Portoriko a Panenské ostrovy.... Dýchne na Vás historie Karibiku i jeho přírodní krásy. Užijete si mnohokrát krásného moře, ale nejen to. Jedná se jednoznačně o plnohodnotný poznávací zájezd, při kterém poznáte vše důležité, co dané oblasti nabízejí. Historické pevnosti, zbytky tropických pralesů, koloniální stavby. Navštívíme vše, co stihneme. Na Panenských ostrovech poznáme jejich americkou i britskou část.

Poznávací zájezd do Karibiku

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 47 500 Kč
  • Cena letenky
  • 17 000 Kč
  • Celková cena
  • 64 500 Kč

Předběžný program zájezdu Portoriko a Panenské ostrovy

Vhodný termín: leden, únor

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, přílet do San Juanu, hlavního města Portorika. Prohlídka San Juanu - starého města s mohutnou pevností. Impozantní La Fortaleza a vlastní Fuerte San Felipe del Morro, muzeum, nejstarší kostel Ameriky Iglesia de San José, katedrála a samozřejmě pláže v bezprostředním okolí.

4. den: El Junque - nejzachovalejší kousek přírody na Portoriku. Kratší či delší vycházky v tropickém pralese a/nebo odpočinek na blízké pláži Luquillo.

5. - 7. den: Výlet na ostrůvek Calebra a/nebo Viegues, báječné šnorchlování. Návrat na pevninu a návštěva historického města Ponce. Koloniální náměstí Plaza de las Delicias, katedrála Nuestra Seňora de Guadalupe a nejfotogeničtější budova celého Portorika Parque de Bombas.

8. - 9. den: Lodní přesun na Americké Panenské ostrovy, ostrov St. Thomas. Hlavní město Charlotte Amalie, nejstarší koloniální budova Fort Christian, historický Government Hill, luteránský kostel, synagoga Sv. Tomáše. Možnost návštěvy vodního parku Coral World.

10. - 11. den: Ostrov St. John. Národní park Panenských ostrovů, pěší vycházky v tomto tropickém ráji, koupání na nepřelidněných plážích.

12. - 14. den: Britské Panenské ostrovy. Největší ostrov Tortola s hlavním městem Road Town i sousední menší Virgin Gorda. Národní park Devil´s Bay, skvělé koupání či šnorchlování mezi obřími kameny v The Bath či bazén Spring Bay. Návrat na Portoriko nebo odlet přímo z Panenských ostrovů. 

15. (16.) den: Návrat do Evropy nebo pokračování zájezdem na Bahamy a Floridu.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou hromadnou dopravu, ubytování v apartmánech či turistických hotelech, českého průvodce, kompletní organizaci a zajištění akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupné a stravu, registraci ESTA potřebnou pro vstup na území USA, případné fakultativní výlety, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro vstup na území USA je nezbytná registrace ESTA nebo americké vízum.

Náročnost

Nenáročný poznávací zájezd doplněný pěšími výlety v délce několika hodin.  

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.