Další velká výzva pro neohrožené cestovatele. Po prvních zájezdech jakékoli české či slovenské cestovky do Pobřeží Slonoviny a Nigérie se chceme vydat do další země, kam běžný turista často nezavítá. Do země jednoho úžasného souostroví a nepříliš prozkoumané pevniny, do země tak málo známé, že každý krok bude velkým překvapením - pro nás i pro Vás. Do země jedeme poprvé a pravděpodobně i naposledy - takové akce se jen málokdy podaří zopakovat. 

 

 

 

  • Termíny
  • 27. 03. 2023 - 08. 04. 2023
  • Počet dní
  • 14 dní
  • Cena zájezdu
  • 39 500 Kč
  • Cena letenky
  • 15 000 Kč
  • Celková cena
  • 54 500 Kč

Předběžný program zájezdu Guinea-Bissau

1. – 3. den: Letecky z Prahy nebo Vídně do Banjulu, hlavního města Gambie, ubytování. Přesun přes krátký úsek cesty v Senegalu do Bissau, metropole státu Guinea-Bissau. Další den prohlídka hlavního města a nejbližšího okolí. Náměstí Praca dos Heróis Nacionais, bývalý prezidentský palác, Národní muzeum či bohužel zevnitř armádou zabraná a tudíž turistům nepřístupná pevnost Fortaleza d´Amura

4. - 8. den: Klenot republiky Guinea-Bissau, souostroví Bijagós. Naší základnou bude ostrov Ilha de Bubaque a odtud budemem podnikat výlety k dalším ostrovům. Jedná se o tropický ráj bez jakýchkoliv přívlastků - krásné pláže, moře plné ryb (včetně možnosti výletů na lov ryb). Určitě navštívíme některý z blízkých ostrůvků (Ilha de Rubane, Ilha Acunda), určitě zavítáme i na Ilha de Orango, centrum stejnojmenného NP a místo pohřebiště bijagských králů a královen. A snad se podaří i výlet na rajské pláže ostrova Joao Vieira.

9. - 12. den: Catió, Jemberem a NP Cantanhez. Navštívíme jihovýchodní část země s nejzachovalejším ekosystémem tropického deštného pralesa. V NP žijí poslední stáda slonů a je také nejzápadnějším místem výskytu afrických šimpanzů. Ukončení pobytu v zemi, nocleh již v Senegalu.

13.- 14. den: Návrat do Gambie, ještě krátká relaxace na pláži Varela, stejně krásné jako Cap Skirring na protější senegalské straně. Návrat do Gambie, odlet do Evropy.

Pozn: v případě vašeho přání je možný přílet a odlet přímo z Bissau, ale to je sice dvakrát o den kratší, zato díky letenkám o dost dražší varianta ).

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, všechny výlety dle programu, českého (anglickya do značné míry i portugalsky se domluvícího) průvodce, veškerá vstupné do památek a národních parků dle programu, bakšišné, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum a náklady na jeho vyřízení, případné poplatky za fotografování, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza nejsou zahrnuta v ceně zájezdu, budou se vyřizovat na přechodu mezi Senegalem a Guinea-Bissau.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.