Zájezd do nejvyhlášenějších oblastí Islandu pro skupinu maximálně 8 osob terénním speciálem IVECO 4x4 s ubytováním v penzionu. Poznejte aktivně jedinečnou přírodu a kulturu - vulkanicky nejaktivnější oblast na světě.

Zájezd na Island

Mohutné ledovce ukrývající aktivní vulkány, rozsáhlá lávová pole, černé pouště, hřmící vodopády, gejzíry, horké prameny, fumaroly a bahenní sopky vytvářejí drsné kouzlo zanechávající v návštěvnících touhu po návratu. Ubytování v penzionech

  • Termíny
  • 11. 09. 2017 - 19. 09. 2017
  • Počet dní
  • 9 dní
  • Cena zájezdu
  • 26 000 Kč
  • Cena letenky
  • 10 000 Kč
  • Celková cena
  • 36 000 Kč

Předběžný program zájezdu Island - ledovce, sopky a termální prameny

1. den: Odlet z Prahy  v 21.55 hod. přílet na Island ve 23.50 místního času (o dvě hod. méně) ubytování v nedalekém penzionu.

2. den: To nejlepší z poloostrova Reykjanes. Navštívíme Keflavík, Sandgerdi, horké prameny Gunnuhver, Grindavík. Uvidíme lávová pole s podivuhodnými krátery, zlom dvou kontinentálních desek s mostem mezi Evropou a Amerikou pobřežní útesy s ptačími koloniemi a starými majáky, rybářské přístavy, geotermální pole s horkými bublajícími prameny. Vikingské muzeum, kde se projdeme po palubě vikingské lodi, která doplula až k americkým břehům. Přesun na jižní pobřeží na ubytování.

3. den: Výlet lodí na Vestmannské ostrovy – vulkanické ostrovy s pohnutou historií. Katastrofická erupce sopky Eldfell v roce 1973 zavalila část města lávou a popelem. Místo dostalo přezdívku Pompeje severu. Vystoupáme na ještě teplý vrchol sopky, odkud jsou nádherné výhledy.  Prohlédneme si rybářský přístav, monumentální pobřežní útesy s koloniemi mořských ptáků, zejména papuchalků (symbol Islandu).

4. den: To nejzajímavější z jižního pobřeží – vodopády Seljalandfoss, Skogafoss, sopka Eyjafjallajökull (známá svojí erupcí z roku 2010), ledovec Sólheimajökull, Dýrholaey – Brána Islandu, Černá pláž, Trolí skály městečko Vík- nejižnější místo Islandu.

5. den: Za poznáním vnitrozemí ostrova - černá poušť ozdobená jasně zelenými horami, ledovec Mýrdalsjökull, tektonická puklina Eldgjá, kráterové jezero Ljótipollur a zlatý hřeb naší cesty Landmannalaugar – Duhové hory, výlet po okolí.

6. den: Landmannalaugar – koupání v přírodní teplé laguně, nejznámější islandská sopka Hekla (pověstná  častými erupcemi), druhý nejvyšší vodopád Islandu Haifoss, skansen – farmu Stöng.

7. den: Nejnavštěvovanější místa Islandu – vodopád Gulfoss (Zlatý vodopád), gejzír Strokur, Thingvellir – jeden z největších geologických zlomů na světě, kde se od sebe oddělují severoamerická a euroasijská kontinentální deska. Jedná se současně o nejvýznamnější místo islandské historie. Již od roku 930 zde zasedal islandský parlament. Geotermální elektrárna Nesjavellir.

8. den: Prohlídka Reykjavíku – katedrála Halmgrímskirkja, islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami, návštěva rybářská restaurace, Perlan -  vodojem s teplou vodou pro Reykjavík s vyhlídkou na město, sídlo presidenta. Možnost výletu za pozorováním velryb. Koupání ve vyhlášené  Modré laguně (možnost zvolit levnější variantu – koupaliště s termální vodou), přesun na letiště.

9. den: Odlet z letiště Keflavík do Prahy v 00.40.

Cena zájezdu zahrnuje

Průvodce, přeprava terénním speciálem Iveco 4x4, trajekt na Vestmannské ostrovy, ubytování v penzionech.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, vstupy ( Modrá laguna cca 1500 Kč, Vikingské muzeum 280 Kč, laguna v Landmannalaugar 200 Kč), výlet za velrybami (2000 Kč).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 10 000 Kč. Více informací zde.