Během týdne trvajícího zájezdu podrobně prozkoumáme všechny ostrovy, které lze navštívit z hlavního ostrova po mostech či tunelech a bude-li nám počasí příznivě nakloněno, vydáme se i lodním trajektem na jeden či dva další ostrovy. Budeme mít pronajaté auto nebo minibus a budeme jezdit a chodit od rána do odpoledne tak, abychom toho viděli a poznali co nejvíce. Akce je vhodná téměř pro každého mírně zdatného turistu - túry, které budeme podnikat, budou až na jednu výjimku maximálně na 2-3 hodiny dlouhé a lze je vynechat.  Nejdelší tůra na útes Enniberg je o něco náročnější.

 

 

 

 

 

 

  • Termíny
  • 09. 06. 2019 - 15. 06. 2019
  • Počet dní
  • 7 dní
  • Cena zájezdu
  • 23 500 Kč
  • Cena letenky
  • 11 000 Kč
  • Celková cena
  • 34 500 Kč

Předběžný program zájezdu Faerské ostrovy

1. den: Letecky z Vídně, mezipřistání v Kodani, přílet na ostrov Vágar s jediným mezinárodním letištěm v zemi, ubytování, vyzvednutí auta a začátek poznávání země.

2.- 6. den: Pronajatým autem prozkoumáme vše zajímavé na ostrovech Streymoy, Vágar, Eysturoy, Barday, Kunay a Vidoy. Pokud bude počasí stabilní, pokusíme se za pomoci místních trajektů navštívit i ostrov Kalsay, případně dle přání klientů i ostrov Mykines.

 

Ostrov Vágar. První půvabná vesnice Gásadalur, možnost prvního krátkého treku do této vesnice přes kopec z vesnice Bour, první zkušenost s Faerskými tunely. Nádherná vycházke kolem největšího faerského jezera Leitisvatn k vodopádu Bosdalafossur a útesu Trollkonufinger. Městečka Midvágur a Sandavágur.

Ostrov Stremoy. Hlavní město Torshavn a okolí: staré město Undir Riggi, Tiganes se sídlem faerské vlády, Torshavský přístav, nesmírně fotogenické místo. Pevnost Skansin s červenobílým majákem, možná nejmenší budova parlamentu na světě Logting. Národní muzeum, chrám Vesturkirkja,... Městečko Kirkjubour a jeho částečně zachovalá středověká katedrála Magnus. Vesnice Kaldbak s dřevěným kostelíkem z roku 1835. Rybářská vesnice Westmana, pro zájemce možnost lodního výletu pod skalní útesy a oblouky s pozorováním mořských ptáků (není v ceně). Nejsevernější vesnice Tjornuvík, úžasně položená, ze tří stran obklopená horskými stěnami a čtvrtou otevřenou do úzkého mořského fjordu.

Ostrov Eysturoy. Dechberoucí pohled z vesnice Eisi na impozantní skály Risin a Kellingin tyčící se z moře, nejmalebnější vesnice Gjógv a Elduvík. Nejvyšší hora Faerských ostrovů Slaettaratindur 882m - se zájemci podnikneme výstup, tam a zpět cca 2-3 hodiny. Další vesnice Funningur se svojí pýchou - dřevěným kostelíkem z roku 1847.  Vesnice Oyndarfjordur se zvláštními skalními kameny a nezvykle doběla zbarveným kostelíkem. Dokonalá místní architektura  - největší soubor starých budov - ve vesnicí Nordragota. Nejdelší fjord Faerských ostrovů Skálafjordur.

Severní ostrovy Barday, Vidoy, Kunoy a Kalsoy. Druhé největší město země Klaksvík. Impozantní chrám Christianskirkjan, pojmenovaný na počest dánského krále Christiana X. Úžasný skalní útes Enniberg na nejsevernějším cípu ostrova Vidoy, se svými 754m druhý nejvyšší v Evropě. Několikahodinová tůra k tomuto útesu vede přes třetí nejvyšší vrchol Faerských ostrovů Villingadalsfjall 844m. Neskutečně malebná vesnice Kunoy, středisko stejnojmenného ostrova s typickým dřevěným kostelíkem a úzkými klikatými uličkami kolem. Ostrov Kalsoy ( pouze pojedou-li lodě za příznivého počasí ) - krátký ( cca 2 x 40 minut ), ale krásný trek z vesnice Trollanes k majáku Kallur se snad nejúžasnější vyhlídkou v celé zemi.

Ostrov Mykines - navštívíme pouze, bude-li hezké počasí a příznivá předpověď, abychom zde neuvízli ( kvůli počasí často nejezdí lodě i několik dní ) a pouze jako fakultativní výlet v případě přání klientů. Krásný menší ostrov plný zejména přírodních krás a spousty ptačích kolonií. Lambi - nejzápadnější místo ostrova s obrovským množstvím hnízdících papuchálků. Vesnice Mykines - jedna z nejhezčích v celé zemi. Asi hodinový výšlap na kopec Knúkúr, 560m s výhledy na celý ostrov.

7. den: Letecky přes Kodaň zpět do Vídně, přílet do rakouské metropole ve večerních hodinách.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Cenu zájezdu 23500 Kč a cenu letenky do maximálního limitu 11000 Kč. Cena zájezdu zahrnuje veškerou společnou dopravu (kromě případné helikoptéry), ubytování, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, pojištění CK pro případ úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek, stravování, příp. fakultativní lodní výlety. Dále cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 11 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou třeba.

Náročnost

Poznávací zájezd s krátkými treky, až na jednu výjimku maximálně 2-3 hodinovými nepříliš náročnými túrami, možnost nevyzpytatelného počasí.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.