Nabízíme Vám procestovat malou ostrovní zemi Cabo Verde neboli Kapverdy tak, abyste ji poznali co nejdůkladněji, po všech jejích stránkách. Naše expediční cesta je pro Vás připravena ve dvou variantách. Základní varianta vhodná pro každého Vám nabídne zcela jistě ostrovy Boavista, Santiago a Fogo, v závislosti na čase a letových řádech téměř jistě i ostrov Sal a pravděpodobně, zbude-li nám den či dva také ostrůvek Brava. Týdenní prodloužení zahrne pak zejména krátké či delší treky na hornatém ostrovu Sao Antao, poznávání na Sao Vicente a v případě času i krátké prozkoumání ostrova Sao Nicolau.

Aktivně poznávací zájezd na Kapverdy

Optimalizovaný program na základě naší cesty v roce 2017.

 • Termíny
 • 27. 11. 2018 - 11. 12. 2018
 • 27. 11. 2018 - 18. 12. 2018
 • Počet dní
 • 15 dní
 • 22 dní
 • Cena zájezdu
 • 34 500 Kč
 • 39 500 Kč
 • Cena letenky
 • 20 000 Kč
 • 25 000 Kč
 • Celková cena
 • 54 500 Kč

Předběžný program zájezdu  Kapverdy

Boavista 2 - 3 dny:

Ostrov s nejkrásnějšími plážemi celého souostroví. Snad ještě stihneme okouzlující panenskou pláž Santa Monica, než tam vyroste obří hotelový komplex jako na sousední pláži Lacacao. Městečko Sal Rei s náměstím kousíček od tyrkysové pláže. Další nádherné pláže dle výběru - Carral Velho, Curralinho, ... Pro zájemce o rozcvičku na Fogo a Sao Antao půldenní trek k majáku Ponta do Sol a vraku lodi Santa Maria.

Santiago 2 - 3 dny:

Nejhistoričtější místo souostroví - Cidade Velha (UNESCO), první evropské město v tropech, historické centrum z 15. století, ukázka koloniální architektury. Pevnost Real do Sao Filipe, katedrála, kostel Nossa Seňora do Rosario, ruiny kláštera Sao Francisco, ... Atraktivní město Praia a jeho hlavní náměstí s katedrálou, městskou radnicí, prezidentským palácem a justičním palácem. Horské městečko Assomada a jeho jedinečný Africký trh. Pro aktivní zájemce možnost treku v NP Serra Malagueta či dokonce výstup na Pico de San Antonio 1392m, pro pohodáře příjemné městečko Tarrafal s krásnou pláží.

Fogo 3 dny:

Ačkoli i zde si pohodáři najdou svoje, zde dostanou přednost horští vlci - Pico de Fogo 2829m je jednoznačně hlavním cílem a trek kolem kráteru ho vhodně doplní. Majestátní sopka ostrovu zcela dominuje, vždyť i slovo fogo v překladu znamená oheň. Netrekaře zaujme městečko Sao Filipe, se svými dlážděnými uličkami a náměstími, kandidát na zápis do UNESCO. Sao Lourenco s velkým kostelem a úžasnými výhledy na sousední ostrov Brava. Ponto do Salina - procházka k přírodnímu koupališti formovanému lávou.

Brava 1 - 2 dny:

Zbude-li čas a budou-li nám plavební řády příznivě nakloněny, přeplavíme se krátce na ostrov Brava a vychutnáme si snad nejkrásnější záliv ka Kapverdách - Faja d´Agua. Možnost lenošení, plavání, procházek.

Sal 1 - 2 dny:

Nasměrují-li nás vhodné letenky nejdříve na ostrov Sal, častý cíl chartrových letů plných turistů mířících na pláže, navštívíme zde zejména pozoruhodná soliska Pedra de Lume a městečko Santa Maria das Dores známé svými barevnými domečky. A samozřejmě jako ostatní máme možnost spočinout na pláži před přesunem do Boavista.

 

Týdenní rozšíření zájezdu

Zatímco základní program je velmi pestrý a vhodný pro každého, týdenní rozšíření klade důraz na aktivní pobyt a nebude organizován alternativní program k trekům, které během tohoto týdne absolvujeme. Je tedy vhodný zejména pro aktivnější a fyziky zdatnější jedince.

Sao Antao 3 - 5 dní:

Dramatická krajina severovýchodní částo ostrova s rozeklanými štíty a kaňony je úžasným místem a hlavním důvodem pro rozšíření zájezdu. Po tři dny budeme podnikat středně dlouhé nebo velmi dlouhé jednodenní tůry zdejšími ribeiras - kaňony, strže, neskutečné scenérie.

Sao Vicente 1 - 2 dny: Nejdříve pouze nezbytná zastávka při cestě na Sao Antao, poté - po návratu - prohlídka koloniálního hlavního města Mindelo, v případě času a pěkného počasí vyjížďka či túra na nejvyšší bod ostrova Monte Verde. Odlet zpět do Evropy.    

 Sao Nicolau 2 dny: Hlavním cílem na tomto ostrově bude vychutnání překrásných scenérií NP Monte Gordo. Dva dny strávíme trekováním v tomto malebném kraji, včetně výstupu na stejnojmennou nejvyšší horu ostrova, 1312m. Tento ostrov navštívíme pouze, bude-li to z časových důvodů možné.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu na jednotlivých ostrovech, ubytování ( pokoje pro dva s vlastním příslušenstvím, max. 2 - 3 výjimky ), český průvodce, organizace celé akce, pojištění CK proti úpadku. Dále lodní přesun Fogo - Brava a zpět a v rozšířené variantě Sao Vicente - Sao Antao a zpět.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné, aktivity nad rámec základního programu (např. lodní výlety), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Přesuny mezi ostrovy ( mimo dva výše uvedené ) jsou zahrnuty v předpokládáné ceně letenek.

Letenky

Cena letenek (mezikontinentální zpáteční letenka a přelety) je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč (základní varianta) a 25 000 Kč (delší varianta). Více informací zde.

Náročnost

Základní varianta akce ja naprosto vhodná pro každého cestovatele. Všechny treky jsou v podstatě maximálně několikahodinové procházky. výjimkou jsou dva dny na ostrově Fogo, kde jsou treky náročnější, ale během této části zájezdu se jich není nutné účastnit.

Naopak v prodloužené variantě zájezdu není k trekům žádná programová alternativa a toto prodloužení je tedy určeno pro aktivní, fyzicky trochu zdatnější turisty. Treky zde mohou být i celodenní.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.