Nabízíme Vám krátký poznávací zájezd na Blízký Východ, tentokrát do Bahrajnu, Kataru a Kuvajtu. První cestu jsme absolvovali v roce 2018  a hned v roce 2019 jsme program uskutečnili v optimalizované podobě, kterou Vám předkládáme i nyní tak, abyste viděli opravdu to nejlepší. Cesta je plánována i pro malou skupinku zájemců, nejedná se tedy o žádný hromadný zájezd. 

Poznávací zájezd Bahrajn a Kuvajt

Pro uzavřenou skupinku zájemců uspořádáme zájezd při včasné domluvě kdykoli.

  • Termíny
  • 31. 03. 2022 - 09. 04. 2022
  • Počet dní
  • 10 dní
  • Cena zájezdu
  • 32 500 Kč
  • Cena letenky
  • 17 000 Kč
  • Celková cena
  • 49 500 Kč

Předběžný program zájezdu Bahran, Kuvajt a Katar

1. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, druhý den nad ránem přílet do Bahrajnu

2. - 3. den: Bahrajn, v arabském jazyce "Země dvou moří". Hlavní město - stopadesátitisícová Manama. Národní muzeum s rozsáhými sbírkami, nejlepší v zemi. Páteční mešita (pouze exteriéry) s barevným minaretem. Bab al-Bahrajn - brána do Bahrajnu. Velkolepá mešita Al-Fatih. Působivá pevnost Qalat Al-Bahrain ( UNESCO ). S pevninou spojený ostrov Muar Harraq. Dokonale zrestaurovaná pevnost Qalát at Arab. Vyrazíme i do vnitrozemí abychom, uviděli 600 let starý "Strom života" a bude-li právě otevřeno, i muzeum ropy s historií její těžby. Přitom projedeme i kolem hory Jebel ad-Dukham, která je se svými 134m nejvyšší horou Bahrajnu, odvážni zájemci se můžou pokusit o ilegální noční výstup na tohoto "velikána". Zastavíme i u okruhu F1, kde se nám minule podařilo vniknout na hlavní tribunu. Ve městě A-Ali uvidíme kopcovité pohřební mohyly mezi současnou zástavbou. 

4. den: Letecký přesun Bahrain - Kuvajt, v případě času a chuti zahájení následujícího programu v Kuvajtu.

5. - 6. den: Kuvajt (Kuwait) a stejnojmenné hlavní město Kuwait City. Živé nábřeží s plážemi, restauracemi a kavárnami. Charakteristický poznávací znak - věže Kuwait Tower. Impozantní Grand Mosque - největší mešita s nejvyšším minaretem a nádherným interiérem. Národní muzeum.Turistům nepřístupný emírův palác si obhlédneme zvenčí. Staré město a tržiště (súk). A supermoderní Sharq Souk s rybím trhem. Muzeum Tareq Rajab s neuvěřitelným množstvím exponátů na malém prostoru. Loď Al Hashemi II vedle stejnojmenného námořního muzea, největší dřevěná loď na světě, přes 80m dlouhá. Čtvrt Salmyia s vědeckým centrem a akváriem.

7. den: Dopolední letecký přelet Kuvait - Katar, poté zahájení následujícího programu v Kataru.

8. - 9. den: Katar a hlavní město Dauhá. Během posledních dvou dnů prozkoumáme důkladně nejen hlavní město, ale celý poloostrov tvořící tento stát. Dauhá - nejtradičnější tržiště Souk Waqif. Nábřeží Al-Corniche a jeho supermoderní budovy. Palác Fariq Al-Salata a Národní muzeum. Perlový monument. Velkolepě pojaté Muzeum islámského umění. Vnitrozemní moře Khor Al-Adaid, přírodní atrakce Kataru číslo jedna - mystické duny v autech 4x4. Vesnice Al-Khor, dříve středisko perlového průmyslu. Pevnost Al-Zubara na severu země ( UNESCO ).

10. den: Noční přesun na letiště, nad ránem odlet a po nutném mezipřistání návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupy do památek a muzeí, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.  Single příplatek na ubytování je 6000 Kč.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Fyzicky nenáročný poznávací zájezd, ale náročnější cestovatelské podmínky - počítejte především s vysokými teplotami. 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Zájezd je určen pro skupinu  7 - 11 klientů.