Malawi – hroši, sloni, antilopy. Země 5 národních parků. Lake Malawi National Park je pod ochranou UNESCO. Safari v džípu, lodní safari. Pohoří Mulanje s čajovníkovými plantážemi v úpatí – trek tímto úžasným prostředím je možný i nalehko s nosičem. Hliněné kulaté domečky místních obyvatel s čirokovými doškami. Vodopády, jezero Malawi s vodou průzračnou jako v korálovém moři a jeho barevnou vodní říší. Plavání a šnorchlování.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

 

 

  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 43 500 Kč
  • Cena letenky
  • 26 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Malawi - přívětivá země v naději

Vhodný termín: červenec, srpen, září

1. – 2. den: Odlet z Evropy, druhý den přílet do Lilongwe. Alternativně docestování do Lilongwe z Chipaty v Zambii pro ty, kteří navazují na zájezd do Zambie. Bude-li čas, úvodní prohlídka hlavního města – Národní muzeum, budova parlamentu, hlavní tržiště, … Zahájení cesty na sever.

3. den: Cestou dvaceti prudkých zatáček vystoupáme do městečka Livingstonia. Staré skotské misijní centrum, kde se zastavil čas, připomínka koloniální Afriky. Kostel se zobrazením Davida Livingstona na vitrážovém skle. Nemocnice Davida Gorgona, kdysi největší v Africe. Malé útulné muzeum, hodinová věž,… a hlavně příjemná uvolněná atmosféra. Po cestě zpět krátká zastávka u vodopádů Mancheve a pak již možnost prvního koupání ve vlnách jezera Malawi na krásné pláži v kempu Chitimba.

4.-5.den: Přírodní rezervace VWaza Marsch. Nádherné místo pro pozorování zejména hrochů a slonů, ale i antilop, různých druhů ptáků apod. Po ranním pěším safari se strážcem parku přesun do Nkhata Bay, hektického ráje cestovatelů na březích jezera Malawi. Rušné pulzující tržiště, možnost šnorchlovacího výletu s místní CK, příjemné levné hospůdky s dobrým jídlem.

6. den: Celodenní přesun do Mulanje s několika příjemnými zastávkami. Kaučukové plantáže, mocné baobaby kolem cesty, historické město Nkhotakota s nemocnicí a misií svaté Anny a stále stojícím stromem fíkusem, pod kterým se setkal Livingstone s místními mocnými náčelníky. Město Blantyre – katedrála všech svatých. Nákup zásob na nadcházející trek.

7.-9. den: Třídenní trek pohořím Mulanje. Na výběr jsou dvě varianty treku, snadná pro každého, kdo ujde nalehko ( s pomocí nosičů ) alespoň několik hodin denně, náročná pro toho, jehož cílem bude výstup na nejvyšší vrchol celého masívu, Sapitwa 3002 metrů. Odpoledne třetího dne si již po průchodu čajovými plantážemi odpočineme v Mulanje a vychutnáme si krásné čelné pohledy na celý masív.

10. den: Dopoledne přesun do historického města Zomba, odpoledne výlet na stejnojmennou náhorní plošinu. Vychutnáme si vyhlídky Queen a Emperor, borovicové lesy, menší kaskády Mandala a William Falls a příjemnou přehradu, takové malé Švýcarsko uprostřed Malawi.

11. den: Ranní procházka Zombou, anglikánský kostel, staré koloniální budovy, historický hotel. Poté přejezd do Liwonde a blízkého stejnojmenného národního parku, asi nejlepšího v Malawi. Odpolední lodní safari – uvidíme zejména množství hrochů a nejrůznějších ptáků – ledňáčky, volavky, kormorány, orly,…

12. den: Dopolední safari v jeepu po národním parku. Sloni, různé antilopy, hroši, prasata savanová, ptáci. Po chvíli odpočinku přesun do Cap Mc Clear, asi nejpohodovějšího místa v celém Malawi. Jen stěží si lze představit příjemnější místo těsně před koncem zájezdu.

13. den: Cap Mc Clear – někdejší Mekka všech cestovatelů po Malawi. Konečně chvíle relaxace u jezera Malawi. Národní park stejnojmenného názvu. Neskutečné šnorchlování u pevniny či na blízkých ostrůvcích. Název Akvárium mluví za vše – tisíce barevných rybiček cychlid kolem. Výlet po jezeře Malawi, možnost plavání a šnorchlování u blízkých ostrůvků.

14. den: Návrat do Lilongwe, odpoledne možnost závěrečných nákupů nebo návštěva nového centra hlavního města s budovou parlamentu, mauzoleem prezidenta Bandy, kongresovým centrem a dalšími budovami.

15.-16. den: Dle zakoupených letenek přesun na letiště, odlet a dlouhá cesta s nezbytnými mezipřistáními, návrat domů.

Popis treku v Mount Mulanje – je vhodný opravdu téměř pro každého, bude možno si zvolit snadnou nebo těžší variantu, bude možnost vzít si nosiče a jít nalehko.

1. den treku: trek z Likhubuly na chatu Chambe. Snadná varianta méně prudkou a scénicky pěknější cestou Chapaluka ( 4 – 5 hodin, při velmi pomalé chůzi 6–7 hodin ), těžší varianta kratší a prudší cestou Chambe Plateau Path ( cca 4 hodiny ), poté po vydatném odpočinku ještě cca 3 hodiny na chatu Chisepo pod nejvyšším vrcholem masívu.

2. den treku: snadná varianta pohodová tůra z chaty Chambe do chaty Lichenya, 4 – 5 hodiny chůze. Pestrá květena všude kolem může cestu příjemně prodloužit. Velmi těžká varianta: cca 6 hodinový boční výlet na nejvyšší vrchol masívu Mulanje a celého Malawi, Sapitwa Peak 3002 m. Po návratu a chvíli odpočinku ještě tůra za ostatními na chatu Lichenya.

3. den treku: prudký sestup s krásnými výhledy zpět do Likhubuly nebo přímo do Mulanje, snadná varianta 4 – 5 hodiny, opět lze realizovat i těžší variantu s bočním výletem na další vrchol Chilemba Peak 2355 m

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu (busy, pronajatá vozidla, taxy, lodě), ubytování, českého průvodce, organizaci celé akce, pojištění CK proti úpadku. Služby českého průvodce, který navazuje na zájezd do Zambie, začínají setkáním v Lilongwe.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do památek a národních parků, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, víza a náklady spojené s jejich vyřizováním. Případného nosiče při treku v Mount Mulanje (80 USD, lze se podělit, běžně lze vzít jednoho nosiče pro dva lidi). Bakšišné 30 USD.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 26 000 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Nosič při treku v Mount Mulanje (80 USD, lze se podělit, běžně lze vzít jednoho nosiče pro dva lidi).