Pro rok 2018 Vám nabízíme velmi rozsáhlý zájezd do Zambie, kterou s Vámi chceme skutečně procestovat, nikoli zde pobýt dva či čtyři dny. Podíváme se na daleký sever, až k jezeru Tanganjika. Navštívíme několik úchvatných vodopádů, legendární koloniální statek, odpočineme v termálech a mnohé jiné.

Rozsáhlý poznávací zájezd do Zambie

Splníme si i sen každého cestovatele - kdo by nechtěl stanout na místě, kde bylo pohřbeno srdce největšího afrického cestovatele Livingstona před tím, než jeho vysušené tělo bez vnitřností nesli jeho druhové dlouhé měsíce k pobřeží, aby pak bylo v Londýně s poctami pohřbeno.... Je to opravdu cesta pro skutečné cestovatele a my jsme zřejmě jediní, s kým ji můžete v tomto rozsahu podniknout!

Zájezd jsme úspěšně uskutečnili v roce 2014 a v téměř nezměněné podobě Vám ho opět nabízíme v roce 2018.

  • Termíny
  • 26. 08. 2018 - 11. 09. 2018
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 48 500 Kč
  • Cena letenky
  • 26 500 Kč
  • Celková cena
  • 75 000 Kč

Předběžný program zájezdu Zambie - nejen cestou vodopádů

1. - 2. den: Odlet z Prahy či jiného blízkého letiště, přílet do Victoria Falls v Zambii, první poznávání africké reality. Možná návštěva zambijské strany Viktoriných vodopádů pro ty, kteří by chtěli další den věnovat spíše vlastním adrenalinovým aktivitám.

3. den: Celý den u úchvatných Viktoriných vodopádů. Dopoledne zambijská strana, odpoledne zimbavská. Možno navštívit i nedaleké město Livingstone. Zájemcům o rafting na řece Zambezi, bumpee jumping či jiné aktivity pomůžeme s jejich organizací.

4. den: Dopoledne přesun do hlavního města Zambie Lusaky, odpoledne krátká prohlídka. Národní muzeum, tržiště, výstavní hlavní třída s obchody a restauracemi...

5. - 11. den: Velký sedmidenní okruh severní Zambií. Jezero Tanganjika, nádherné jezero s možností výtečného šnorchlování - barevné rybičky z jezer Tanganjika a Malawi zná každý majitel akvária. Vodopády Kalambo**, s 221 m druhé nejvyšší v Africe. Shiwa Ngandu - legendární statek Stewarta Gore-Browna, nositele Řádu Svobody, jediného bělocha v Zambii takto poctěného. Odpočinek v termálech Kapishia. Kawamba a vodopády na řece Kalungwishi: majestátní Lumangwe - 100 m  široký a 30 m vysoký a bezpochyby nejkrásnější Kabwelume. Národní park Kasanka, maličká perla mezi národními parky Zambie, s nejlepší možností pozorování plachých antilop sitatung. Spočineme u pomníku Livingstona, kde bylo pohřbeno jeho srdce. Zastavíme se u dalších malebných vodopádů Kundalila a prozkoumáme nejméně jednu jeskyni s kresbami dávných bushmanů, Nachikufu a/nebo Nsalu.

12. - 14. den: Cesta do  ChipatyNárodního parku South Luangwa, jednoho z nejlepších afrických parků pro pozorování zvěře. Ranní i večerní safari - lvi, buvoli, mnoho druhů antilop, hroši, sloni, hyeny,... Ještě možnost ranního pěšího safari a poté přesun zpět do Chipaty.  

15. - 17. den: Individuální návrat busem do Lusaky, další den přesun na letiště a odlet ze Zambie. Návrat do Evropy. Pro některé z Vás přejezd do Lilongwe, hlavního města Malawi a pokračování této vyjímečné cesty navazujícím zájezdem.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu (busy, taxi, lodě), pronájem vozidel v severní Zambii, ubytování,  českého průvodce, organizaci celé akce, pojištění CK proti úpadku. Služby českého průvodce končí v Chipatě. Průvodce zajistí dopravu do Lusaky a ubytování v již účastníkům známém lusackém hotelu, ale pokračuje s účastníky zájezdu do Malawi dále.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do památek a národních parků, víza a náklady spojené s jejich vyřizováním, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 26 500 Kč. Více informací zde.