Téměř každý chce vystoupit na nejvyšší horu Ameriky, Aconcaguu. V jejím stínu tak zůstávají mnohé další, jen o málo nižší vrcholy, kde se setkáte jen se zlomkem lidí, nebo tam dokonce s velkou pravděpodobností budete úplně sami. Takový bude i tento zájezd, který vám nabízíme jako jednu z alternativ k Aconcague.

Cílem bude opět onen úžasný kotel, kde se nad planinou ve výšce 5500 m tyčí jedny z největších andských velikánů – Ojos del Salado 6900, Walter Penck 6684 m, Nacimiento 6468 a dalších několik šestitisícových vrcholů.

Podobný zájezd jsme uskutečnili v roce 2017, celou oblast dobře známe z několika minulých cest, ale...!!! Každá naše cesta do této oblasti je originál, průvodce vystupuje na každý vrchol poprvé a nemůže mít detailní znalosti o výstupových cestách - nepůsobí jako horský vůdce! Informujte se u nás předem o tom, jakým způsobem bude organizovány výstupy a jaké podmínky v oblasti vládnou – je to akce pro relativně samostatné, zkušené horaly. 

Akce bude na 4 týdny – ještě více než minule budeme klást důraz na aklimatizaci, takže po úvodním klasickém zahřívacím treku se uskuteční ještě druhá aklimatizační fáze pod horou Nevado Cachi 6300 m. Není to cíl cesty, nevystoupíme-li, nic se nestane, ale na rozdíl od dalšího programu lze odsud rychle a skoro zadarmo utéct do bezpečné výšky. Poté už to nelze a je nutno počítat s částkou cca 30 000 na záchrannou akci.

 

 

 

 

 

  • Termíny
  • 21. 02. 2021 - 21. 03. 2021
  • Počet dní
  • 29 dní
  • Cena zájezdu
  • 34 500 Kč
  • Cena letenky
  • 27 000 Kč
  • Celková cena
  • 61 500 Kč

Předběžný program zájezdu Velké andské dobrodružství - Ojos del Salado a další 6000+

1. – 3. den: Letecky do Buenos Aires, pokračování do Salty nebo města La Rioja, zahájení počáteční poznávací části aklimatizace, Purmamarka – skála sedmi barev, předincká pevnost v Tilcaře, soutěska Garganta del Diablo, nocleh cca 2500m. Alternativně městečko Huahumaca s bizardním monumentem a skalnímy útvary za městem

4. – 6. den: Aklimatizační trek v oblasti argentinského „divokého západu“. Obří kaktusy, barevné skály, vesničky nedotčené časem. Nocleh u pastevecké osady Capla 3300m, výstup do sedla Abra Ronqui 4650m, případně i Abra Colorado 4570m, návrat do Salty.

7. – 12. den: Přesun do vesnice Cachi, odkud podnikneme druhou fázi aklimatizace pod horou Nevado Cachi 6380 m. Není to cíl cesty, nevystoupíme-li, nic se nestane, ale na rozdíl od dalšího programu lze odsud rychle a skoro zadarmo utéct do bezpečné výšky.

13. den: Přesun do Catamarky a dále do malého městačka Fiambalá. Možnost krátké osvěžující koupele v místních termálech.

14. – 24. den: Pokus o zdolání druhé nejvyšší hory všech Amerik, Ojos del Salado, 6893 metrů vysokou. Tento velikán není sice nejvyšší horou Ameriky, nicméně i jako druhá nejvyšší je velmi lákavým cílem. Nachází se ve velmi odlehlé oblasti argentinského Puna a těch, kteří se pokoušejí o výstup z argentinské strany, je minimálně. Pravděpodobně zde budeme sami či téměř sami a musíme se spolehnout sami na sebe. S aklimatizací by již neměl být problém, vše bude záviset na naší vytrvalosti a přízni počasí. Pokud nám bude nakloněno, zbude nám čas i na pokus o zdolání některých dalších okolních šestitisícovek (Cerro Meduza 6144m, Volcán del Viento 6028m, Volcán Olmedo 6214, Nacimiento 6478m, nebo dokonce Cazadero/Walter Penck 6684m, další z pouhých 14 jihoamerických 6500+). Je z čeho vybírat! Jednu z těch dvou nižších – Volcán del Viento nebo Cerro Meduza si zajisté zvolíme jako aklimatizační vrchol před výstupem na vlastní Ojos.

25. – 26. den: Dvoudenní trek drsnou krajinou argentinského Puna – návrat zpět k silnici vedoucí opět do civilizace, zasloužená relaxace ve Fiambalá.

27. – 29 (30). den: Návrat do místa odletu, dlouhá cesta se dvěma mezipřistáními a návrat zpět do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (kempy a levné hotely), českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce (nikoli horského vůdce), veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Případné poplatky za výstup, vstupy do památek a NP, stravu, pojištění léčebných výloh a  stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 27 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou potřeba.

Náročnost

Zájezd je určen pro zkušené vysokohorské turisty.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.