Zájezd na Jávu a Bali by mohl mít klidně i jiný, na našich stránkách u jiných zemí již několikrát použitý název "Jáva a Bali - všechny pecky v jedné cestě". Svým obsahem je nesmírně pestrý a zahrnuje snad všechna podstatná místa, která si jen každý cestovatel může přát navštívit. Všichni uvidíme úžasné starobylé památky, nádhernou přírodu, vykoupeme se a zašnorchlujeme si v průzračném moři a zájemci vystoupí na některé z mnohých indonézských sopek.

Poznávací zájezd do Indonésie

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

 • Počet dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 46 500 Kč
 • Cena letenky
 • 18 000 Kč
 • Celková cena
 • 64 500 Kč

Předběžný program zájezdu Indonésie - Jáva a Bali

Vhodný termín: např. červen - září

1. - 2. den: Podvečerní odlet z Prahy, přestup v Istanbulu, podvečerní přílet do Jakarty, ubytování.

3. den: Bogor - obří botanická zahrada Kebun Raya s více než 15 000 druhy rostlin, např. je zde 400 druhů palem. Půvabnou krajinou čajových plantáží a terasovitých políček přes sedlo Puncak Pass. V případě zájmu a času návštěva čajové továrničky a procházka vlstními plantážemi.

4. den: NP Gede Pangrango - výstup na vrchol sopky Gunung Gede 2958 nebo Gunung Pangrango 3019. Alternativně kouzelné zahrady Kebun Raya Cibodas či kratší tůra v parku k vodopádu Cibeureum či dále k termálním pramenům.

Popis túry: start v Cibodas, cca 15 minut k zelenému jezírku Telaga Biru, dalších 60 minut vodopád Cibeureum, dalších 60 - 80 minut horké prameny, další hodina a půl k chatě do sedla Kandang Badak, odtud na Gede 1,5 hodiny nabo na Pangrango 3 hodiny. Celkem tůra na Gede a zpět 10 - 11 hodin, odchod mezi 00 - 02, přírodní krásy si vychutnáme na cestě zpět.

Alternativy:

var.1 - Botanická zahrada Cibodas s velkými sbírkami rostlin, např. 65 druhů eukalyptů.

var. 2 - Po našich stopách k jezírku, vodopádu, případně až k horkým pramenům.

5. – 6. den: Cesta do Pangandaramu, hlavního letoviska Jávy, fotopauzy a zajímavé zastávky po cestě. Podle časových možností zvolíme ty nejzajímavější. Další den konečně chvíle odpočinku na závěr prvního týdne naší cesty, alternativní program ale zajisté bude - podnikneme výlet do Green Canyon, tedy Zeleného kaňonu.

7. - 9. den: Historický vrchol akce: město Yogyakarta s palácem a dva úžasné chrámové komplexy v okolí - Borobudur a Prambatan.

Yogyakarta - kraton (opevněný městský palác), kde dosud sídlí místní sultán. Další palácový komplex Taman Sari.  Ptačí trh Pasar Ngasem.  Muzeum Sono-Budoyo s prvotřídními sbírkami javanského umění.

Borobudur - spolu s Baganem v Barmě a Angkor Watem v Kambodži nejvýznamnější památka jihovýchodní Azie.  Vystaven v letech 750 - 850, po úpadku budhismu na Jávě pohřben pod sopečným pískem, posléze od roku 1815 opět očištěn ve své velikosti.

Prambatan - obří hinduistický komplex z poloviny 9. století. Pozůstatky téměř 250 chrámů. Největší a nejhezčí Candi Shiva Mahadeva a mnoho dalších.

Gunung Merapi  - výstup na tuto jednu z nejaktivnějších sopek Indonézie nám asi bude kvůli její sopečné aktivitě odepřen, výhledy na něj ale nikoli.

10. den: Surakarta: palác Istana Mangkunegaran. Okolí hory Gunung Lawu, na jejím úbočí jeden z jávských nejzáhadnějších a nejúchvatnějších chrámů Candi Sukuh. Pro zájemce možnost nočního výšlapu na Gunung Lavu 3265m, druhou nejposvátnější na Jávě. Výstup je vhodný pro každého, je to poutní hora, jedna z nejdosažitelnějších hor této nadmořské výšky, cca 6,7 km po kamenné cestě.

11. – 12. den: Gunung Bromo a NP Bromo-Tengger-Semeru - snad nejúchvatnější oblast Indonésie. Úžasné scenérie budeme sledovat při východu slunce z vrcholu Gunung Penanjakan 2770m, odkud uvidíme nejen fascinující krajinu kolem Gunung Bromo, ale i dýmající nejvyšší vrchol Jávy Gunung Semeru.

13. – 14. den: Kawah Ijen - ráj vyměníme za sirné peklo. Krátký trek ke kráteru s tyrkysovým sirným jezírkem, neuvěřitelné pohledy do kráteru. Dělníci, kteří každodenně ručně těží síru a snášejí až 80 kg náklad na svých zádech dolů. Ukončení programu na Jávě, trajekt na Bali, šnorchlovací výlet v NP Tumun Nacional Bali Barat u ostrova Pulau Menjangan nebo krátký trek v NP.

