Další velká výzva pro neohrožené cestovatele. Po prvních zájezdech jakékoli české či slovenské cestovky do Pobřeží Slonoviny a Nigérie se chceme vydat do další země, kam běžný turista často nezavítá. Do země jednoho úžasného souostroví a nepříliš prozkoumané pevniny, do země tak málo známé, že každý krok bude velkým překvapením - pro nás i pro Vás. Do země jedeme poprvé a pravděpodobně i naposledy - takové akce se jen málokdy podaří zopakovat. Ale tentokrát pojedeme!

 

 

 

  • Termíny
  • 30. 11. 2020 - 11. 12. 2020
  • Počet dní
  • 12 dní
  • Cena zájezdu
  • 27 500 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 49 500 Kč

Předběžný program zájezdu Guinea-Bissau

1. – 2. den: Letecky z Prahy nebo Vídně do Bissau, hlavního města státu Guinea-Bissau, ubytování. Druhý den prohlídka hlavního města a nejbližšího okolí. Náměstí Praca dos Heróis Nacionais, bývalý prezidentský palác, Národní muzeum či bohužel zevnitř armádou zabraná a tudíž turistům nepřístupná pevnost Fortaleza d´Amura

3. - 7. den: Klenot republiky Guinea-Bissau, souostroví Bijagós. Naší základnou bude ostrov Ilha de Bubaque a odtud budemem podnikat výlety k dalším ostrovům. Jedná se o tropický ráj bez jakýchkoliv přívlastků - krásné pláže, moře plné ryb (včetně možnosti výletů na lov ryb). Určitě navštívíme některý z blízkých ostrůvků (Ilha de Rubane, Ilha Acunda), určitě zavítáme i na Ilha de Orango, centrum stejnojmenného NP a místo pohřebiště bijagských králů a královen. A snad se podaří i výlet na rajské pláže ostrova Joao Vieira.

8. - 11. den: Catió, Jemberem a NP Cantanhez. Navštívíme jihovýchodní část země s nejzachovalejším ekosystémem tropického deštného pralesa. V NP žijí poslední stáda slonů a je také nejzápadnějším místem výskytu afrických šimpanzů. Návrat do hlavního města, noční odlet.

12. den: Po nutném mezipřistání návrat do Evropy. Pro ty, kteří se vrací do Gambie, relaxace na pláži Varela, stejně krásné jako Cap Skirring na protější senegalské straně.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, všechny výlety dle programu, českého (anglickya do značné míry i portugalsky se domluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum a náklady na jeho vyřízení, dále vstupy do památek a NP, poplatky za fotografování, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza nejsou zahrnuta v ceně zájezdu, vyřizují se před cestou. Cena za vyřízení 1850 Kč v roce 2017.