Jako již mnohokrát vás opět zveme do Jižní Ameriky, tentokrát za podrobným poznáním rozsáhlých oblastí severní Argentiny, Bolívie a Peru. Do tohoto programu vtělil organizátor a průvodce zájezdu všechno to, co po svých mnoha jihoamerických cestách považuje v této části kontinentu za nutné ukázat svým přátelům i novým spolucestujícím. Prostě je to skutečná Cesta jeho srdce.

Poznávání Jižní Ameriky

Co tedy vše uvidíte? Barevné skály i bizardní útvary v severní Argentině i jižní Bolívii, nekonečnou bílou pláň - solné jezero Uyuni, laguny všech barev s plameňáky, gejzíry, jezero Titicaca a jeho okolí, stříbrné město Potosí, nejkrásnější Sucre a stejně bílou Arequipu, nevynecháme pochopitelně ani Cuzco s jeho okolím a samozřejmě slavné Machu Picchu. Zájezd není určen pro horaly, nicméně na dva vysoké kopce si i tak můžete odskočit. Navíc máte i možnost týdenního prodloužení akce v severním Peru za cenu 10 000 Kč, kdy hlavním cílem budou sice méně známé, ale o to možná zajímavější rujny Kuelap (návrat domů 15.7.2018). 

Pro ty z vás, kteří již Peru znají, nabízíme i možnost dřívějšího ukončení cesty 18. den (cena zájezdu jen 43500 Kč) nebo 20. den (cena zájezdu jen 47500 Kč) v La Pazu.

GARANTUJEME USKUTEČNĚNÍ TOHOTO ZÁJEZDU  Průvodcem bude RNDr. Jindřich Nebojsa, pro kterého je tato oblast Jižní Ameriky tím nejkrásnějším místem na světě.

 

  • Termíny
  • 08. 06. 2018 - 08. 07. 2018
  • Počet dní
  • 30 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 25 000 Kč
  • Celková cena
  • 84 500 Kč

Předběžný program zájezdu Ze Salty do Limy - cesta mého srdce (severní Argetina, Bolívie, Peru)

1. – 2. den: Letecky pravděpodobně přes Buenos Aires a místním přeletem  do Salty, hlavního města stejnojmenné provincie, v případě času krátká úvodní prohlídka - náměstí s katedrálou, červenožlutý kostel sv. Františka,...

3. – 4. den: Přesun do Cafayate a půldenní výlet do Quebrada de Cafayete - první velký přírodní zážitek,  neskutečné skalní město s fantaskními útvary (např. El Amfiteatro, El Obelisco, aj.). A poté první pořádný argentinský steak v oblíbené hospůdce. Návrat do Salty. 

5. - 6. den: Příroda a hory severozápadní Argentiny. Tilcara – předkolumbovská pevnost El Pucará. Kaňon a vodopád Garganta del Diablo. Maimará – mnohobarevná skála zvaná Malířova paleta.  Purmamarca – hora sedmi barev, úžasné scenérie okolních svahů.. Barevné hory, vysoké kaktusy, malebné vesničky – sen každého fotografa. HUmahuaca. Výlet k horské vesničce Iruya.  

7. den: Quebrada de Humahuaca – procházka mezi obřími kaktusy. Přejezd do Tupizy v Bolívii. 

8. den: Celodenní výlet v okolí Tupizy, kraje bizardních skalních útvarů. Uvidíme většinu z těchto míst: Palala, Tambillo, Charaota, La Poronga, El Angosto, The Tower, Puerta del Diablo, Valley of Males a Cañon del duende, Cañón del Inca.

9. – 13. den: Pětidenní výlet džípy nepopsatelně krásnou krajinou jihozápadní Bolívie z Tupizy do Uyuni. Neskutečně bílá solná pláň Salar de Uyuni, vývěry Ojos del Salar, hotel Playa Blanca celý ze soli, ostrov Isla de Pescadores s kaktusy až 12 m vysokými. Laguny všech možných barev, např. Laguna Colorada a růžoví plameňáci. Gejzíry a bahenní sopky Sol de Maňana. Bizardní písečný útvar Piedra de Árbol. A na závěr možnost výstupu na Volcán Tunupa, 5432m.

14. - 16. den:  Přejezd do Sucre, prohlídkaBílé město, jednoznačně nejkrásnější v Bolívii. Výstavní muzea, kostely (nejkrásnější Templo Nuestra Seňora de la Merced, katedrála s kaplí Capilla de la Virgen de Guadalupe,...), kláštery. Dvoudenní výlet do pohoří Cordillera de los Frailes, divukrásný kráter Maragua. 

