Na naší cestě spatříme pradávné památky a velkolepé přírodní scenérie, na hřbetě slona poznáme tajemství džungle a na plantážích budeme obdivovat křehké květy čajovníku a voňavá poupata hřebíčkových stromů, především ale zakusíme syrovou chuť indické duše. 

Poznávací zájezd za skvosty jižní Indie

Na své si při této cestě přijdou ti, kteří do Indie poletí poprvé, ale i zkušenější cestovatelé, kteří už poznali sever této obrovské země. Jih je totiž pravou Indií ve svých kontrastech, barevných proměnách a vůních, ale zároveň se od severu liší nejen architekturou, kulturou a barvou pleti obyvatel, ale i podivuhodnou atmosférou a tropickou přírodou.

 

 

  • Termíny
  • 30. 10. 2021 - 27. 11. 2021
  • Počet dní
  • 29 dní
  • Cena zájezdu
  • 38 000 Kč
  • Cena letenky
  • 16 000 Kč
  • Celková cena
  • 54 000 Kč

Předběžný program zájezdu Jižní Indie - všechny pecky v jedné cestě

1. - 2. den: Odlet do Madrásu, přejezd do pobřežního města Mammalapuramu, odpoledne nenáročný výlet na krokodýlí farmu, reliéfy a skalní chrámy.

3. den: Mamallapuram (UNESCO) - chrám Shore, monolitické chrámy, procházky a možné nákupy, noční přejezd vlakem.

4. - 5. den: Rámešvarám - „Váranásí jihu“, chrám Ramanathasvami, kde se stovky poutníků denně nechávají polévat vodou ze zázračných nádrží, rybářské vesnice na pobřeží, vesnice Danushkodi, Adamovy kameny, které vedou až na Srí Lanku, večerní přejezd do Madurai.

6. - 7. den: Madurai - Athény východu, prastaré centrum civilizace, hinduistický chrám bohyně Mínakší-Sundaréšvara s 50 m vysokými gópurami, jeden z největších chrámových komplexů jižní Indie, palác Tirumála Najaka, čas bude i na nákupy na místních trzích, přejezd do pohoří Západní Gháty (UNESCO).

8. - 10. den: Přírodní rezervace Peryiár - možnost volby z mnoha programů v tomto parku, který se proslavil jako domov divokých tygrů (džíp safari, trek džunglí s možností přespání v divočině, aj.), pro všechny exkurze na čajové plantáže a do voňavých zahrad exotického koření, návštěva sloní farmy s možností jízdy na slonu, vyhlídková místa a návštěva kardamomové plantáže.

11. - 12. den: Přejezd do Allepey, přímořský stát Kérala s palmovými háji, plavba hausbótem mezi ostrovy po keralských kanálech, nocleh na lodi, přejezd do Munnaru.

13. - 14. den: Munnar - nádherná chladivá atmosféra krajiny čajových plantáží pod nejvyšší horou jižní Indie Anaimudí (2695 m), výlet do NP Ernavikulam za vzácnými indickými tahry, vyhlídková místa, vodopády, výlet čajovými plantážemi, nebo šólovým pralesem.

15. - 16. den: Přesun do Maisúru - maharádžův palác, výrobna proslulých vonných tyčinek a olejů, trhy s ovocem a kořením, Čámundí Hill - nádherné výhledy, pětimetrový býk Nandin vysekaný z černé žuly, ptačí rezervace Ranganthittu na řece Kávérí - množství druhů ptáků, krokodýli, vydry.

17. - 18. den: Sómnáthpur - nádherný hójásálský chrám Kéšava Višnu (r.1268), Šravanabélgóla - posvátné místo džinistů, výstup na Indragiri Hill k největší monolitické soše v Indii (Gómatéšvara, 18 m, z 10. stol.), noční přejezd do Hampi.

19. - 21. den: Hampi (UNESCO) - prastaré město ležící v krajině balvanů a skal, dřívější metropole říše Vidžajanagar (14.-16. stol.), Virúpákšův a Vitthalův chrám, Lotosový palác, Narasimhův monolit, vozový chrám, sloní stáje, noční přejezd.

22. - 24. den: Góa - bílé palmové pláže na pobřeží Arabského moře, odpočinek a koupání, noční život, pro zájemce výlet Stará Goa (UNESCO) - katedrála, bazilika Bom Jesus s hrobkou Fr. Xaverského, noční přejezd do Aurangabádu.

25. - 27. den: Příjezd do Aurangábádu - Páteční mešita, hrobka Bibi-Ka-Maqbara - jedna z nejkrásnějších islámských staveb v Indii, druhý indický „Tádž Mahal“, skalní chrámy Adžanta (UNESCO) a Ellora (UNESCO) - návštěva jeskynních buddhistických a hinduistických svatyní s dochovanými freskami a sochami, skalní pevnost Daulatabád.

28. - 29. den:  Přejezd do Bombaje - hl. město státu Maharaštra, dle času památky a nákupy, odlet a návrat do ČR.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Místní dopravu (vlak, bus, minibus, loď, taxi, rikša), ubytování (20x turist. hotel a penzion - dvoulůžkové pokoje většinou s příslušenstvím, 5x noční přejezd lehátkovým vlakem, 1x nocleh na lodi), průvodce, inform. materiály, cestovní pojištění LV, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Indické vízum (950 Kč), stravu, vstupy do památek a NP, program dle výběru v NP Peryiár, pojištění stornopoplatků (780 Kč).

Letenky

Cena letenky vč. letištních tax je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 16 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum je potřeba zajistit předem. Cena 950 Kč.

Služby za příplatek

Příplatek za single ubytování: 5900 Kč.

Ubytování

Turistické hotely a penziony místního turistického standardu. Dvoulůžkové pokoje většinou s příslušenstvím. Jednou nocleh na lodi. 5x noční přejezdy v lehátkovém vlaku.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme (780 Kč).