Další velká výzva pro neohrožené cestovatele. Rok po prvním zájezdu jakékoli české či slovenské cestovky do Pobřeží Slonoviny se chceme vydat do země ještě turisticky vzdálenější, do země kam běžný turista nezavítá ani náhodou. Do země mnoha milionů barevně oblečených lidí, do země dvou různých světů, křesťanského i islámského, do země kam se my jako pravděpodobně opět jediní určitě vydáme. V tuto chvíli ještě nevíme, jestli to bude cesta ve spolupráci s místní cestovkou a jejím minibusem nebo jestli se budeme muset spolehnout na vlastní um a touhu a cestovat místními prostředky. Ale pojedeme!

ZÁJEZD JE PRO ROK 2018 JIŽ VYPRODÁN!

 

  • Termíny
  • 02. 11. 2018 - 18. 11. 2018
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 45 500 Kč
  • Cena letenky
  • 15 000 Kč
  • Celková cena
  • 60 500 Kč

Předběžný program zájezdu Nigérie - země, kam se nejezdí

1. – 2. den: Ráno odletíme z Prahy, Vídně či jiného evropského uzlu do Istambulu, kde se případně všichni setkáme. Večer přílet do Lagosu. Celý další den strávíme v této neuvěřitelně hektické mnohamilionové metropoli. 

3. - 4. den: Jihozápadní Nigérie – země lidu Yoruba. Tradiční víra, města kde dosud vládnou místní “králové“. Abeokuta, hlavní město státu Ogun. Výstup na posvátnou skálu Olumo, 137m, po schodech nebo výtahem, bude-li právě fungovat. Město Ife a jeho palác a muzeum. Pětimetrový monolit Opa Oranmiyan. Oshogbo – hlavní město státu Osun. Posvátný háj – památka UNESCO – nádherný kousek přírody „vylepšený“ četnými sochami.

5. - 6. den:  Benin City a cesta do Calabaru. Hlavní město státu Edo Benin City, známé pro své výrobky z bronzu, mědi a slonoviny. Národní muzeum a jeho sbírky. Tržiště Oba Market. Ulice odlévačů bronzu Igun Street. Dům náčelníka Ogiamena, zbytky městských hradeb.

7. - 8. den: Calabar a cesta do Yankari NP. Calabar – příjemné město se starou koloniální čtvrtí. Calabar Museum – jednoznačně nejlepší muzeum v zemi, umístěné v překrásně zrestaurované staré koloniální budově. Marina Road – pěkné nábřeží, pomník nezávislosti,… Hrob misionářky Mary Slessor. Navštívíme alespoň jednu ze dvou záchranných stanic pro priváty: Calabar Drill Monkey Ranch a/nebo Cercopan Primate Sanctuary.

9. - 10. den: Yankari National Park and Wikki Warm Spring. Jedna z největších turistických atrakcí Nigérie. Určitě neuvidíme tolik zvěře jako v NP Keni či Tanzánie, ale něco snad uvidíme určitě. A hlavně – zažijeme nádhernou koupačku v přírodních termálech Wikki Warm Spring s vodou stálé teploty 31 stupňů.

11. - 12. den: Dlouhá cesta do města Kano, nejstaršího města Západní Afriky. Nyní obrovské město, jehož stará část si ale stále udržuje svoji středověkou atmosféru. Jsou zde proslulé barvírny plátna především indigové barvy, obří centrální mešita pro 50000 věřících, emírův palác, pozůstatky městských hradeb. Navštívíme i tržiště Kurmi, s obrovskou atmosférou – jedno z nejexotičtějších a nejbarevnějších v celém Sahelu. Gidan Dan Hausa – výtečný příklad tradiční hliněné architektury.

13. den: Vydáme se na jih do starobylého opevněného města Zaría. Emírův palác (vnější prohlídka, při troše štěstí i vnitřní nahlédnutí včetně setkání s emírem), moderní centrální mešita pro 5000 věřících, zdi královny Amíny – tisíc let staré opevnění. Přenocujeme v Zaría nebo v ideálním případě ještě popojedeme o kus dál a přespíme ve městě Kaduna.

14. - 15. den: Ráno se začneme přesouvat směrem k městu Abuja, které se v roce 1991 stalo novým hlavním městem Nigérie. Po cestě zastávka u monumentální skály Zuma Rock a zajedeme si i k vodopádům Gurara, s možností závěrečné koupačky v jezírku pod vodopády. V Abuji jen krátce posoudíme moderní architekturu 70. let minulého století, budeme mít možnost závěrečných nákupů na místních tržištích a večer se přesuneme na letiště, odkud chvíli po půlnoci odletíme zpět do Evropy.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, veškeré společné výlety dle programu, českého (anglicky se domluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum a náklady na jeho vyřízení, dále vstupy do památek a NP, poplatky za fotografování, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza a náklady spojené s jejich vyřizováním nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, vyřizují se před cestou. Cenu za vyřízení v tuto chvíli ještě nejsme schopni přesně vykalkulovat.