Ekvádor pro zdatnější turisty i milovníky vysokých hor včetně Amazonie a pacifického pobřeží. Třídenní trek stezkou Inků se zakončením v Ingapirca, výlety k sopečným kráterům, koloniální památky, tropická Amazonie i pobřežní ptačí či mangrovové rezervace.
Fakultativní možnost výstupu na Chimborazzo s místním vůdcem nebo jen treking či cyklistické aktivity v jeho masivu.

Zájezd do Ekvádoru pro zdatnější turisty i milovníky vysokých hor

Ekvádor a jeho ostrovy Galapágy, leží na rovníku jihoamerického kontinentu. Sám název země ve španělštině znamená rovník. Území Ekvádoru, rozdělené na tři pásma, se velice liší. Máme tak možnost pobýt v krátké době v naprosto odlišných oblastech.

 1. V pobřežním pásu Tichého oceánu s deštnými pralesy na severu nebo savanami na jihu.
 2. Horské pásmo And s vrcholy velehor dosahuje výšek nad 6000 m. Mnohé z nich jsou sopky, krátery sopek. Jedna z nejaktivnějších sopek na světě je právě ekvádorská Cotopaxi 5897 m. Naopak vyhaslá Chimborazo 6310 m je nejvyšším místem Ekvádoru. Poznejte je zblízka.
 3. Třetí pásmo na východě, opět s deštným pralesem, se rozkládá v okraji Amazonské nížiny.

Banány, káva, čokoláda, kakao – tyto vyvážené poklady Ekvádoru dobře známe. Vydejme se do země jejich původu.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům. 

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

 • Počet dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 50 500 Kč
 • Cena letenky
 • 24 000 Kč
 • Celková cena
 • 74 500 Kč

Předběžný program zájezdu Ekvádor - tři světy, jedna země

Doporučený termín: červen - září

1. – 2. den: Letecká cesta do do Quita. Historické centrum zapsané v UNESCO, při pěkném počasí vyjedeme lanovkou na vulkán Pichincha, odkud možná uvidíme Cotopaxi. Výlet na rovník k památníku Mitad del Mundo.

3. – 4. den: Navštívíme Otavalo – městečko s nejznámějšími indiánskými trhy v Jižní Americe, zajedeme k impozantnímu zatopenému kráteru sopky Cuicocha. Přejedeme k nejznámějšímu zatopenému kráteru laguna Quilotoa, cestou uvidíme vulkány Cotopaxi a Ilinizas.

5. – 7. den: Podnikneme trek krásnou andskou krajinou do vesničky Chugchilán. Přesuneme se do Riobamby blízko nejvyššího vulkánu Ekvádoru – Chimboraza (možnost výstupu), kdo si netroufne na vrchol, může vulkán sjet na kole či podniknout pohodový trek pod vulkánem s výstupem k chatě (5100 m n. m.).

8. – 10. den: Incatrail – podnikneme 40 km trek po staré incké cestě, která kdysi spojovala Inckou říši z Quita do Cuzca. Cesta vede převážně divokou vysokohorskou krajinou, uvidíme vulkány Sangay a Altar, možná zahlédneme andské kondory. Cestu zakončíme u největších a nejzachovalejších inckých ruin v Ekvádoru – Ingapirca. Přejedeme do jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst Jižní Ameriky – Cuency (UNESCO).

11. – 13. den: Podnikneme dvoudenní trek v N. P. Cajas – vysokohorském národním parku s více než 200 jezery a úžasnou flórou a zajedeme se podívat k impozantnímu vodopádu El Chorro.

14. – 15. den: Přejedeme na pobřeží, navštívíme rezervaci Manglares Churute – nejrozsáhlejší a nejzachovalejší mangrovy v Ekvádoru. Uvidíme velké množství vodních ptáků a dozvíme se mnohé o tradičním životě v blízkosti mangrovů a proč je jich v Ekvádoru již tak málo. Přejedeme do odlehlé komunity Casas Viejas obklopené posledními zbytky unikátních suchých pralesů, podnikneme trek do pobřežního mlžného lesa, kde s trochou štěstí spatříme ohrožené opice a jiná zvířata.

16. – 17. den: Přejedeme k pobřeží Pacifického oceánu do klidného rybářského městečka Puerto Lopéz, srdce jediného pobřežního národního parku – Machalilla. Podnikneme výlet na Isla de la Plata, ostrov s endemickými druhy ptáků, u ostrova budeme mít možnost potápět se a spatřit tak svět tropických oceánských vod se spoustou barevných ryb a mořských želv. Projdeme se po opuštěných pacifických plážích a budeme odpočívat na nejkrásnější z nich – Los Frailes.

18. den: Zastavíme se v největším městě Ekvádoru – Guayaquilu, kde navštívíme bohémskou renovovanou čtvrť, odkud uvidíme celé město jako na dlani, navštívíme park, kde volně běhají leguáni. Poté přejedeme do lázeňského městečka Baños, kde se večer vykoupeme v termálních lázních.

19. – 20. den: Amazonie – navštívíme biologickou rezervaci Jatun Sacha se zachovalým pralesem a budeme mít jedinečnou možnost pozorovat prales nad úrovní korun stromů z vysoké věže. V komunitě Shiripuno se ledascos naučíme o životě místních lidí a vyrobíme si i vlastní čokoládu.

21. – 23. den: Přejezd do Quita a návrat do Evropy.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování, místní průvodce, bude-li to nutné, českého průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, strava, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Fakultativní horský program není v ceně zájezdu – zájemci o výstup na Chimborazo musí počítat s částkou cca 200 USD, ostatní s částkou vždy cca 50 USD na alternativní aktivity. 

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 27 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba. Pokud bude letenka přes USA, je nezbytná registrace ESTA.

Náročnost

Středně náročná turistika - treky jednodenní, 1x dvoudenní, 1x třídenní. Fakultativní výstup na Chimborazo je určen pro zkušené vysokohorské turisty se zkušeností s chůzí v mačkách po ledovci.

Strava

Není v ceně zájezdu - individuální stravování v restauracích, nakupování v obchodech či na tržištích. Na vícedenních trecích a při fakultativním výstupu vlastní stravování (vařič, ešus).

Ubytování

Klasické latino hotýlky, ve většině případů bez snídaně. Na vícedenních trecích a při fakultativním výstupu ve vlastních stanech.

Doprava

Místní autobusy, městská hromadná doprava a taxíky, do odlehlejších oblastí kamionety (terénnní vozy).

Vybavení

Spací pytel, karimatka, stan, dobré boty na treky, vařič, ešus, případně trekové hole. V ceně permitu pro fakultativní výstup na Chimborazo (cca 200 USD) je i vysokohorské vybavení (mačky, cepín). 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.