Nabízíme Vám zájezd do Libanonu, který jsme poprvé absolvovali v roce 2017 a byli jsme překvapeni tím, co vše tato krásná malá země může turistovi nabídnout. Památky jsou ohromující a téměř liduprázdné - mnoho lidí sem v současné době nejezdí. Nikde na světě Vám nemůžeme nabídnout absolutní bezpečí, ale my jsme se cítili bezpečně každou minutu, nepočítáme-li tedy totální chaos na zdejších silnicích.

Poznávací zájezd Libanon

Zájezd se koná v době, kdy je na pobřeží hodně teplo, ale v horském vnitrozemí je příjemně a na tržištích spousta čerstvého ovoce. Za týden toho uvidíte tolik, co jinde neuvidíte ani za dvojnásobnou dobu. Zájezd je vhodný pro každého.

 

 • Termíny
 • 07. 06. 2020 - 14. 06. 2020
 • Počet dní
 • 8 dní
 • Cena zájezdu
 • 26 500 Kč
 • Cena letenky
 • 8 000 Kč
 • Celková cena
 • 34 500 Kč

Předběžný program zájezdu Libanon

1. - 2. den: Odlet z Prahy, případně jiného blízkého letiště, přílet do Bejrútu. Ráno zahájení programu. Původně fénické město Tyr (UNESCO). Archeologická lokalita Al-Bass s největším římským hipodromem na světě a grandiózním triumfálním obloukem. Lokalita Al-Mina s řadou byzantských sloupů a pozůstatky byzantských mozaiek. Tržiště (súk) a jeho typická atmosféra. Křesťanská čtvrť s kostelem z 12. století. Druhé pobřežní fénické město Sidé. Křižácký hrad obklopený mořem. Působivá stará čtvrť, palác Debbané, pro zájemce muzeum mýdla. Impozantní hrad Beaufort ve vnitrozemí.  

3. den: Prohlídka unikátních sbírek Národního bejrútského muzea. Tři podlaží naplněná vyjímečně vzácnými exponáty z celé země i okolních regionů. Horské městečko Deir al Quamar s krásným náměstím, muzeem, hamámem (lázněmi), paláci a mešitou emíra  Fakhradine Maan. Beiteddine a palác posledního libanonského prince, emíra Bašíra Šibaba II. - nejúžasnější palác v celém Libanonu. Vesnice Masser ech Chouf, lokalita s výskytem národného symbolu - cedru libanonského.   Procházka cedrovým lesem, který ukrývá i nejstarší, více než 3000 let starý strom.

4. den: Anjar a Baalbek. Tento den je věnovaný dvěma jedinečným archeologickým lokalitám, památkám UNESCO. Ta první je krásná, ta druhá monumentální a nepřekonatelná. Anjar - nejzachovalejší soubor staveb z umajjovské éry, tedy éry první islámské dynastie z počátku kalifátu. Baalbek - naprosto impozantní, největší soubor stavebních památek římské říše na světě. Ohromující! Panoramatická cesta přes sedlo 2600 m do Bcharré, první večerní pohledy do údolí Quadisha.

5. den: Téměř celodenní túra (16 km) velkolepým údolím Quadisha. Začneme sestupem do údolí ke skalnímu chrámu Mar Lichae a během cesty po vodním akvaduktu ještě odbočíme ke klášteru Saydet Qannoubine, sídlu mnoha patriarchů, a na závěr vystoupíme k obrovskému skalnímu klášteru Mar Antonios Qoshaya s muzeem a léčivou jeskyní.

6. den: Značná část dne je vyčleněna na vlastní fakultativní aktivity. Pro zdatné možnost výstupu na nejvyšší horu Libanonu, Qornet es Saouda 3088 m, s místním průvodcem. Alternativně např. návštěva Cedars s nejstarším lesíkem libanonských cedrů, kterých je zde více než 300 a je to jiný zážitek než v rezervaci Chouf. Odpoledne přejezd do Tripolisu, kde se zachovalo mnoho staveb z mameluckého období. Navštívíme Citadelu, Velkou mešitu s přilehlou madrasou Al-Qartawijat, nejkrásnější mešitu Tajnal, projdeme uličkami tradičního súku. Pivo si zde nekoupíme, ale spoustu zralého ovoce ano (meruňky, třešně, melouny červené i žluté...).

7. - 8. den: Brzy ráno odjezd do Byblos, místa s nejstarším trvalým osídlením na světě. Prohlídka archeologické lokality, kde dominuje obří křižácký hrad, ale kde jsou též odkryty vykopávky z mnoha epoch lidských dějin. A pak první a poslední koupání v moři a slunění na písčité pláži Le Phenix de Byblos kousek od historických skvostů. Na závěr poslední vrchol akce - jeskyně Jeita s neskutečnou krápníkovou výzdobou. Horní patro si projdeme pěšky, spodní uvidíme krátce z lodičky. Návrat do Bejrútu, ubytování. Brzký ranní přesun na letiště, odlet a návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a muzeí, fakultativní program 6. den zájezdu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 8 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Libanonské vízum získáme přímo při vstupu do země, v roce 2017 bylo udělováno zdarma.

Náročnost

Nenáročný poznávací zájezd s jedinou téměř celodenní túrou (16 km). Fakultativní výstup na nejvyšší horu Qornet es Saouda 3088 m s místním průvodcem.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • ... omlouvám se že píšu až teď, ale já skoro nechodím na mail... každopádně Libanonem žiju dodnes, byla to vážně úplně nejlepší dovolená a jedna z nejhezčích a nejzajímavějších zemí, které jsem navštívila... Velkým plus bylo taky to, že tam nejezdí turisti:). A navíc se sešla parta super a bezproblémových lidí a k tomu všemu to bylo všechno dobře naplánovaný, díky čemuž jsme viděli snad všechno co jsme mohli... Díky!;)

  Zdena