Další velká výzva pro neohrožené cestovatele. Pobřeží slonoviny se po létech občanské války otevírá světu a my se do této tajemnem opředené země vydáme s některými z Vás. Nezaměříme se tentokrát na národní parky, ty jsou v Africe i jinde a jistě lepší. Zaměříme se na posvátné háje, fetišistické obřady, pokusíme se shlédnout tance místních masek a navštívit dílny zručných řemeslníků se spoustou jedinečných suvenýrů. A k tomu shlédneme prastaré mešity, největší katedrálu světa a zašlou slávu francouzské koloniální atmosféry. No a samozřejmě nebude chybět alespoň jeden kopec...

 Nabízíme optimalizovaný program na základě naší první cesty v roce 2017.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům. 

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

 

 • Počet dní
 • 15 dní
 • Cena zájezdu
 • 39 500 Kč
 • Cena letenky
 • 15 000 Kč
 • Celková cena
 • 54 500 Kč

Předběžný program zájezdu Pobřeží slonoviny

Vhodný termín: listopad, prosinec

1. – 2. den: Odlet z Evropy, po nutném mezipřistání přílet do Abidjanu, přirozené metropole státu, setkání s naším průvodcem a řidičem, naložení zavazadel a zahájení našeho programu. Abidjan - průjezd hlavními čtvrtěmi, katedrála Sv. Pavla, muzeum civilizace Pobřeží slonoviny,... Přímořský Grand - Bassam s jeho zašlou koloniální slávou. Francouzská koloniální čtvrť (UNESCO) - palác guvernéra, justiční palác, muzeum kostýmů,... Procházka po pláži.

3. den: První z dlouhých přesunů, cesta na sever, do města Bondoukou, střediska dávné islámské říše Gyamaan z 15. století. Během cesty zastávky u banánových, kakaových či kaučukových plantáží, ve vesnicích a městečkách, pozorování afrického barevného koloritu.

4. den: Návštěva vesnice Sorobango s hliněnou mešitou ze 17. století. Audience u náčelníka vesnice, prohlídka mešity. Návrat do Bondoukou, krátké volno na individuální prohlídku mešit a života v centru, přesun do Abengourou.

5. den: Abengourou - prohlídka paláce místních králů, kde se stále konají při slavnostních příležitostech tradiční ceremonie, ale jinak je otevřen pro turisty jako muzeum. Dlouhý přesun do Bouaké, cestou místní vesničky, políčka, plantáže,...

6. den: Dopolední Bouaké - katedrála Sv. Terezie a zejména freneticky barevné místní tržiště, největší, které v zemi navštívíme. Uvidíme všechno možné - od kulovitých mýdel nevábné barvy až po hromady produktů místních léčitelů. Odpoledne cesta na sever do Korhogo se zastávkami po cestě, ubytování na 3 noci.

7. den: Den věnovaný umění místních řemeslníků, navštívíme řemeslné dílny v okolních vesnicích lidu Senoufo - ideální možnost mákupu suvenýrů. Centre Artisanal de Dalekhana - umělecké centrum, nepřeberné množství dřevěných masek. Vesnice Kapélé - hliněné korály všech barev. Vesnice Waraniéné, centrum místních tkalců. Podvečerní hudební a taneční (skoro akrobatické) vystoupení ve vesnici poblíž posvátného háje.

8. den: Celodenní výlet do města Kong za unikátní hliněnou mešitou z roku 1740, jejíž stěny musí být obnovovány po každém období dešťů. Po cestě zastávky v místních vesnicích či u statných baobabů.

9. den: Přesun po nejprve dokonalé asfaltové, později horší hliněné cestě do Odienné, hraničního města poblíž Mali a Guineje. Během cesty nádherná zastávka v malebné vesnici plné malých kulatých sýpek se dvěma tradičně zdobenými fetišistickými domy.

10. den: Přejezd na jih do města Man uprostřed kopců, ze všech zastávek nás čeká ta snad úplně nejvíce fascinující z celé cesty - taneční vystoupení celé vesnice s vyvrcholením v podobě úžasného tanečníka na chůdách.

11. den: Dopoledne výstup na ze všech stran viditelnou horu Dent de Man (Zub muže)  881 m. Cesta nahoru trvá 2-3 hodiny, dolů 1,5 - 2 hodiny. Vhodné téměř pro každého s rozumnou kondicí. Alespoň jeden den se vymaníme z lenošení. Odpoledne výlet k vodopádům Cascade de Zedepleu, možnost osvěžujícího koupání pod vodopádem. Zastávka u posvátného lesíka Foret Sacre de Gbépleu. Focení opiček nalákaných na banány.

12. den: Při přesunu zastávka u přehrady na řece Sassandra, výborné uzené ryby k zakoupení. Yamoussoukro - politické centrum Pobřeží slonoviny a rodná víska prvního prezidenta země Félixe Bouphouet - Boigny, kterou přetvořil v neskutečné hlavní město. Návštěva impozantní dominanty, největší baziliky světa Basilique de Notre Dame de la Paix s kopulí o 20 m vyšší než její vatikánský vzor a předobraz - bazilika Sv. Petra v Římě. Lac aux Caimans - krmení posvátných krokodýlů v umělém jezeře poblíž královského paláce.

13. den: Dopolední návštěva vesnice tkalců Bomizambo. Pokusíme se zajistit třetí a poslední taneční vystoupení na naší cestě. Odpoledne návrat do Abidjanu nebo Grand.Bassamu.

14. - 15. den: Přesun na letiště, odlet a po nezbytném mezipřistání návrat do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, všechny výlety dle programu, českého (anglicky se domluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum a náklady na jeho vyřízení, dále vstupy do památek a NP, poplatky za fotografování, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza nejsou zahrnuta v ceně zájezdu, vyřizují se před cestou. Cena za vyřízení 1850 Kč v roce 2017.

Recenze

 • Ahoj Jindro, chcel by som poďakovať za parádny zájazd, ktorý sme zažili.Tentoraz si mal dobrý nos na miestnu agentúru. Dúfam že takýto ňufák budeš mať aj na budúce zájazdy. Dobre vieš, že chodím veľa-a to čo ponúkajú ostatný už dávno mám. A ty si ostal sám na Česko-slovenskom trhu, ktorý ponúka cesty ktoré MZV nedoporučuje.... Verím, že sa zase stretneme na nejakej ceste. Pozdravuje V.J.

  V. J.

 • Chtěla bych touto cestou poděkovat za skvělou organizaci a průběh právě absolvovaného poznávacího zájezdu - Pobřeží Slonoviny. Obrovská pochvala průvodci Jindrovi. Zájezd byl plný pohody, zážitků a informací.

  Jana Suchá

 • Sice jsme už asi skoro tři týdny zpět ze zájezdu pořádného vaší cestovní kanceláří, Pobřeží Slonoviny, ale k psaní jsem se dostala až nyní. Jak člověk vleze zpět do pracovního procesu, tak je k nezastavení. Moc se mi to líbilo a přesně takhle jsem si to představovala. Bylo to krásných čtrnáct dnů strávených v Africe a jsem moc ráda, že jsem se nakonec rozhodla jet s vaší cestovní kanceláří. Po organizační stránce to nemělo chybu a tato, jak já říkám „rekreace“ patřila k těm mým nejlepším. Ještě jednou děkuji a přeji Vám hezký vánoční čas a budu se těšit snad na příště.

  Doleželová Jaroslava