Tripura, Manipur, Nagaland, Assam, Arunachal Pradesh, Megalaya – ještě donedávna neznámá místa na cestovatelské mapě téměř každého z nás. Snad jen Assam byl díky svému čaji v povědomí příznivců tohoto zlatého moku. V roce 2015 jsme tuto cestu včetně pobytu v Bangladéši poprvé s klienty uskutečnili a slíbený program jsme naplnili na sto procent! O totéž se chceme pokusit opět nyní. Máme čerstvé zkušenosti a dobré kontakty v této citlivé oblasti.

UPOZORNĚNÍ: ZÁJEZD MÁ DVĚ VOLITELNÉ VARIANTY – TŘÍ a ČTYŘTÝDENNÍ

VARIANTA 1: CELKOVÁ CENA 79 500 Kč (57 500 Kč zájezd + 22 000 Kč letenka) je 31 denní, zahrnuje celý níže popsaný program.

VARIANTA 2: CELKOVÁ CENA 64 500 Kč (42 500 Kč zájezd + 22 000 Kč letenka) je 23–24 denní, s příletem do Dháky o týden později, nezahrnující tedy většinu úvodního programu v Bangladéši.

Tímto řešením vycházíme vstříc těm z Vás, kteří chtějí poznat tuto zapomenutou část Indie a nemají celý měsíc volna nebo kteří již Bangladéš procestovali v rámci samostatného zájezdu.

Pozn: Omlouváme se jazykovým puristům za používání převážně anglické interpretace místních názvů, je to podle nás korektnější než polovičaté řešení s často špatně počeštěnými jmény. Anglické názvy si můžete snadněji najít na internetu a podívat se, co Vám vlastně nabízíme.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

 • Počet dní
 • 31 dní
 • Cena zájezdu
 • 57 500 Kč
 • Cena letenky
 • 22 000 Kč
 • Celková cena
 • 79 500 Kč

Předběžný program zájezdu Bangladéš a zapomenuté státečky na konci Indie 

Vhodný termín: říjen, listopad, prosinec

1. - 7. den: Letecky do Dháky, hlavního města Bangladéše, v případě času úvodní prohlídka prohlídka města. Nezapomenutelná cesta kolesovým parníkem mezi Dhákou a městem Khulna, pozůstatek starých dobrých koloniálních časů. Tří až čtyřdenní výlet v NP Sundarbans, největší mangrovové bažině světa. Neskutečná spleť kanálů, říček, potoků, domov královských bengálských tygrů, typických skvrnitých jelenů, mnoha druhů ptáků,… Vesnice Narail nebo Gopangajl- účast na tradičním rybaření za pomoci říčních vyder. Bagerhat – město plné starých monumentů, památka UNESCO, kterým vévodí mistrovská mešita Shait Gumbad. Návrat do Dháky.

8. - 9. den: Dokončení prohlídky Dháky (Národní muzeum, růžový palác Ahsan Manzil, nejfotogeničtější ulice Shankharia Bazaar, arménský kostel, mešita Sitara, pevnost Lalbagh Forf, mešity, chrámy, parky,…). Cesta na východ. Ruiny chrámových a palácových komplexů Mainimati, poblíž hranic s Indií.

10. - 11. den: Přechod do indického státečku Tripura, Hlavní město Agartala. Bělostný palác Ujjayanta, sídlo 182. tripurského maharádži s rozsáhlým muzeem. Celodenní výlet do chrámového města Udaipur, historického hlavního města Tripury a k pohádkovému vodnímu paláci Neermahal, vyvážené směsi hinduistického a muslimského umění.

12. - 14. den: Přejezd přes assámský Silchar do dalšího z malých státečků severovýchdu Indie, Manipuru. Hlavní město Imphal. Tržiště Khwairamband, zážitek pro fotografy – mužské prodejce zde neuvidíte – o jeho chod se stará 3000 žen! Pevnost Kangla. Výlet k malebnému jezeru Loktak s chatrčemi místních obyvatel na plovoucích ostrůvcích a chovnými „rybníčky“ uprostřed jezera.

15. - 19 den: Nagaland (Nágsko). Pobyt v tomto státečku může být pro mnohé vyvrcholením celé akce. Ještě donedávna území lovců lebek, což je již díky činnosti misionářů minulostí. Kohima – hlavní město a příjemná horská stanice s fascinujícím válečným hřbitovem na místě lítých bojů mezi spojenci a Japonci, vesnice Kisama s tradičními domy a bubny. Pokusíme se být zde stejně jako v roce 2015 v době konání úžasného festivalu Hornbill. Horské městečko Mon – východisko k výletům do okolních vesnic Longwa a Old Mon. Fascinující ukázky zbraní, totemů, domy „vybavené“ zvířecími lebkami, vycpaní tygři a dokonce i lidské trofeje!

