Tchaj-wan na kole za poznáním nejúžasnějších přírodních a kulturních památek.

Tchaj-wan ze všech úhlů pohledu

Poznejte v sedle kola život na ostrově od nejmodernějších objektů až po prastaré chrámy - věž Taipei 101 s vyhlídkou ve 382 m, pacifik, útesy Qingshui,skalní útvary na pobřeží v Yehliu, rybářské vesničky, vodopády Wufengchi, termální prameny s koupáním. Jezero Slunce a Měsíce, posvátná Lví hlava, klášter, kde přespíme. NP Taroko nabízí možnost nenáročného výstupu na Hehuanshan (3416 m) a návštěvu soutěsky Taroko - jeden ze 7 přírodních divů Asie, Baxijské jeskyně. Na kole zdoláme i nejvyšší průsmyk na ostrově ve výšce 3250 m. Náročné dny (průměrná délka etap je  50-60 km, s převýšením 600-1200 m) se budou střídat odpočinkovými, krákými etapami u moře. Na kole pojedeme nalehko s doprovodným vozidlem.

  • Termíny
  • 03. 10. 2019 - 20. 10. 2019
  • Počet dní
  • 18 dní
  • Cena zájezdu
  • 47 000 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 65 000 Kč

Předběžný program zájezdu Tchaj-wan na kole

1. - 2. den: Odlet z Prahy, přílet do metropole Taipei. Pouliční život nás pohltí při procházení v historických čtvrtích Ximeding a Wanhua, něco k jídlu na ulici vlastně kdekoliv,  okouzlí nás úžasné chrámy - buddhistický Longshan a taoistický Qinshan.
3. den: Autem opustíme Taipei. Pamětní zahrada soch Cihu místo našeho cyklistickéh startu, potom přírodním parkem přehrady Shimen do Emei - k největší bronzové soše Buddhy Maitrea, klášter Quanhua Tang uprostřed horského parku s mnoha svatyněmi, nocleh v klášteře. (↔ 60 km, ↑ 700 m, ↓ 600 m)
4. den: Podhorský kraj Miaoli. Přes starodávné městečko Nanzhuang,  Shenxiang hluboko v horách a do sedla Shitan ke klášteru. Mezi čajovými plantážemi a betelovými palmami do Dongshihu, známého jahodami. ↔ 60 km, ↑ 600 m, ↓ 600 m)

