Jordánsko - všechny pecky v jedné cestě

Nabízíme Vám zájezd do Jordánska, který je výjimečný tím, že Vám umožní poznat vše, co tato země nabízí. Domníváme se, že je to země, která si jednoznačně zaslouží i samostatný zájezd, nikoli pouze několikadenní připojení k Izraeli, jak je to běžné. Proto k této standardní variantě, kterou také nabízíme, přidáváme i tuto rozsáhlejší pro ty z Vás, kteří si každou destinaci chtějí užít v plné míře.

Poznávací zájezd Jordánsko

Program je velmi pestrý a bohatý a uvidíte samozřejmě všechny základní lákadla Jordánska: neskutečné skalní město Petra, křižácké i muslimské hrady, Rudé i Mrtvé moře, kaňony, monumentální antické památky i jemné mozaiky,... Vše tak, abyste si to maximálně vychutnali a prožili! A to v nejkrásnějším jarním období!

 

 

  • Termíny
  • 29. 04. 2023 - 14. 05. 2023
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 41 500 Kč
  • Cena letenky
  • 8 000 Kč
  • Celková cena
  • 49 500 Kč

Předběžný program zájezdu Jordánsko

1. - 2. den: Letecky z Prahy nebo Vídně, přílet do Ammánu. Prohlídka hlavního města - dle zakoupených letenek nyní nebo na závěr akce. Citadela s pozůstatky Herkulova chrámu, byzantské baziliky a umajjovského paláce. Římské divadlo, Národní muzeum,...  

3. - 4. den: Okruh severním Jordánskem: největší antický klenot Jordánska Jerash - Hadriánův oblouk, divadlo, Temple of Zeus, hippodrom,... . Královská botanická zahrada, hrad Qala at ar-Rabad. Univerzitní Irbid s výtečnými muzei a další významné římské ruiny Umm Qais. Město Salt s tradičními zachovalými domy.

5. - 7. den: Nezbytné vykoupání v superslaném Mrtvém moři, mozaiková nádhera v chrámech a muzeích v městečku Madaba, v Umm ar-Rasas a v chrámu na hoře Nebo, biblické Mojžíšově hoře. Hrad Heroda Velikého u vesnice Mukawir, vyhlídky do kaňonu Wadi Mujib, impozantní křižácké hrady Karak a Shobak, kratší či delší pěší túra v úžasných scenériích biosférické rezervace Dana.

8. - 9. den: Skalní město Petra - tomuto skvostu se budeme důkladně věnovat nejméně jeden celý den a podnikneme i pěší výlety v jeho okolí. Vstupenka na jeden den stojí cca 50 EUR a na dva dny jen o 5 EUR více - byl by to hřích to nevyužít!

10. - 13. den: Město Aqaba a Rudé moře. Koupání a šnorchlování nad nejkrásnějšími korálovými zahradami se spoustou pestrobarevných ryb. Wadi Rum - pouštní oblast s kaňony, nejvyššími horami v zemi, pouštními kempy. Prostor pro pěší tůry, výstupy i pohodové poznávání. Umožníme delší pobyt u moře těm, kteří si to přejí a naopak delší pobyt v poušti pro ty ostatní.

14. - 15. den: Přesun do východní pouště k městečku Azraq. Oblast četných pouštních hradů z doby ranného islámu, z období kalifátu a dynastie Umajjovců ze 7. a 8. století. Nemůžeme navštívit všechny, vybereme ty nejlepší. Qasr al-Azraq, sídlo Lawrence z Arábie. Qusayr Amra s nádhernými mozaikami. Qasr Kharana,...

16. den: Přesun na letiště v Ammánu, odlet a návrat do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, povinné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum, vstupy do památek a přírodních rezervací, strava, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, případné testy na COVID.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 8 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Jordánské vízum získáme přímo při vstupu.

Náročnost

Nenáročný poznávací zájezd s výlety (vycházkami) od několika hodin po maximálně 1 den.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.