15. den: Po náročném programu na Jávě zasloužený odpočinek u moře. Možnost výletu na pozorování delfínů, možnost šnorchlování, možnost masáží. Možnost výletů k chrámům Pura Beji, Pura Dalem a Pura Maduwe Karang či k nedalekým vodopádům nebo termálům Air Panas Banjar.

16. den: Oblast jezera Bratau a hory Gunung Batukau. Významný jezerní chrám Pura Ulun Danu Bratau, balijská botanická zahrada, tržiště v Candikuning. Chrám Pura Luhur Batukau a jedinečné rýžové terasy Jatiluwih.

17. – 18. den: Chrámy, starobylá místa a řemeslné vesnice v Ubudu a okolí. Palácové komplexy Ubud Palace, Puri Sarem Agung, Pura Marajam Agung a vodní palác Pura Taman Saraswati. Muzea, pavilony. Procházky rýžovými políčky po okolních vesnicích. Výlet do Tampaksiring - nejpůsobivější Gunung Kawi - kamenné sochy ve skalním útesu a Tirta Empul - významný chrám a posvátné jezírko. Pro zájemce večerní taneční představení - možnost poznat dvě různé taneční školy.

19. den: Z Ubudu do městečka Bangli. Jeden z nejjemnějších balijských chrámů Pura Kehen a rozsáhlý, nejdůležitější chrámový komplex Pura Besakih na úpatí nejposvátnější hory Jávy Gunung Agung, sestávající z 23 samostatných chrámů. Pro zájemce celkem náročný noční výstup na 3142m vysoký nejvyšší vrchol Bali.

20. den: Dopoledne sestup z Gunung Agung nebo důkladnější prohlídka Pura Besakih v ranním světle, zastávka v bývalém královském městě Semarapura a příjezd k moři, podvečerní koupání na bílopísčitých plážích.

21. den: Celý den odpočinek u moře na poloostrově Bukit, ale opět možnost výletů, např. k nejznámějšímu chrámu Pura Ulu Watu na samém jihu ostrova na mořském břehu. Podvečerní přesun na letiště, odlet do Jakarty.

22. – 23. den: Jakarta, bývalá holandská Batávie. Národní muzeum s obrovskými sbírkami, největší v Indonésii. Monas - monumentální Národní památník, čtvrt Lapangan Banteng - historická čtvrt s holandskou koloniální architekturou. Katolická katedrála a mešita Mesjid Istiglal naproti ní. Budovy nejvyššího soudu a významné vládní budovy. V polovině odpoledne přesun na letiště, odlet z Jakarty, v neděli dopoledne přílet do Prahy.

 

Poznámky:

Akce je naprosto vhodná pro každého cestovatele. Není třeba se bát a posuzovat to podle toho, že je v itineráři uvedeno několik výstupů na sopky. Všechny výstupy jsou jednodenní, kvůli lepší ranní  viditelnosti začínají hluboko v noci, abychom byli za svítání na vrcholu a před polednem již zpět a pokračovali v programu. Takže kdo nebude vystupovat, ten se dobře vyspí a o nic nepřijde. K jednotlivým kopcům:

1. Gunung Gede 2958m: druhý nejtěžší výstup akce, doporučuji těm fyzicky zdatnějším, ostatní mají dopoledne k dispozici bohatý alternativní program.

2. Gunung Lawu 3265m: doporučuji každému, kdo chce na alespoň jeden kopec nad 3000. Je to posvátná poutní hora, chodí tam mraky lidí a výstup je tomu uzpůsoben.

3. Gunung Penajakan a Gunung Bromo: nejkrásnější scenérie Indonésie, snadné pro každého.

4. Kawah Ijen: krátký výstup, vhodné pro každého. Sestup do kráteru na vlastní nebezpečí kvůli rizikům sirných výparů.

5. Gunung Anung 3142m, nejvyšší kopec Bali: nejtěžší výstup, doporučuji těm fyzicky velmi zdatným.

Není vyloučeno, že kvůli sopečné aktivitě bude na některé kopce výstup právě zakázán. Je třeba s tím počítat - náš program by to nijak neovlivnilo, právě proto, že každý den máme bohatý i jiný program a i ty nejdelší dva výstupy potrvají cca od půlnoci do maximálně 11 - 12 hodin, tedy celé odpoledne je již věnováno jinému programu.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu (téměř celý zájezd absolvujeme pronajatým minibusem), ubytování (pokoje pro dva s vlastním příslušenstvím, max. 2 - 3 výjimky), český průvodce, organizace celé akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné, aktivity nad rámec základního programu (např. lodní výlety), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenek (mezikontinentální zpáteční letenka a přelet Denpasar - Jakarta) je zahrnuta v celkové ceně 61 500 Kč do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Příplatek za samostatný pokoj 4500 Kč.

Náročnost

Akce je naprosto vhodná pro každého cestovatele. Všechny výstupy jsou cca půldenní až 11 - 12-ti hodinové. Není případně nutné se jich účastnit.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Dobrý den, chtěli bychom touto cestou poděkovat za velmi hezký zájezd do Indonézie, který vedl Jindřich Nebojsa. Trasa byla dobře zvolena a plná zážitků. Na kulturní památky bylo dostatek času, na přírodu a přírodní zajímavosti rovněž. Vedení bylo zcela profesionální. Těšíme se proto na další zájezdy s Jindrou Nebojsou, na které jsme už přihlášení. Dík.

  Jana Wolfová a Ing. Leon Šimanovský, Zlín