5. den: Podhůřím Hsuehshanu k buddhistickému klášteru Chung Tai Chan (nejvyšší na světě -136 m),  jedinečná vyhlídka a muzeum. Dále zajímavý Papírový chrám, přivezený z Japonska, a chrám Wenwu na břehu posvátného Jezera Slunce a Měsíce (i zde chrámy, vesničky). (↔ 60 km, ↑ 800 m, ↓ 600 m)
6. den: Pagoda Tse a rozhled na jezero, cyklostezkou kolem jezera, sjezd mezi ladnými plantážemi s nejkvalitnějším čajem oolong ke centru ostrova na okraji Puli. Stoupání (možné autem) přes lázně Wushe,  nocleh u termálních pramenů Cingjing. (↔ 80 km, ↑ 1600 m, ↓ 400 m)
7. den: Výjezd do sedla (za podpory auta), lehký výstup na horu Hehuanshan (3416 m), panoramatické výhledy. Z Wuling (3275 m) - nejvyšší silniční sedlo v jihovýchodní Asii - vysokohorský sjezd kaňonem Taroko, kolem posvátného stromu Bilu Giant do Tienhsiangu. Teplé prameny Wenshan, možná je i pěší procházka k vodopádům Baiyang. (↔ 55-80 km, ↑ 300-800 (lze i 2000 m), ↓ 2900 m)
8. den: Klášter Hsiangte, vesnička Bulowan, magický chrám Eternal Spring, průjezd tunelem Devíti zatáček. Podél oceánu a potom  cyklostezkou kolem 2. největšího přirozeného jezera Liyu s volavkami, k termálním pramenům Fenglin. (↔ 50-80 km, ↑ 300 m, ↓ 500 m)
9. - 12. den: Pobřežní hřeben –jízda s kocháním na obě strany (podle průjezdnosti). V údolí Rift pozorování opic, do kopce do Wulu po South Cross Island Highway. Možnost vycházky nebo vyjížďky dále na vyhlídku. Pěšky po pohádkovém osmiobloukovém mostu v Sanshientai na Three Fairy Platform. Luye - ochutnávka čajů, čerstvé maracuji a anony přímo ze sadů. Skalní svatyně Osm Nesmrtelných - s postavami čínské a taoistické mytologie, památník obratníku Raka, domorodá vesnička Chimeitsum. Koupání v oceánu, fakultativně rafty na řece Hsiukuluan (24 km). (denně cca ↔ 50 km, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
13. den: Možnost koupání v oceánu na plážích u Hualienu. Pobřežní silnicí Su-Hua podél členitých útesů Quinshui. Atalajské Nanao, malebný rybářský přístav Suao, buddhistický chrám Nantien a jeho  zlatá socha patronky námořníků Matsu. Nocleh v tajemném taoistickém chrámu Sanhsing s nezapomenutelnou vyhlídkou za jezero až k oceánu. (↔ 50-80 km, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
14. den: Vodopád Wufengchi s presbyteriánským chrámem v čínském stylu s vyhlídkou, přílivový park Beiguan, rybářské vesničky, jedinečný chrám Tiangong v Dali a maják na nejvýchodnějším mysu San Diego, horský klášter Ling Jiou nad Fulongem. (↔ 50 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m)
15. den: Opuštěným tunelem Tsaoling po cyklostezce, podél divokého pobřeží, rybářskou vesničkou Maoao přes pláž ve Fulongu, pobřežní park Yanliao, skály Nanya a geoparky Bitou a Yehliu, až do Jinshanu. (↔ 50-85 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m)
16. den: Na kole (lze i autem) vulkanickým národním parkem Yangminshan do výšky 800 m, možnost  výstupu na vrchol 1120 m. Sjezd do metropole Taipei. Noční trhy a příležitost k ochutnávání exotických jídel. (↔ 40 km, ↑ 900 m, ↓ 900 m)
17. - 18. den: Staré i moderní Taipei projeďme na kole po cyklostezkách (případně fakultativně metrem). Vyhlídka z mrakodrapu Taipei 101 (509 m) ve tvaru stonku bambusu, chrámy a Palácové muzeum s nejcennější sbírkou čínského umění na světě (odvezenou z Pekingu a zachráněnou před komunisty), mauzoleum vůdce Kuomintangu Čankajška (↔ 20-50 km, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Alternativně cyklovýlet k vodopádům a termálním pramenům Wulai (↔ 55 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Odlet z Taipei. Odlet do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu na ostrově včetně přepravy kol, 16x ubytování se snídaní, občerstvení a nápoje během etap, českého průvodce, místního průvodce - mechanika, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Volitelné výdaje - případné půjčení silničního kola, vstupné (do 50 USD), fakultativní rafting (cca 600 TWD), celodenní fakultativní jízdenka na metro v Taipei (150 TWD); kurz: 1 TWD (taiwanský dolar) = 0,73 Kč (listopad 2017)

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 18 000 Kč. Více informací zde.

Strava

Snídaně je v ceně zájezdu.

Spát budeme v hostelech, pensionech, klášterech a jednoduchých hotýlcích či B&B japonského stylu, převážně ve 3-4lůžkových pokojích. 2lůžkové pokoje lze přiobjednat na ubytování, kde je to možné (nelze cca na 4 místech) - celkem příplatek 4000 Kč/osoba.

Ubytování

Spát budeme v hostelech, pensionech, klášterech, jednoduchých hotýlcích či B&B japonského stylu, převážně ve 3-4lůžkových pokojích.

Zdroj: http://www.alpina.cz/zajezdy/taiwan-cyklo

Doprava

Cestovat budeme hlavně na kole. Z Taipei s námi pojede doprovodné vozidlo, které slouží pro převoz zavazadel i nás v případě únavy nebo chuti pozorovat krásy ostrova pohodlněji.

Ideální je trekové kolo, případně crossové kolo, lze použít též silniční kolo.
Povrch: 95 % kvalitní asfalt,  5 % kvalitní šotolina, příp. opravované úseky
Cyklistická přilba je důrazně doporučená.

Kola si můžeme vzít vlastní (pak je třeba počítat s výrazně vyšší cenou letenky - podle letecké společnosti) nebo je možné na Taiwanu kolo i půjčit. Kola Rikulau (cca 5600 TWD na 14 dní) nebo kola Giant Escape RX3 (či Great Journey) (cca 3400 TWD na 14 dní); kurz: 1 TWD (taiwanský dolar) = 0,73 Kč (listopad 2017)

Během zájezdu se kola v případě potřeby přepravují na vozíku za doprovodným autem.

 

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.