Další premiérový zájezd - další velká výzva pro neohrožené cestovatele. Pobřeží Slonoviny se po létech občanské války otevírá světu a my budeme opět první z českých a slovenských CK, kdo se do této tajemnem opředené země vydá s některými z Vás. A to tajemno - to bude z velké části programem akce.Nezaměříme se tentokrát na národní parky, ty jsou v Africe i jinde a jistě lepší. Zaměříme se na posvátné háje, fetišistické obřady, pokusíme se shlédnout tance místních masek a navštívit dílny zručných řemeslníků se spoustou jedinečných suvenýrů. A k tomu shlédneme prastaré mešity, největší katedrálu světa a zašlou slávu francouzské koloniální atmosféry. No a samozřejmě nebude chybět alespoň jeden kopec...

 

Garantovaný zájezd. 

 

  • Termíny
  • 04. 11. 2017 - 19. 11. 2017
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 34 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 54 500 Kč

Předběžný program zájezdu Pobřeží slonoviny

1. – 3. den: Letecky do Abidjanu, přirozené metropoli státu, nikoli však oficiálního hlavního města. Pouze krátký pobyt a přesun do Bondoukou, střediska dávné islámské říše Gyamaan z 15. století. Pokusíme se navštívit nejvýznamnější mešitu Sorobango a některé další památky v městě a okolí.

4. – 6. den: Přesun na sever do města Korhogo. Navštívíme řemeslné dílny v okolních vesnicích lidu Senoufo - dřevořezce, kovotepce, tkalce. Možná zažijeme obětní rituál na posvátném fetišistickém obětišti severně od města. Během přesunu se pokusíme shlédnout Velkou mešitu z roku 1740 ve městě Kong.

7. – 10. den: Dix - Huit Montagnes ( neboli 18 hor ) - kopcovitá krajina na západě země. Alespoň jeden den se vymaníme z lenošení a vystoupíme na jednu z nejvyšších hor Pobřeží Slonoviny - Mount Tonkoni 1223 m a/nebo na tzv. "Zub muže" - Le Dent de Man 881 m. Městečko Man a jeho tržiště. Posvátný les Sbepleu a vodopády Zadepleu. Navštívíme ateliéry, kde místní umělci vyrábí obřadní proslulé masky ( Atelier Gue - Dana Gran Atelier de Diarla Bougou ) - úžasné místo pro zakoupení suvenýrů. Pokusíme s shlédnout typické taneční představení.

11. - 13. den: Yamoussoukro - rodná víska prvního prezidenta země Félixe Bouphouet - Boigny, kterou přetvořil v neskutečné hlavní město. Jen zdáli shlédneme prezidentský palác a snad přístupné Jezero posvátných krokodýlů. Obří mírový památník Foundation Houphouet - Boigny de la Paix. A impozantní dominanta - Basilique de Notre Dame de la Paix s kopulíi o 20 m vyšší než její vatikánský vzor a předobraz - bazilika Sv. Petra v Římě. Bouaké a okolí - kulturní centrum země. Neopakovatelná možnost zažít místní oslavu spojenou s popíjením palmového vína (fakultativně).

14. - 16. den: Závěrečné dny strávíme v okolí megapole Abidjanu. Grand - Bassam, francouzská koloniální čtvrť (UNESCO) - guvernérův palác, budova pošty, Památník mrtvých, ... Hektická metropole Abidjan - muzeum civilizace Pobřeží Slonoviny - fascinující je zejména sbírka masek. Katedrála Sv. Pavla. Zvířecí trh, ... Alternativně k ruchu velkoměsta odpočinek na blízkých plážích. Odlet a návrat domů do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, všechny výlety dle programu mimo fakultativní program v Bouaké, českého (anglicky se domluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum a náklady na jeho vyřízení, dále vstupy do památek a NP, poplatky za fotografování, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza nejsou zahrnuta v ceně zájezdu, vyřizují se před cestou.