20. - 23. den: Změníme téma a přepneme na kulturnější poznávání. Stát Assam a jeho čajové plantáže. Sivasagar – centrum dynastie Ahom. Chrámy Devidol, Vishnudol a Shivadol Mandir. Talatarghar a Karenghar – paláce, chrámy a pavilony dynastie Ahom. Národní park Kaziranga – fakultativně ranní jízda na slonech, pro všechny ranní i odpolední safari v džípech, téměř stoprocentní jistota pozorování místních jednorohých nosorožců. V roce 2015 jsme viděli i tygra!! Chrámové město Hajo s hlavní svatyní Haigriv Madhav.

24. - 26. den: Pokusíme se vyřídit potřebné povolení a dostat se do údolí Ziro ve státě Arunachal Pradesh, do vesnic lidu Apatani s výrazným obličejovým tetováním a kruhy v nosu. Pokusíme se navštívit některé z vesnic v okolí Ziro – Hong, Hija, Hari nebo Bamin Alternativně rozšíříme program v okolních státech. V roce 2015 jsme povolené bez problému dostali a program uskutečnili! Za pár let již tento svět zanikne, jen staré ženy již mají své tradiční zdobení.

27. - 29. den: Návrat do státu Assam a přejezd do posledního státečku – Meghalaya. Hlavní město Shillong s koloniální architekturou, město Cherrapunjee s úžasnými vyhlídkami na pláně Bangladéše. Zajímavosti v okolí města – přírodní „kořenové“ mosty (jeden dokonce „dvoupatrový“), vodopády, jeskyně. Návrat do Assamu, do hlavního města Guwahati.

30. - 31. den: Přejezd nočním lůžkovým vlakem či přelet z Guwahati do Kalkaty, kratší či důkladnější prohlídka tohoto hlavního města indického státu Západní Bengálsko. Dle času uvidíme vše či alespoň něco z následujícího: monumentální Victoria Memorial, katedrála Sv. Pavla, most Howrah Bridge, koloniální budovy, bazary, chrámy, paláce,… Přesun na letiště, odlet zpět do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, 2 x safari v NP Kaziranga, českého (anglicky se domluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Indické a bangladéšské vízum, případný permit do Arunachal Pradeshe (100 USD), vstupy do památek a NP, poplatky za fotografování, stravu, cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro české i slovenské turisty platí vízová povinnost. Indické vízum - zajišťuje si každý individuálně, vyřizuje se čistě elektronicky měsíc až 14 dní před odletem, cena 48 EUR (v roce 2017). Bangladéšské vízum - zajistíme hromadně předem v Berlíně (1600 Kč v roce 2017).

Strava

Po většinu času se při pobytu v civilizaci bude možno stravovat v místních restauracích, nakupovat na tržištích, apod. Během organizovaného výletu do NP Sundarbans budete mít stravu od místních kuchařů k dispozici 3x denně (není v ceně).

Doprava

K pevninské dopravě budeme využívat většinou místní, občas i pronajatou dopravu (busy, minibusy, jeepy, loď, vlaky).

Vybavení

Není poťřeba stan, spací pytel ani karimatka.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Bangladéš je muslimská země a je třeba dodržovat všechna pravidla chování, která z toho vyplývají. Pátek je dnem pracovního klidu. Do mešit je většinou volný přístup, je nutné však zout obuv a rozhodně se mužům doporučuje oblékat dlouhé kalhoty. Ženám se doporučuje volné oblečení zakrývající kolena a ramena, nedoporučuje se nošení šortek, sukní nad kolena nebo tílek.

Recenze

 • Na konci minulého roku jsme se zúčasnili zájezdu s Vaší CK do Bangladéše a severní Indie. Zájezd vedl pan Jindřich Nebojsa. Program tohoto zájezdu byl velmi dobře zpracován a vedení panem Nebojsou bylo naprosto profesionální a obětavé. Proto jsme navázali další kontakt s Vaší CK, tentokrát na dubnový zájezd na Filipíny, který vedl opět pan Nebojsa. Budeme se opakovat - zájezd byl výborný po stránce programu, časového využití a množství zajímavostí a poznání, které jsme očekávali. Pan Nebojsa zvládl úkol průvodce a organizátora naprosto na výbornou a přičteme-li skutečnost, že se sešla velmi dobrá parta, tak celkový výsledek je výtečný. S ohledem na tyto zkušenosti, typ zájezdů a jejich vedení bychom rádi využívali služeb vaší CK na dalších cestách za poznáním kolem světa s panem Nebojsou. Touto zprávou bychom chtěli vyjádřit poděkování za mnohé krásné zážitky na cestách po světě a těšíme se na další.

  Jana Wolfová a Leon Šimanovský