Nabízíme Vám krátký poznávací zájezd na Blízký Východ, tentokrát do Bahrajnu, Kataru a Kuvajtu. Průzkumnou cestu jsme absolvovali v roce 2018, takže nabízený program je již upraven a ověřen, abyste viděli opravdu to nejlepší. Je plánován pro velmi malou skupinku zájemců, nejedná se tedy o žádný hromadný zájezd. 

Poznávací zájezd Bahrajn a Kuvajt

 

  • Termíny
  • 05. 05. 2019 - 14. 05. 2019
  • Počet dní
  • 10 dní
  • Cena zájezdu
  • 32 500 Kč
  • Cena letenky
  • 17 000 Kč
  • Celková cena
  • 49 500 Kč

Předběžný program zájezdu Bahran, Kuvajt a Katar

1. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, druhý den nad ránem přílet do Bahrajnu

2. - 3. den: Bahrajn, v arabském jazyce "Země dvou moří". Hlavní město - stopadesátitisícová Manama. Národní muzeum s rozsáhými sbírkami, nejlepší v zemi. Páteční mešita (pouze exteriéry) s barevným minaretem. Bab al-Bahrajn - brána do Bahrajnu. Velkolepá mešita Al-Fatih (včetně interiéru). Působivá pevnost Qalat Al-Bahrain. S pevninou spojený ostrov Muar Harraq. Tradiční studny Beit Heikh Isa Bin Ali a Beit Seiadi. Dokonale zrestaurovaná pevnost Qalát at Arab. Vyrazíme i do vnitrozemí abychom, uviděli 600 let starý "Strom života", muzeum ropy s historií její těžby. Pojedeme i kolem hory Jebel ad-Dukham, která je se svými 134m nejvyšší horou Bahrajnu, s odvážnými zájemci se můžeme pokusit o noční výstup na tohoto "velikána".

4. den: Noční letecký přelet Bahrain - Kuvajt, po krátkém vyspání zahájení následujícího programu v Kuvajtu.

5. - 6. den: Kuvajt (Kuwait) a stejnojmenné hlavní město Kuwait City. Živé nábřeží s plážemi, restauracemi a kavárnami. Charakteristický poznávací znak - věže Kuwait Tower. Národní muzeum. Grand Mosque - největší mešita s nejvyšším minaretem. Turistům nepřístupný emírův palác. Staré město a tržiště (súk). Výlety za hranice města, poznávání tradičního života.

7. den: Dopolední letecký přelet Kuvait - Katar, poté zahájení následujícího programu v Kataru.

8. - 9. den: Katar a hlavní město Dauhá. Během dvou a půl dne prozkoumáme důkladně nejen hlavní město, ale celý poloostrov tvořící tento stát. Dauhá - nejtradičnější tržiště Souk Waqif. Nábřeží Al-Corniche a jeho supermoderní budovy. Palác Fariq Al-Salata a Národní muzeum. Vnitrozemní moře Khor Al-Adaid, přírodní atrakce Kataru číslo jedna - mystické duny při západu slunce. Vesnice Al-Khor, dříve středisko perlového průmyslu.

10. den: Noční přesun na letiště, nad ránem odlet a po nutném mezipřistání návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupy do památek a muzeí, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Fyzicky nenáročný poznávací zájezd, ale náročnější cestovatelské podmínky - počítejte především s vysokými teplotami. 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.