Cesta jedním z nejzajímavějších států Indie, Rádžastánem. Z Dillí vyrazíme do Bíkánéru, odtud pak do Džajsalméru. Navštívíme Džódhpúr a centrum džinistů v Mount Abu. Lahůdkou je Udajpúr s jezerními paláci. Dále nás čeká poutní místo hinduistů, Puškar. Přes Bundí dojedeme do NP Ranthambhore, kde budeme mít šanci spatřit tygra. V Džajpúru shlédnéme známý Palác větrů i starodávnou astronomickou observatoř. Navštívíme Fatehpur Sikri a na závěr nevynecháme Ágru se skvoucím Tádž Mahálem.

Poznávací zájezd za skvosty Rádžastánu

Pojeďte s námi ochutnat kraje z pohádek Tisíce a jedné noci...

 

 

  • Termíny
  • 16. 02. 2020 - 07. 03. 2020
  • Počet dní
  • 21 dní
  • Cena zájezdu
  • 32 000 Kč
  • Cena letenky
  • 16 000 Kč
  • Celková cena
  • 48 000 Kč

Předběžný program zájezdu Indie - všechny pecky Rádžastánu

1. - 3. den: Odlet do Dillí - prohlídka města, Červená pevnost (UNESCO), tepna starého města Čandi Čauk, Páteční mešita (Džami Masdžid) - největší mešita v Indii (pojme 25 000 věřících), džinistický chrám s ptačí nemocnicí, Zlatý chrám sikhů, třída Rádžpáth s India Gate, areál Qutab Minar s nerezavějícím sloupem (UNESCO), Humájúnova hrobka (UNESCO), předchůdce Tádž Mahálu, Lotosový chrám.

4. - 5. den: Přes polopoušť Šékhávátí do Bíkánéru - město bývalo důležitým centrem na karavanní cestě do Střední Asie a Číny, staré město s bazarem a výrobky místních řemesel, pevnost Džúnágarh s desítkami paláců, skvostný interiér Anúp mahalu, džinistické chrámy, havélí, výlet do nedalekého Dešnóku na Krysí chrám (Karní Matá), ve kterém se to hemží posvátnými krysami.

6. - 7. den: ,,Zlaté město“ Džajsalmér - neopakovatelný skvost na okraji pouštěThár, město jako vystřižené z pohádek Tisíce a jedné noci, postavené ze žlutého pískovce, pevnost (12. stol.) s pětipatrovým palácem a džinistickými chrámy, nádherná havelí.

8. den: ,,Modré město“ Džódhpúr s kouzelnými domy natřenými indigem, bývalé město pyšného Marváru a křižovatka starých obchodních cest, gigantická pevnost Mehrángarh.

9. - 10. den: To co je pro muslimy Mekka, pro křesťany Vatikán, pro hinduisty Váránasí, to je pro džinisty Mount Abu, vesnice v horách, do které každoročně proudí tisíce džinistů, výstup do Dilvary k pěti mramorovým chrámům, (nejstarší Vimala Vasahi, 11. stol.), nezapomenutelný západ slunce.

11. den: ,,Bílé město“ Udajpúr - bývalé sídlo Mévárské říše, Městský palác nad jezerem Pičola, výhled na jezerní palác Džag Niwas (kulisa k bondovce Chobotnička) a Džag Mandir, Džagdišův chrám, západ slunce nad městem pozorovaný z vyhlídky.

12. - 13. den: Adžmér - nejposvátnější muslimská svatyně v Indii Dárga šarif, působivý komplex mešity Adháí din ká džhompra („Chýše dvou a půl dne“), Puškar - jedno z nejposvátnějších míst v Indii (vznik před více jak 2500 lety), na 400 chrámů, 52 ghátů nad jezerem u nichž hinduisté podstupují očistné koupele.

14. - 15. den: Bundí - malebné městečko ve kterém se zastavil čas, palác s krásnými nástěnnými malbami, schodovité studně, pevnost Taragarh, působiště R. Kiplinga (napsal zde Kima), NP Ranthambhore - safari v parku pod pevností s možností vidět tygra, levharta, šakala, sambara aj.

16. - 17. den: ,,Růžové město“ Džajpúr - hlavní město Rádžastánu, Palác větrů (Havá Mahal), Městský palác se sídlem maharádžy, astronomická observatoř Džantar Mantar (UNESCO), pevnost a palác v Ambéru (UNESCO) s největším kanónem v Asii.

18. - 19. den: Fatehpur Sikri (UNESCO) - paláce a chrámy z červeného pískovce, bývalé hlavní sídlo panovníka Akbara, Ágra - centrum mughalské říše, indo-muslimská architektura, Červená pevnost (UNESCO) , skvoucí pomník lásky z mramoru Tádž Mahál (UNESCO).

20. - 21. den: Návrat do Dillí, poslední nákupy, odlet a návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Místní dopravu (bus, minibus, vlak, džíp, rikša), ubytování (14x turist. hotel a penzion - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x noční přejezd lehátkovým vlakem), safari v NP Ranthambhore, průvodce, inform. materiály, cestovní pojištění LV, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Indické vízum (2100 Kč v roce 2019), stravu, vstupy do památek a NP, pojištění stornopoplatků (780 Kč).

Letenky

Cena letenky vč. letištních tax je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 16 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum je potřeba zajistit předem. Cena 2100 Kč (v roce 2019).

Služby za příplatek

Příplatek za single ubytování: 4500 Kč.

Ubytování

Turistické hotely a penziony místního turistického standardu. Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. 4x noční přejezdy v lehátkovém vlaku.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme (780 Kč).