Zájezd pro náročné - s kombinací treku v oblasti Mustangu a treku vysokohorskou izolovanou oblastí u tibetské hranice, umocněno výstupem na Saribung Peak 6346m. Horní Mustang byl donedávna posledním nepálským královstvím ve mnohabarevné skalnaté a pouštní oblasti se zelenými údolími.

3 v jednom - 2 treky a 1 výstup v nedotčených oblastech Nepálu

Nejstarší buddhistické kláštery s nejcennějšími posvátnými knihami a sochami Buddhů. Na tomto treku navštívíte prastaré vesnice Mustangu s jejich obyvateli tibetského původu i nedotčenou oblast Damodar Himal. Staňte se jedněmi z mála, kdo pronikl tak daleko a vysoko a pohlédl do posvátných vod jezera Damodar u tibetské hranice. Oblast Phu je mimořádnou ukázkou toho, jak lze trvale žít v suché skalnaté krajině ve výšce nad 4000m.

  • Termíny
  • 05. 10. 2019 - 30. 10. 2019
  • Počet dní
  • 26 dní
  • Cena zájezdu
  • 45 000 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 63 000 Kč

Předběžný program zájezdu Nepál - Trek a výstup na Saribung Peak 6 346 m

1. - 2. den: Let do Nepálu - Káthmándú, přejezd do hotelu, prohlídka historické části města.

3. - 4. den: Přejezd autobusem do Pokhary u jezera  Phewa , možnost dokoupení potravin a potřebných věcí. Po přespání letecky Pokhara - Jomsom, pěšky  údolím Kali Gandaki do  Kagbeni  (2800m) - brána do Horního Mustangu, nocleh v lodgi, údajně 1000 let starý buddhistický klášter.

5. - 6. den: Kagbeni - Chele (3100m): podél řeky Kali Gandaki přes vesnici Tangbe a Chusang s , buddhistickými čorteny a zdmi mane do Chele vyvýšeného nad řekou , se skalním tunelem a 16 jeskyněmi nad ním. Chele - Geling (3570m): přes malé sedýlko do vesnice Samar, návštěva Runjung meditační jeskyně, pozoruhodnou skalnatou krajinou do Gelingu, návštěva buddhistického kláštera.

7. - 8. den: Geling - Dakmar  (3820m): sedýlko Ny i La 4020m, nejdelší  mani zeď v Mustangu . Oblastí barevných skal do vesnice Dakmar. Dakmar -  Lo Manthang (3840m): přes Ghar Gompa (8.století- postaveno Guru Padmasambhavou, zakladatelem tibetského buddhismu). Sedlo Chogo La 4230m, nejvyšší bod Horního Mustangu. Lo Mantang  - hlavní město království Mustang  založené  v  roce 1380.

9. - 10. den: Aklimatizační den v Lo Mantang a okolí, velký buddhistický klášter Namgyal,  případně výlet na koních do severnějších vesniček, meditační skalní jeskynní komplex  v Garphu. Lo-Manthang -Tsarang  (3560m):Tsarang - palác a buddhistický klášter se sbírkou nejvzácnějších buddhistických knih.

11. - 12. den: Tsarang - Luri Gompa: přes  vesničku Di Gaon a Yara Gaon pod skalním městěm do odlehlé Luri vesnice se dvěma buddhistickými kláštery, starší  z nich - 600let starý jeskynní  klášter se sochami  ochránců buddhismu. Luri Gompa - Ghuma Thanti (4,600m): dechberoucí  krajinou  přes pastviny  výstup do sedla  4940m s výhledem na Dhaulagirí a sestup na tábořiště 4600m.

13. - 14. den: Ghuma Thanti - Namta Khola (4890m): překonáme sedýlka  Kyumu La 5300m a Batsyak La 5450m a pokocháme se  výhledy na ledovou pyramidu osmitisícovky  Dhaulagiri a na masív  Damodar Himal. Sejdeme k posvátnému jezeru  Damodar a utáboříme se říčky Namta. Namta Khola - Saribung BC (4950m): krajinou podobnou  tibetské náhorní plošině dojedeme do základního tábora Saribung.

15. - 16. den: Saribung BC - aklimatizační den, výstup směrem ke kempu  I a návrat do BC. Saribung BC - kemp I (5730m): po ledovcové moréně a  ledovci  vystoupáme do kempu I.. Výhledy na Khumjunggar Himal (6959m) a  Damodar Himal. Nocleh ve stanech v kempu I.
17. - 18. den: Kemp I - Saribung Peak (6346m) výstup - Saribung BC (4950m). Saribung  BC - Nagor (4400m) přes sedýlko  Saribung (6042m)  a po ledovcové  moréně  v  těsné blízkosti  tibetské hranice  sejdeme do Nagoru.

19. - 20 den: Nagor - Phu Gaon (4080m): krajina s pastvinami, nocleh v  půvabné kamenné  vesnici  Phu  na skalním ostrohu,  legendární buddhistický klášter. Phu Gaon - Meta (3560m): sestup kaňonem a dále podél  řeky do vesnice Meta. Cestou opuštěné usedlosti  tibetských  Khampů, kteří tu žili ilegálně. Velmi pestrá krajina, erodované skály střídají zelené pastviny. Výhledy na  Ananpurnu II a Lamjung Himal.

21. - 22 den: Meta - Koto (2600m): sestup údolím říčky Naar, napojení na trasu okolo Ananpuren. Koto - Kathmandu (1860m): jeepem  projedeme  údolím řeky  Marsynagdi až do Besi Saharu ( začátek treku okolo Annapuren) a dále autobusem do Kathmandu.

23. - 25. den: Prohlídka Káthmándú – stupa  Swayambhunath, pohřebiště Pashupatinath, stupa Boudhanath, návštěva  historického města  Patan nebo Bhaktapur, návštěva dalších historických míst, nákupy, masáže a večerní odlet do ČR.

26. den: Přílet do ČR

Cena zájezdu zahrnuje

Cena zájezdu 45 000 - 55 000 Kč (bude upřesněna podle aktuální výše ceny za permity. Předpokládáme nižší  cenu.

Cena zájezdu zahrnuje: Veškeré permity, povolení, doprava, ubytování, český a nepálský průvodce kolem Manaslu, mapy, pojištění CK proti úpadku.

Letenka Pokhara - Jomson, doprava najatými jeepy, taxiky, autobusy, ubytování v Kathmandu v rekonstruovaném hotelu, v Pokhaře v hotýlku, na treku prosté ubytování u lidí v jejich domcích či ve vlastním stanu (poplatek za tábořiště) všechny permity do oblastí, speciální permit na výstup na Saribung peak, poplatek za další poplatek za výstup nad  6000m, pojištění pro případnou leteckou záchranu nepálského průvodce či nosičů, nepálského průvodce s lezeckou licencí vč. jeho pojištění, lezecké vybavení nepálského průvodce a erární vybavení( lana, ledovcové vývrtky a kotvy), českého průvodce, 1 nosiče na erární vybavení vč. jeho pojištění a dopravy, náklady na dopravu průvodce, mapu treku pro každého, satelitní telefon.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, nepálské vízum (40 USD), nosič - cena cca 1kg / 1 den /1.1 USD), nese 25 kg, vstupy (celkem asi 40 USD ), vlastní vybavení na výstup ( mačky, cepín, sedací úvazek)

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 18 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Obdržíme po příletu v Káthmándú za 40 USD.