Nabízí výhledy na majestátné vrcholy Himálají - Machhapuchhare (6693m), Annapurna (8091m), Annapurna II (7939m) Annapurna IV (7525m) a mnoho dalších nižších vrcholů.

Nově otevřený trek v podhůří Annapuren

 Nenáročný pohodový trek vede hustými lesy, vesničkami, svěžími údolími mimo frekventovaní komerční trasy, za poznáním etnické kultury Gurungu, jenž jsou známí také jako honey hunters (lovci medu). Nepál pro COVID očkované otevřen

Z DŮVODU VYSOKÝCH CEN LETENEK VE VÁNOČNÍM OBDOBÍ, DOPORUČUJEME SE NA TENTO ZÁJEZD PŘIHLÁSIT CO NEJDŘÍVE.

 • Termíny
 • 17. 12. 2022 - 02. 01. 2023
 • Počet dní
 • 17 dní
 • Cena zájezdu
 • 27 000 Kč
 • Cena letenky
 • 24 000 Kč
 • Celková cena
 • 51 000 Kč

Předběžný program zájezdu Vánoce a Silvestr na trecích v podhůří Nepálu

1. – 2. den: Let Praha – Káthmándú, ubytování v hotelu ve čtvrti Thamel

3. den: Autobusem do Besi Sahar (760m), trek do Khudi (790m).

4. – 6. den: Trek Baghungpani (1595), Laxmi Bazar,  Begnas Lake.

7. den: Přejezd do Pokhary.

8. den: Pokhara.

9. den: Přejezd do Nayapul trek do Tikhedunga (1577m).

10. den: Trek do Ghorepani (2855m).

11. den: Výstup na Ghoerpani poon hill (3210m), trek do Tadapani (2040m).

12.  – 13. den: Trek do Ghandrung (1920 m) a Nayapul a přejezd do Pokhary.

14. den: Přejezd z Pokhary do Káthmándú a rovnou následně přejet až do Bhaktapuru UNESCO – tohle město má nejlepší atmosféru v podvečer a nebo ráno, kdy se vylidní od turistů a žije svým mystickým životem. Není nad to se potulovat po uličkách a nechat se unášet atmosférou.

15. den: Přejezd do Káthmándú – prohlídka památek.

16. den: Káthmándú – památky a nákupy, večer odlet domů.

17. den: Přílet do ČR

Denní trasy kolem 5 hodin pochodu nenáročným terénem.

Cena zájezdu zahrnuje

Permity a povolení, doprava v Nepálu auty a autobusy, nepálského a českého průvodce, ubytování, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, nepálské vízum (50 USD vyřídíte si po příletu na letišti v Káthmandú), nosič (270 USD, nese 25 kg pro 2-4 klienty), vstupné do památek.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 19 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Obdržíme po příletu v Káthmándú za 50 USD.

Strava

Z místních zdrojů, pitná balená vody vždy k dispozici.

Ubytování

Ubytování na treku v prostých guesthousech, lodžijích, domácnostech místních obyvatel. V Káthmándú a Pokhaře v solidním hotelu.

Vybavení

Trekové bory, teplý spacák, oblečné odpovídající níže uvedeným teplotám. Vybavení je možné výhodně nakoupit po příletu v Káthmándú.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu, doporučujeme AXA ASSISTANCE - doplníme včas podrobněji.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Přírodní podmínky

Počasí bývá přes den slunečné s modrou oblohou. Teploty v nižších polohách 2. – 9. den a 13. – 16. den 15 -20°C. Na noc se ochladí, teploty kolem 5°C. Teploty pro 10 – 12 den přes den kolem 10 °C, v noci mrazíky, kolem -2°C.

Další informace

COVID podmínky - Nepál je otevřen pro očkované (nejméně 2 dávky) i neočkované - negativní PCR test provedený nejdéle 72 hodin před příletem.  Podrobnosti zde.

