V roce 2016 jsme uskutečnili průzkumnou cestu do tří cestovatelsky náročných afrických zemí - Sierra Leone, Libérie, Guinea. Nabízíme Vám nyní upravený program do států Guinea a Sierra Leone, který vychází z našich čerstvých zkušeností a který je stejně jako poprvé určen pouze pro velmi zkušené cestovatele, kteří jsou si dobře vědomi, co zde mohou očekávat – velmi dlouhé cestování po velmi špatných cestách, ubytování nesrovnatelně horší kvality než v běžných turistických destinacích, tropické počasí, pro nás nepochopitelná pomalost místních úředníků, atd.

Tyto země se konečně po letech občanských válek těší relativnímu klidu a míru a ničivá epidemie eboly je rovněž zažehnána. Právě teď je tedy ten nejlepší čas!

Guinea a Sierra Leone poznávací zájezd pro zkušené cestovatele

Můžete si vybrat ze dvou variant zájezdu. Kromě základní varianty na 16 dní je možné absolvovat ještě prodlouženou variantu s outdoorovým programem v Sierra Leone, celkem na 23 dní.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 39 500 Kč
  • Cena letenky
  • 19 500 Kč
  • Celková cena
  • 59 000 Kč

Předběžný program zájezdu Po stopách eboly II - Guinea a  Sierra Leone

Vhodný termín: listopad, prosinec

1. – 2. den: Letecky z Evropy do hlavního města Guineje Conakry. V závislosti na letových řádech necháme krátkou prohlídku zřejmě až na pozdější dobu a vyrazíme ihned na sever.

3. – 4. den: Okolí městečka Kindia. Vydatné vodopády Les Eaux de Kilisi s přírodním koupalištěm a půvabné La voile de la Mariée - Nevěstin závoj. Přejezd do města Dalaba - bývalé koloniální lázně, guvernérův palác a unikátní Casa de Palabres s fulskými basreliéfy - shromažďovací místo náčelníků. Skvělé místo pro nákupy suvenýrů.

5. den: Další dvoje krásné vodopády: proslulé Chutes de Dittin a monementální dvojstupňové Kambadaga. Adrenalinový přechod místního liánového mostu přes řeku.

6. - 8. den: Fouta Djalon – vlnící se náhorní plošina, nejkrásnější oblast celé Guineje a snad i západní Afriky obecně. Hluboké kaňony, skalní bludiště, četné kaskády. Vesnice Doucki a okolní kaňony. Hyení skála, labyrint zvaný Indiana Jones. Vesnice Aingel - impozantní přírodní most, nádherné vodopády, skvělé koupání. Pohodový treking v této malebné oblasti.

9. – 10. den: Návrat do Conakry, nezbytná alespoň krátká návštěva centra tohoto nesmírně hektického hlavního města. Národní muzeum, katedrála sv. Marie, Velká mešita. Zasloužený odpočinek na plážích blízkých ostrtůvků Iles de Los.

11. – 12. den: Přesun do hlavního města Sierra Leone Freetown. Krátká prohlídka historického centra města. Národní muzeum, 500 let starý symbol města - Cotton Tree, vládní budovy, kostel St. John´s Maroon. V případě času a zájmu výstup a pohledy na město z Leicester Peak.

13. – 14. den: Závěrečná relaxace na nejlepších afrických plážích, čekajících na své objevení davy turistů, zatím však povětšinou zcela panenských. Pláže Sussex, River No 2, Tokeh či John Obey, ale také výlety k vodopádům a do rezervace šimpanzů Tacugama.

15. - 16. den: Přesun na letiště, odlet a návrat do Evropy.

-----------------------------------------------------------------------------------

... a následující týdenní outdoorový přídavek pro fyzicky zdatnější cestovatele:

Pokus o výstup na horu Mount Bintumani 1945mpohoří Lomas na severovýchodě země, nejvyšší hory západní Afriky západně od Mt. Cameroun. Alternativně dvoudenní pobyt v místní vesnici pro ty, kteří si na vlastní výstup netroufají. Další procházky scénickou krajinou v okolí města Kabala. A pokud vše proběhne podle plánu, možná stihneme i návštěvu ostrova Tiwai na řece Moa na východě země - místo s největší koncentrací primátů v západní Africe - žije zde 8 druhů opic, z nichž alespoň několik jistě uvidíme. A je zde i nepatrná možnost vidět vzácného hrošíka liberijského.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, všechny výlety dle programu (= nic v programu není tzv. fakultativní akce), českého (anglicky se domluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, vstupy do památek a NP, poplatky za fotografování, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Veškeré náklady spojené se zajišťováním obou víz. Bakšišné 50 USD.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 19 500 Kč. Více informací zde.

Víza

Vstupní víza do obou zemí je potřeba vyřizovat předem s větším časovým předstihem.Náklady na jejich vyřízení nejsou zahrnuty v ceně zájezdu a závisí na aktuální výši konzulárních poplatků a na počtu přihlášených účastníků.