Nabízí výhledy na majestátné vrcholy Himálají - Machhapuchhare (6693m), Annapurna (8091m), Annapurna II (7939m) Annapurna IV (7525m) a mnoho dalších nižších vrcholů.

Nově otevřený trek v podhůří Annapuren

 Nenáročný pohodový trek vede hustými lesy, vesničkami, svěžími údolími mimo frekventovaní komerční trasy, za poznáním etnické kultury Gurungu, jenž jsou známí také jako honey hunters (lovci medu).

 • Termíny
 • 22. 12. 2018 - 07. 01. 2019
 • Počet dní
 • dní
 • Cena zájezdu
 • 24 000 Kč
 • Cena letenky
 • 19 000 Kč
 • Celková cena
 • 43 000 Kč

Předběžný program zájezdu Vánoce a Silvestr na trecích v podhůří Nepálu

Program
1. – 2. den: Let Praha – Kathmandu, ubytování v hotelu ve čtvrti Thamel

3. den: Autobusem do Besi Sahar (760m), trek do Khudi (790m).

4. – 6. den: Trek Baghungpani (1595), Laxmi Bazar,  Begnas Lake.

7. den: Přejezd do Pokhary.

8. den: Pokhara.

9. den: Přejezd do Nayapul trek do Tikhedunga (1577m).

10. den: Trek do Ghorepani (2855m).

11. den: Výstup na Ghoerpani poon hill (3210m), trek do Tadapani (2040m).

12.  – 13. den: Trek do Ghandrung (1920 m) a Nayapul a přejezd do Pokhary.

14. den: Přejezd z Pokhary do Kathmandu a rovnou následně přejet až do Bhaktapuru UNESCO – tohle město má nejlepší atmosféru v podvečer a nebo ráno, kdy se vylidní od turistů a žije svým mystickým životem. Není nad to se potulovat po uličkách a nechat se unášet atmosférou.

15. den: Přejezd do Káthmándú – prohlídka památek.

16. den: Káthmándú – památky a nákupy, večer odlet domů.

17. den: Přílet do ČR

Denní trasy kolem 5 hodin pochodu nenáročným terénem.

Cena zájezdu zahrnuje

Permity a povolení, doprava v Nepálu auty a autobusy, nepálského a českého průvodce, ubytování, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, nepálské vízum (40 USD), nosič (250 USD, nese 25 kg pro 2-4 klienty), vstupné do památek.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 19 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Obdržíme po příletu v Káthmándú za 40 USD.

Strava

Z místních zdrojů, pitná balená vody vždy k dispozici.

Ubytování

Ubytování na treku v prostých guesthousech, lodžijích, domácnostech místních obyvatel. V Káthmándú a Pokhaře v solidním hotelu.

Vybavení

Trekové bory, teplý spacák, oblečné odpovídající níže uvedeným teplotám. Vybavení je možné výhodně nakoupit po příletu v Káthmándú.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu, doporučujeme AXA ASSISTANCE - doplníme včas podrobněji.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Přírodní podmínky

Počasí bývá přes den slunečné s modrou oblohou. Teploty v nižších polohách 2. – 9. den a 13. – 16. den 15 -20°C. Na noc se ochladí, teploty kolem 5°C. Teploty pro 10 – 12 den přes den kolem 10 °C, v noci mrazíky, kolem -2°C.

Recenze

 • Dobrý večer, měla jsem v plánu Vám napsat, ale nějak ne a ne se k tomu dostat a vzpomenout si ve správný čas. Zájezd se nám moc líbil. Pro nás byl jak šitý na míru. Vzhledem k tomu, že jsme zvyklí chodit 10ti denní přechody na těžko, dle popisu zájezdu jsem se trochu báli, aby na nás přechody nebyly moc krátké, tak jsme si s sebou vzali i věci na běhání. Ale ty jsme rozhodně nepotřebovali. Pohodovým tempem jsme přechodem trávili téměř celé dny a věřím, že pro netrénovaného člověka to rozhodně jako procházka údolím nebylo :) Líbilo se nám, že první trek byl v oblasti, kde jsme nepotkali žádného turistu a mohli jsme tak naplno bez rušení poznávat život místních. V druhé části sice bylo celkem dost turistů a místní již byli turistům přizpůsobeni, ale zase to kompenzovaly výhledy na masiv Annapuren. Takže za nás rozhodně spokojenost. Zájezd jsme si užili a pokud se ještě někdy naskytne příležitost, rádi se do Nepálu ještě podíváme. A ještě jedna pochvala patří našemu průvodci Vangelovi, který se nám plně věnoval a zodpovídal všechny naše dotazy, i když o jejich pravdivosti jsme dost často pochybovali, jako třeba, že ten kopec končí za další zatáčkou :). Každopádně byl nejen průvodcem, ale i dobrý společníkem, stejně jako nosič Nurbu. Jako všechny zájezdy, kterých jsme se zatím účastnili, doporučujeme i tento ve svém okolí. S pozdravem.

  Jana a Martin Cindrovi