

  • Termíny
  • 11. 11. 2018 - 01. 12. 2018
  • Počet dní
  • 21 dní
  • Cena zájezdu
  • 36 000 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 56 000 Kč

Předběžný program zájezdu Laos a Kambodža - poznání a lehké treky

1. - 2. den: Přelet Praha - Luang Prabang (vznešenost plná francouzského šarmu) (UNESCO), jedno z nejkrásnějších měst Asie.

jedno z nejkrásnějších měst jihovýchodní Asie

Zdroj: https://www.alpina.cz/zajezdy/laos-kambodza

3. - 4. den: Možnost koupání v kaskádových tyrkysových jezírkách u vodopádů Kuang Si. Kratší trek na vrchol vodopádů s úžasným výhledem. Luang Prabang - odpolední prohlídka starobylého sídla králů - klášter Wat Xieng Thong, výhled z vrcholku Phu Si. Večerní atmosféra "Night marketu". Ranní rituál rozdávání rýžové almužny mnichům. Lodí po řece k vodopádům Tad Sae. Možnost koupání se slony ve vodopádech. Přejezd hornatou krajinou serpentin do Vang Vieng. večer v některé z restaurací na břehu řeky.

5. - 6. den: Věhlasné vápencové mogoty tropického krasu okolo Vang Vieng - na zapůjčených kolech příjezd na prohlídku jeskyně Tham Poukham, koupání v Modré laguně před jeskyní. Večerní poklidná atmosféra města se spoustou hospůdek s vyhlášenými palačinkami crepes. Celodenní přejezd přes hory, vesničkami do Vientiane až do vesničky Ban Khoun Kham. Cestou zastávka na jedné z nejkrásnějších vyhlídek v celém Laosu.

7. - 8. den: Plavba lodí do nitra jeskyně Kong Lo, jedné z největších a přitom nejméně známých atrakcí země, brodění, krápníkový sál. Odpolední trek džunglí k vodopádům Tad Namsamam. Večer procházka, focení v přilehlé džungli. Celodenní přesun na jih Laosu do Pakse. Procházka městem, posezení v restauraci s místním pivem Lao Lao.

9. - 10. den: Po snídani s místní vyhlášenou kávou z náhorní plošiny Bolaven následuje výlet tuk-tukem k vodopádům Tat Fane a Tat Yuang v nedotčené džungli. Odpolední návštěva jednoho z nejstarších chrámů Laosu Wat Phou. Kratší přesun autobusem a loďkou po Mekongu do proslulého labyrintu "Čtyř tisíc ostrovů" Si Phan Don. Výlet na železniční most spojující ostrovy Don Det a Don Khong, procházka k majestátním vodopádům Somphamit na Mekongu.

11. - 12. den: Celodenní plavba na kajaku po Mekongu krásnou krajinou z ostrova Don Det  "Čtyř tisíc ostrovů" až k hranici s Kambodžou a zpět. Vodopády a pozorování sladkovodních delfínů v řece. Přejezd do Kambodži. Večerní příjezd do turistického města Siem Reap s procházkou centrem a krásným night marketem.

13. - 14. den: Slavný Angkor Wat - prohlídka nejrozsáhlejšího náboženského komplexu na světě. S východem slunce celý den až po jeho západ nad khmerským chrámovým komplexem - Angkor Wat, džunglí zarostlý Tha Prohm, Angkor Thom, Bayon, ... Přesun autobusem - večerní příjezd do hlavního města Phnom Penh. Možná procházka po night marketu a ochutnávka místních specialit.

15. - 16. den: Phnom Penh - návštěva Killing fields, kde za doby vlády Rudých Khmérů a Pol Pota umřely tisíce lidí. Návštěva Muzea genocidy, které byly za vlády Rudých Khmérů vězením S21. Přejezd do Sihanoukville - město na pobřeží - odpolední koupání v moři, pláže nebo restaurace s ochutnávkami místních specialit.

17. - 18. den: Přeplutí na tropický ostrov Koh Rong. Koupání, šnorchlování v průzračném teplém moři, odpočinek na pláži. Fakultativně možnost výletu dále za špičkovým šnorchlováním či potápěním, případně i na vedlejší snový ostrov. Celodenní trek divokou džunglí a po plážích k vodopádům v západní části ostrova Koh Rong. Odpočinek u moře, večerní zábava v bambusovém baru u pláže, noční koupání ve svítícím planktonu - další skvělý zážitek v Kambodži.

19. - 20. den: Zpět na pevninu, do Phnom Penh. Zbude-li čas - návštěva místních russian marketu a central marketu. Přelet Phnom Penh - Bangkok. Návštěva města - plavba po řece Chao Phraya, krásné waty, nejživější proslulá ulice Khao San Road.

21. den: Odlet z Bangkoku, návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Kompletní místní pozemní i vodní dopravu (v rámci programu), 19x ubytování (v hotýlcích, guesthousech, chatkách), českého průvodce, vstupné na přírodní atrakce dle programu (jeskyně, vodopády atd.), elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh, volitelné výdaje: půjčení vybavení na šnorchlování (od 3 USD), výlet za šnorchlováním (od 10 USD s obědem) či potápění, koupání se slony, vstupné do památek a muzeí (Luang Prabang cca 6 USD, Wat Phou cca 6 USD, Killing Fields cca 6 USD, S21 cca 6 USD, Angkor Wat cca 20 USD, chrámy v Bangkoku celkem okolo 5 USD).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 20000 Kč.  lety - Evropa -  Bangkok - Evropa + lety Bangkok - Luang Prabang a Siam Reap - Bangkok Více informací zde.

Víza

Laos cca 31 USD, Kambodža cca 38 USD

Služby za příplatek

Půjčení vybavení na šnorchlování (od 3 USD), výlet za šnorchlováním (od 10 USD s obědem) či potápění, koupání se slony, vstupné do památek a muzeí (Luang Prabang cca 6 USD, Wat Phou cca 6 USD, Killing Fields cca 6 USD, S21 cca 6 USD, Angkor Wat cca 20 USD, chrámy v Bangkoku celkem okolo 5 USD).