Během týdne trvajícího zájezdu podrobně prozkoumáme všechny ostrovy, které lze navštívit z hlavního ostrova po mostech či tunelech a bude-li nám počasí příznivě nakloněno, vydáme se i lodním trajektem na jeden či dva další ostrovy. Budem mít pronajaté auto a budeme jezdit a chodit od rána do večera, tak, abychom toho viděli a poznali co nejvíce. Akce je vhodná pro každého - tůry, které budeme podnikat, budou maximálně na několik hodin, většinou snadným terénem a lze je vynechat. Zároveň se jedná o zájezd outdoorový - jedeme v minimální skupince 2-4 klientů do poměrně drahé země a abychom mohli zájezd nabídnout za rozumnou, v tomto případě z hlediska CK režijní cenu, je nutné počítat s jednodušším ubytováním hostelového typu, v případě více účastníků se pokusíme zajistit apartmán.

ZÁJEZD JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN.

 

  • Termíny
  • 23. 05. 2018 - 29. 05. 2018
  • Počet dní
  • 7 dní
  • Cena zájezdu
  • 16 000 Kč
  • Cena letenky
  • 11 000 Kč
  • Celková cena
  • 27 000 Kč

Předběžný program zájezdu Faerské ostrovy

1. den: Letecky z Vídně, mezipřistání v Kodani, přílet do města Torshawn, na ostrově Streymay. největšího města v zemi a přirozené metropole tohoto státu

2.- 6. den: Pronajatým autem prozkoumáme vše zajímavé na ostrovech Streymoy, Vágar, Eysturoy, Barday, Kunay a Vidoy. Pokud bude počasí stabilní, pokusíme se za pomoci místních trajektů navštívit i ostrov Mykines, případně i ostrov Kalsay.

Ostrov Stremoy. Hlavní město Torshavn a okolí: staré město Undir Riggi, Tiganes se sídlem faerské vlády, Torshavský přístav, nesmírně fotogenické místo. Pevnost Skansin s červenobílým majákem, možná nejmenší budova parlamentu na světě Logting, vyhlídka na město od královského monumentu, Národní muzeum, chrám Vesturkirkja,... Městečko Kirkjubour a jeho nádherně zachovalá středověká katedrála Magnus. Vesnice Kaldbak s dřevěným kostelíkem z roku 1835. Rybářská vesnice Westmana, pro zájemce možnost lodního výletu pod skalní útesy a oblouky s pozorováním mořských ptáků. Nejsevernější vesnice Tjornuvík, úžasně položená, ze tří stran obklopená horskými stěnami a čtvrtou otevřenou do úzkého mořského fjordu.

Ostrov Eysturoy. Dechberoucí pohled z vesnice Eisi na impozantní skály Risin a Kellingin tyčící se z moře, nejmalebnější vesnice Gjógv a Elduvík. Nejvyšší hora Faerských ostrovů Slaettaratindur 882m - se zájemci podnikneme výstup, tam a zpět cca 2-3 hodiny. Další vesnice Funningur se svojí pýchou - dřevěným kostelíkem z roku 1847.  Vesnice Oyndarfjordur se zvláštními skalními kameny a nezvykle doběla zbarveným kostelíkem. Dokonalá místní architektura ve vesnicích Nordragota a Sydrugota. Nejdelší fjord Faerských ostrovů Skálafjordur.

Ostrov Mykines - navštívíme hned zpočátku zájezdu a pouze, bude-li hezké počasí a příznivá předpověď, abychom zde neuvízli ( kvůli počasí často nejezdí lodě i několik dní ). Krásný menší ostrov plný zejména přírodních krás a spousty ptačích kolonií. Lambi - nejzápadnější místo ostrova s obrovským množstvím hnízdících papuchálků. Vesnice Mykines - jedna z nejhezčích v celé zemi. Asi hodinový výšlap na kopec Knúkúr, 560m s výhledy na celý ostrov.

Severní ostrovy Barday, Vidoy, Kunoy a Kalsoy. Druhé největší město země Klaksvík. Impozantní chrám Christianskirkjan, pojmenovaný na počest dánského krále Christiana X. Úžasný skalní útes Kunniberg na nejsevernějším cípu ostrova Vidoy, se svými 754m druhý nejvyšší v Evropě. Několikahodinová tůra k tomuto útesu vede přes třetí nejvyšší vrchol Faerských ostrovů Villingadalsfjall 844m. Neskutečně malebná vesnice Kunoy, středisko stejnojmenného ostrova s typickým dřevěným kostelíkem a úzkými klikatými uličkami kolem. Ostrov Kalsoy ( pouze pojedou-li lodě za příznivého počasí ) - krátký ( cca 2 x 40 minut ), ale krásný trek z vesnice Trollanes k majáku Kallur se snad nejúžasnější vyhlídkou v celé zemi.

7. den: Letecky přes Kodaň zpět do Vídně, přílet do rakouské metropole ve večerních hodinách.

 

Upozornění: cena se bude lišit v závislosti na počtu klientů. Výše uvedená cena platí při 4 klientech. Cena při třech klientech je 18000 Kč, při dvou klientech 22000 Kč. Ve všech případech je cena spočítána z hlediska CK jako cena režijní, tedy bez jakéhokoli významného zisku a zcela bez jakéhokoli platu pro průvodce. Zájezd jedeme poprvé a chceme ho udělat právě jen pro malou skupinku nadšených lidí.

Cena zájezdu zahrnuje

Cenu zájezdu od 16000 Kč a cenu letenky do maximálního limitu 11000 Kč. Cena zájezdu zahrnuje veškerou společnou dopravu ( kromě případné helikoptéry ), ubytování, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, pojištění CK pro případ úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek, stravování, příp. fakultativní lodní výlety. Dále cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 11 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou třeba.

Náročnost

Poznávací s krátkými jen maximálně několikahodinovými nepříliš náročnými tůrami, málo až středně náročný zájezd.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.