Doporučujeme očkování - žloutenka a břišní tyfus. Podrobnosti a více informací získáte například zde - www.ockovacicentrum.cz.

 

Recenze

 • Dobrý večer, měla jsem v plánu Vám napsat, ale nějak ne a ne se k tomu dostat a vzpomenout si ve správný čas. Zájezd se nám moc líbil. Pro nás byl jak šitý na míru. Vzhledem k tomu, že jsme zvyklí chodit 10ti denní přechody na těžko, dle popisu zájezdu jsem se trochu báli, aby na nás přechody nebyly moc krátké, tak jsme si s sebou vzali i věci na běhání. Ale ty jsme rozhodně nepotřebovali. Pohodovým tempem jsme přechodem trávili téměř celé dny a věřím, že pro netrénovaného člověka to rozhodně jako procházka údolím nebylo :) Líbilo se nám, že první trek byl v oblasti, kde jsme nepotkali žádného turistu a mohli jsme tak naplno bez rušení poznávat život místních. V druhé části sice bylo celkem dost turistů a místní již byli turistům přizpůsobeni, ale zase to kompenzovaly výhledy na masiv Annapuren. Takže za nás rozhodně spokojenost. Zájezd jsme si užili a pokud se ještě někdy naskytne příležitost, rádi se do Nepálu ještě podíváme. A ještě jedna pochvala patří našemu průvodci Vangelovi, který se nám plně věnoval a zodpovídal všechny naše dotazy, i když o jejich pravdivosti jsme dost často pochybovali, jako třeba, že ten kopec končí za další zatáčkou :). Každopádně byl nejen průvodcem, ale i dobrý společníkem, stejně jako nosič Nurbu. Jako všechny zájezdy, kterých jsme se zatím účastnili, doporučujeme i tento ve svém okolí. S pozdravem.

  Jana a Martin Cindrovi

 • Dobry den, Honzo, omlouvam se za pozdni recenzi, ale neda mi nenapsat. Prave jsem si precetla hodnoceni Martina a Jany a plne souhlasim. Zajezd byl super i kdyz pro mne - tu netrenovanou osobu od pocitace - ne az tak pohodovy. Pravdou je, ze moje predstava prochazky udolim se vytratila hned druhy den - a uz ani ne po hodine slapani schodu jsem opravdu myslela, ze tam zhynu :-) Nurbu - muj nosic - nastesti jsem si ho zajednala :-) sel prvni den jako posledni a hlidal abych tam nekde neskolabovala - vubec se nedivim - pohled na mne asi nebyl moc dobry :-D. Dalsi den jsem se ujistovala kolik mame casu na presun zacala si hledat svoje tempo / jestli se 15 schodu a pauza da nazvat tempem / a uz to bylo lepsi. Take jsem mela podporu vsech zucastnenych - za co dekuji. Prvni cast byla uzasna - jenom my, kopce, vyhledy a mistni lidi - to se malo kdy u zajezdu povede. Pak pohoda pred druhou casti v Pokhare. Pohodli hotelu, restaurace - vyborne jidlo, moznosti zabavy - kola nebo v mem pripade paragliding. Druha cast uz nebyla tak namahava, vse uz bylo vice prizpusobeno turistum. Zapady slunce a vychod mesice spoza zasnezeneho vrcholu hory je nezapomenutelny. Rusny zivot Kathmandu, chramy a pamatky v Bhaktapuru udelali take obrovsky dojem, mozna bych na to na zaver brala i vic casu. Myslim, ze by nebylo spatne usetrit den cesty a z Pokhary do Kathmandu letet - misto autobusu - vim, je to o cene, ale dat tuto moznost by nebylo spatne. Za mne - jako osobu bez kondice - sahla jsem si na dno, ale dala jsem to a palec nahoru - ty zazitky stali za kazdy jeden schod. A ten vyborny med tam v horach... Andrea Kovacova

  Andrea Kováčová