17. den: Potosí a Cerro Rico. Slavné hornické město v nadmořské výšce přes 4000m. Pro neohrožené možnost výletu do útrob hory. Pro všechny prohlídka města - staré paláce, mincovna Casa National de la Moneda, historické kostely či kláštery, zejména Museo y Convento de Santa Teresa ,... Noční přejezd do La Pazu.

18. – 19. den: Hlavní město La Paz pojmeme jen jako přestupní uzel a budeme pokračovat k jezeru Titicaca na jeho bolivijskou stranu. Copacabana - slavná katedrála postavená v maurském slohu, dle času kratší či delší výlet na Isla de Sol - Ostrov slunce. Rázovité domorodé vesničky, pozůstatky inckých staveb. Návrat na pevninu a přechod hranice do Peru, Puno - prohlídka podvečerního centra a pěší zóny.

20. den: Návštěva peruánské strany jezera Titicaca, projížďka po jezeře na plovoucí rákosové ostrovy Islas Uros, symbol jezera. Odpoledne prohlídka pohřebních mohyl "chulpas" v archeologické lokalitě Sillustani. Noční přejezd do Cuzca.

21. - 24. den: Cuzco a okolí. Vlastní Cuzco -  prohlídka hlavního město dávné  říše Inků – pozůstatky inckých kamenných zdí, katedrála, náměstí Plaza de Armas, kostely La Compania, La Merced a další, Santo Domingo a pozůstatky hlavního inckého paláce Coricancha, muzea,…Okolí Cuzca - incké pevnosti několik kilometrů na sever  - Sacsayhuaman, Qenko, Tambo Machay, Pisac. A ty nej, nej památky - Ollantaytambo, Salinas, Moray, vesnice Chinchero. A samozřejmě - vláčkem a autobusem na Machu Picchu, půldenní či celodenní prohlídka nejslavnější incké památky, alternativně odpoledne v termálech Aguas Calientes. 

25. den: Přejezd do Arequipy, prohlídka náměstí a okolí. Celý den je věnován  „bílému“ městu Arequipa, klenotu koloniální architektury. Místo poznávání lze i  relaxovat v některé z příjemných hospůdek na překrásném náměstí. Klášter Santa Catalina, jedna z nejvýznamnějších církevních památek Jižní Ameriky, katedrála, kostel La Compaňía

26. - 27. den: Volitelný program. Varianta 1: výlet do kaňonu Colca - dvoudenní výlet autobusem k nejhlubšímu kaňonu na světě Colca, ochutnávka koky a čaje z koky, přejezd přes 4800 m vysoké sedlo, koupel v termálních lázních v Chivay. Pozorování kondorů v místě známém jako Cruz del Condor. Varianta 2: výstup na Volcán El Misti, téměř 5900m vysokou sopku z Arequipy krásně viditelnou. Český průvodce se účastní varianty 2, varianta 1 bude mít místního, anglicky mluvícího průvodce a účastníci akce budou mít předem podrobné instrukce o jejím průběhu.

28. den: Ica - laguna Huacanchina mezi obrovskými písečnými dunami - něco, co byste v Peru naprosto nečekali! Možnost unikátního výletu terénními vozy přímo do království těchto dun - největší adrenalinový zážitek celého zájezdu!

29. - 31. den: Docestování do Limy, prohlídka hlavního města - nejdůležitější stavby církevní (Katedrála, kostel sv. Františka) a světské (Plaza de Armas – vládní budova, koloniální paláce, např. Palacio Torre Tagle). Národní archeologické muzeum.  Poslední nákupy suvenýrů. odlet a návrat domů. Zájemci o prodloužení pokračují přesunem k ruinám Kuelap na severu Peru-

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

31. - 38. den: Volitelné prodloužení na severu Peru k ruinám Kuelap (za cenu 10 000 Kč) a návrat do lImy a cesta domů.      

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (hotely, hostely, výlety s místními CK v okolí Salty, Cafayate,  v okolí Tupizy, z Tupizy do Uyuni, ke kráteru Maragua, do kaňonu Colca nebo na Volcán El Misti, v okolí Cuzca a na Machu Picchu, českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Při ukončení cesty již 18. den v La Pazu je cena zájezdu 43500 Kč, při ukončení 20. den je cena 47500 Kč. 

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu a vše jiné, co není uvedeno výše. Zejména volitelný adrenalinový výlet do písečných dun v okolí Icy. Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. V ceně základní části zájezdu dále není zahrnuta cena týdenního prodloužení v severním Peru (10 000 Kč).  

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.