Nejnovější africká novinka v naší nabídce – trojice jihoafrických států JAR, Svazijsko a Lesotho. Kombinace toho nejlepšího, co můžete v Jižní Africe zažít – národní parky s množstvím zvěře, kaňony a hory. Zájezd jedeme částečně poprvé a je zaměřen nejenom na poznávání, ale i na převážně pohodový lehký treking, v Dračích horách včetně dvou těžších tůr, s doplňujícím kvalitním programem včetně návštěvy proslulého jihoafrického Krugerova NP a úchvatného kaňonu Blyde River. Malá skupina 11-13 lidí včetně průvodců.

OBSAZENO.

  • Termíny
  • 31. 08. 2018 - 24. 09. 2018
  • Počet dní
  • 24 dní
  • Cena zájezdu
  • 39 500 Kč
  • Cena letenky
  • 17 000 Kč
  • Celková cena
  • 56 500 Kč

Předběžný program zájezdu Severovýchod Jihoafrické republiky, Svazijsko a Lesotho

1. - 2. den: Odlet pozdě v noci z Vídně, po nutných mezipřistáních přílet do Johannesburgu,vypůjčení vozidla či vozidel, zahájení putování po Jižní Africe - přejezd do Krugerova NP. V dalších dvou dnech jej projedemem celý od severu k jihu.

3. - 4. den: Národní park Kruger. Podle většinového názoru snad nejlepší národní park celé Afriky. K vidění je zde celá velká pětka: lvi, sloni, nosorožci, buvoli, leopardi, dále několik druhů antilop, gepardi, žirafy - prostě téměř vše, co může Afrika poskytnout.

5. - 6. den: Blyde River Canyon NR a okolí. Jeden z největších kaňonů světa, fantastické scenérie, Kudu Trail – příjemná procházka zachovalým původním lesem s častou přítomností těchto krásných antilop. Charakteristické vyhlídky na nejznámější místa - Three Rondavels, Bourke´s Luck Potholes, procházky k vodopádům Libon Falls, příp. Mac Mac Falls, krátké túry. 

7. den: Příjezd do Svazijska, krátký výstup na obří monolit Sibebe Rock. Největší žulový "balvan" světa. Oblast s unikátními skalními útvary. Úvodní zastávka v Ezulwini Valley - centrum turistického ruchu Swazijska. Večer dojezd do Malolotji.

8. den: Malolotja Nature Reserve - celodenní pohodová  pěší túra po rezervaci v krásné krajině. Výhledy na hřebeny hor, kaňon, vodopád. Chůze otevřenou krajinou i pásy lesa.

9. den: Ezulwini Valley - dokončení prohlídky - tržiště, termály, možnost návštěvy místní kulturní vesnice, tedy jakéhosi místního skanzenu, nebo léčivých lázní. Tradiční místo moci Lobamba, Národní muzeum, příjezd do Ngwepisi Gorge.

10. - 11. den: Ngwepisi Gorge - jeden z posledních nedotčených koutů Svazijska, celodenní pohodová túra v krásné krajině do kaňonu řeky Ngwepisi a k termálním pramenům. Opuštění Svazijska a příjezd k moři do Sodwana Bay.

12. - 13. den: Sodwana Bay - nezbytný odpočinkový den, excelentní možnosti šnorchlování - nejlepší v JAR. Po odpočinku noční přejezd směr Lesotho. Průjezd krásnou krajinou na jihu Lesotha, dinosauří stopy v Quthingu, dojezd do Malealea.

14. - 15. den: Dva dny v Malealea - poznáme život místních komunit, treky či pony výlety, vodopády, zasloužené zvolnění před závěrečnou programovou smrští. Druhý den odpolední cesta do Semonkong.

16. den: Semonkonk a vodopády Maletsynyane, Ha Baroana - staré malby na skalních stěnách, poutní hora Thaba Bosiu - místo založení království, kam podniknem kratičký nenáročný výstup.

17. den: pěší túra v NP Ts´Ehlanyane tuto túru podnikneme pouze v případě, bude-li čas a dosud vše proběhne bez zpoždění, jinak ji vynecháme. Budeme tento den považovat za jakýsi rezervní den.

18. den: Přejezd úžasnou krajinou hor přes Moteng Pass do Oxbow, Mokhotlong, docestování do proslulého průsmyku Sani Pass, kde se ubytujeme v útočišti všech turistů Sani Top Chalet, Od této chvíle se ocitáme v království Dračích hor, části, která patří Lesothu.

19. den: Celodenní tůra na nejvyšší horu Lesotha, Thabana-Ntlenyana 3482m. Jednodenní náročná túra, asi nejtěžší na celém zájezdu, jejímž jednoznačným cílem je zdolání nejvyššího vrchlu Lesotha a celých dračích hor. Na přání se pokusíme zajistit i možnost lehčí varianty pro tento den.

20. den: Kratší a mnohem snadnější půldenní túra (cca 2 x 6 km) na Hodgson´Peak 3257 m, poté adrenalinový sjezd nekonečnými serpntinami do Jihoafrické Republiky, dojezd do jedhoho z východisk pro další zážitky.

21. - 23. den: Dračí hory v Jižní Africe. Vybereme další pěknou túru v Dračích horách, tentokrát v jihoafrické části pohoří. A dále proslulá túra Sentinel Trail - vyhlídky na úžasný půlkruh Amphiteatro, vodopády Tugela 850m (bohužel v tuto dobu bude ve všech vodopádech asi málo vody). Odjezd směr Johannesburg.

24. - 25. den: Příjezd do Johannesburgu, odlet a návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem vozidel, palivo do vozidel, poplatky na dálnici, veškerá ubytování (turistické hotýlky, kempy, tábořiště), českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do parků a rezervací, případná víza a náklady spojené s jejich vyřízením, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Do JAR, Lesotha a Svazijska nejsou pro občany ČR turistická víza nutná. Občané SR si musí víza do JAR a Lesotha bohužel zajistit sami.

Náročnost

Středně náročný aktivně poznávací zájezd s pěšími výlety (od několika hodin po maximálně 1 den).

Strava

V místních restauracích, individuální vaření v kempech (vlastní vařič), zásoby budeme doplňovat v místních obchodech. Také v kempech je často možnost návštěvy restaurace.

Ubytování

Hotely, ubytovny, lodžie, tábořiště a kempy. Je třeba mít k dispozici vlastní stany. 

Doprava

Veškerou dopravu uskutečníme pronajatým autem. V Johannesburgu si půjčíme minivan a v něm se budeme přesouvat mezi jednotlivými cíli našeho pobytu. 

Vybavení

Stan, spací pytel, karimatka, dobré boty na výlety. Vařič (nejlépe benzínový) a ešus doporučujeme, nejsou nezbytně nutné, ale ušetří peníze za restaurace. Ve většině kempů je místo ke grilování.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace