Chráněná sněžnou čelenkou Himálaje, na poloostrově spalovaném tropickým sluncem, osamocená, sama pro sebe vlastním světadílem, po staletí a tisíciletí zahalena rouškou tajemství a vůní koření, kraj nesmírné chudoby i nepředstavitelného bohatství – to je země, kterou kdysi Řekové nazvali India, ale která si dnes po praotcích říká Bhárat. 

Poznávací zájezd za skvosty severní Indie

Jako před mnoha staletími i dnes tu venkovan v bederní roušce a se zaprášeným turbanem žije v bambusové chýšce, žena mele mouku s dítětem v náručí, bazary se hemží trhovci a zaklínači hadů, před nespočetnými chrámy sedí mniši v šafránovém rouchu a ke kolemjdoucím natahují své ruce žebraví tuláci, které nevzrušuje jejich nahota.

 

 

  • Termíny
  • 15. 02. 2020 - 08. 03. 2020
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 32 000 Kč
  • Cena letenky
  • 16 000 Kč
  • Celková cena
  • 48 000 Kč

Předběžný program zájezdu Severní Indie - všechny pecky v jedné cestě

1. - 3. den: Odlet do Dillí - prohlídka města, Červená pevnost (UNESCO), tepna starého města Čandi Čauk, Páteční mešita (Džami Masdžid) - největší mešita v Indii (pojme 25 000 věřících), džinistický chrám s ptačí nemocnicí, Zlatý chrám sikhů, třída Rádžpáth s India Gate, areál Qutab Minar s nerezavějícím sloupem (UNESCO), Humájúnova hrobka (UNESCO), předchůdce Tádž Mahálu, Lotosový chrám.

4. - 5. den: ,,Růžové město“ Džajpúr - hlavní město Rádžastánu, Palác větrů (Havá Mahal), Městský palác se sídlem maharádžy, astronomická observatoř Džantar Mantar (UNESCO), pevnost a palác v Ambéru (UNESCO) s největším kanónem v Asii.

6. - 7. den: ,,Zlaté město“ Džajsalmér - neopakovatelný skvost pouště, město jako vystřižené z pohádek Tisíce a jedné noci, postavené ze žlutého pískovce, pevnost, nádherná havelí.

8. - 9. den: ,,Modré město“ Džódhpúr s kouzelnými domy natřenými indigem, bývalé město pyšného Marváru a křižovatka starých obchodních cest, gigantická pevnost Mehrángarh, Ranakpur - komplex džinistických chrámů v pohoří Arávalí.

10. - 11. den: ,,Bílé město“ Udajpúr - bývalé sídlo Mévárské říše, Městský palác nad jezerem Pičola, výhled na jezerní palác Džag Niwas (kulisa k bondovce Chobotnička) a Džag Mandir, Džagdišův chrám, možná projížďka po jezeře, západ slunce nad městem pozorovaný z vyhlídky.

12. - 13. den: Bundí - malebné městečko ve kterém se zastavil čas, palác s krásnými nástěnnými malbami, schodovité studně, pevnost Taragarh, působiště R. Kiplinga (napsal zde Kima), NP Ranthambhore - safari v parku pod pevností s možností vidět tygra, levharta, šakala, sambara aj.

14. - 16. den: Fatehpur Sikri (UNESCO) - paláce a chrámy z červeného pískovce, bývalé hlavní sídlo panovníka Akbara, NP Keoladeo (UNESCO) - hnízdiště stovek ptačích druhů, Ágra - centrum mughalské říše, indo-muslimská architektura, Červená pevnost (UNESCO), skvoucí pomník lásky z mramoru Tádž Mahál (UNESCO).

17. - 19. den: Orčha - paláce, chrámy a hrobky bundélských králů nad řekou Betva, skvostný chrámový komplex Khadžuráho (UNESCO) - tisíc let zapomenuté kamenné chrámy, reliéfy s erotickými motivy (Kámasútra).

20. - 21. den: Posvátné místo hinduistů Váránasí - Zlatý chrám Šivy, pevnost Ramnagar, ranní plavba okolo ghátů na spalování mrtvých po řece Ganze, očistné koupele, Sarnáth - místo první veřejné rozpravy Buddhy, Dhamékh stúpa (5. stol.), buddhistické chrámy.

22. - 23. den:  Návrat zpět do Dillí - nákupy suvenýrů, volný program, odlet a návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Místní dopravu (bus, minibus, vlak, džíp, rikša, loďka), ubytování (15x turist. hotel a penzion - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 5x noční přejezd lehátkovým vlakem), safari v NP Ranthambhore, průvodce, inform. materiály, cestovní pojištění LV, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Indické vízum (1400 Kč), stravu, vstupy do památek a NP, pojištění stornopoplatků (650 Kč).

Letenky

Cena letenky vč. letištních tax je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 16 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum je potřeba zajistit předem. Cena 1400 Kč.

Služby za příplatek

Příplatek za single ubytování: 3800 Kč.

Ubytování

Turistické hotely a penziony místního turistického standardu. Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. 5x noční přejezdy v lehátkovém vlaku.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme (650 Kč).