Pro přátele vysokohorské turistiky nabízíme tento jedinečný zájezd. Poté, co poznáte všechna klasická lákadla jižního Peru, užasnete nad neskutečnými horskými scenériemi Peru severního. Nejedná se o snadný trekking – zejména okruh v Kordillera Huyahush je svojí délkou a profilem velmi náročný a na rozdíl třeba od Nepálu vám nemůžeme nabídnout služby nosičů a pohodlí penzionů po cestě.

Po domluvě je možno uskutečnit také zkrácenou, jednodušší variantu pouze s trekem Santa Cruz.

 

  • Termíny
  • 30. 04. 2023 - 29. 05. 2023
  • Počet dní
  • 30 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 25 000 Kč
  • Celková cena
  • 84 500 Kč

Předběžný program zájezdu Peru poznávací i trekingové

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, následující den přílet do Limy. V případě času zahájení prohlídky hlavního města. Prohlídka nejdůležitějších staveb církevních (Katedrála, kostel sv. Františka) a světských (Plaza de Armas – vládní budova, koloniální paláce, např. Palacio Torre Tagle). Národní archeologické muzeum. Odpoledne odjezd do Paracasu, ubytování, večerní volno.

4. den: Paracas: vyhlídková plavba kolem ostrovů Islas Ballestas s pozorováním bohaté místní fauny a s výhledem na proslulý El Candelabre – obrazec trojzubce na skále na pobřeží. Předvečerní odjezd do Nazcy.

5. den: Nazca – tajemné obrazce v poušti, levnější výlet na vyhlídkovou věž nebo pro zájemce možnost dražšího vyhlídkového letu. Hřbitov Chauchilla s indiánskými mumiemi, továrničky na keramiku či zlato. Večer odjezd do Cuzca.

6. - 9. den: Cuzco – prohlídka města a jeho nejbližšího okolí – incké pevnosti několik kilometrů na sever od Cuzca – Sacsayhuamán, Puca Pucara, Qenco a Tambomachay. Vlastní Cuzco – hlavní město říše Inků – pozůstatky inckých kamenných zdí, katedrála, náměstí Plaza de Armas, kostely La Compania, La Merced a další, Santo Domingo a pozůstatky hlavního inckého paláce Coricancha, muzea,… Vesnice Chinchero, úchvatné pevnosti Pisco a Ollantaytambo. Vláčkem a autobusem na Machu Picchu, prohlídka, návrat do Cuzca.

10. – 11. den: Puno a jezero Titicaca – peruánská strana. Mohyly Sillustani, výlet po jezeře Titicaca na plovoucí rákosové ostrovy Islas Uros.

12. - 14. den: „Bílé“ město Arequipa, klenot koloniální architektury. Zahájení prohlídky nebo relaxace v některé z hospůdek na překrásném náměstí. Klášter Santa Catalina, jedna z nejvýznamnějších církevních památek Jižní Ameriky, katedrála, kostel La Compaňía…, Dvoudenní výlet autobusem k nejhlubšímu kaňonu na světě Colca, ochutnávka koky a čaje z koky, přejezd přes 4800 m vysoké sedlo, koupel v termálních lázních v Chivay. Pozorování kondorů v místě známém jako Cruz del Condor.

15. – 16. den: Lima – v případě času dokončení prohlídky města, přesun na sever do Bílých Kordiller, do města Huaraz.

17. - 20. den: Trek Santa Cruz, považovaný za nejkrásnější v Bílých Kordillerách. Dostatečně aklimatizovaní díky rozumnému dosavadnímu programu se vydáme nahoru údolím Santa Cruz přes horské louky kolem Laguna Chica a Grande až k pasu Punta Union 4750 m . Užasneme při pohledech na majestátní Tauliraju a v průsmyku si vychutnáme mimo jiné i pohledy na Chacraraju, Huandoy a Huascarán.

20. - 27. den: Velký osmidenní okruh kolem Cordillera Huyahush.

20. - 21. den: Místním busem se přepravíme z Huarazu do Chiquianu a Llamacu, a pak už po svých proti proudu říčky Llamac dojdeme do tábořiště pod průsmykem Cacanan. Zde přespíme a poté přejdeme přes první sedlo Canacan 4700m k laguně Mitococha. Poprvé nás ohromí řetězec zasněžených vrcholů od Ninashanky až po nejvyšší Yerupayu.

22. den: Přes sedlo Carhuac 4650 zamíříme k laguně Carhuacocha, jednomu z míst, jež je pro svou krásu jedním ze snových cílů každého cestovatele. Od jezera se můžeme kochat neskutečnými pohledy na šestitisícové obry Jirishanca Grande, Yerupaya Grande i Chico, Nevado Siula a Nevado Sarapo, z nichž některé se po jasném ránu nádherně zrcadlí v laguně.

23. den: Během nejkrásnější tůry celého treku projdeme kolem levého břehu laguny, v které se v případě pěkného počasí zrcadlí protější impozantní štíty Jirishanca grande a Yerupaya, podél tří překrásných lagun Siula vystoupáme k bezejmennému téměř pětitisícovému sedlu, kde se nám otevřou další úžasná panoramata, mimo jiné i na pohoří Cordillera Raura.

24. den: Po zahřívacích třech dnech si troufneme na náročnou celodenní tůru přes sedlo Huyahush 4750 k laguně Viconga a do dalšího sedla Cuyoc, s více než 5000m nejvyššímu na celém okruhu.

25. den: Budeme pokračovat v sestupu údolím a poprvé během treku klesneme pod 4000m. Odpočineme si ve vesnici Huayllapa, kde můžeme doplnit zásoby potravin. Odpoledne se vydáme vstříc průsmyku Tapush, abychom si ušetřili několik set výškových metrů z celkovému třináctisetmetrového stoupání.

26. den: Dlouhým, zdánlivě nekonečným výstupem se přehoupneme přes sedlo Tapush 4800 m. Na příjemném tábořišti v údolí Angocancha pouze doplníme síly nutné k překonání dalšího, ještě o pár metrů vyššího sedla Llauche. Při sestupu k laguně Jahuacocha nad námi možná zakrouží kondoři a brzy se vynoří úchvatné scenérie šestitisícových obrů na pozadí malebné leguny.

27. den: Po sedmi sedlech vyšších než 4650m nás čeká poslední, tentokrát ani ne čtyřapůltisícové, odkud se naposledy pokocháme nezapomenutelnými pohledy na zasněžené velikány. Následuje již jen poslední sestup do Llamacu a přesun zpět do Huarazu.

28. den: Rezervní den, možnost fakultativního výletu z Huarazu např. na ledovec Pastoruri a do oblasti výskytu největší byliny na světě, 12 metrů vysoké bromélie Puya Raimondi. Věčerní odjezd do Limy.

29. - 30. den: Dle času prohlídka města, přesun na letiště a odlet. Návrat do Evropy.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Hromadnou pozemní dopravu po Peru v rámci programu, ubytování,  kompletní organizaci a zajištění akce, průvodce, pojištění CK

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy, let v Nazce, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Náročnost

Úvodní poznávací část je zcela nenáročná, určená pro každého. Trek Santa Cruz je středně náročný (1 sedlo přes 4500 m.n.m.). Závěrečný okruh v Kordillera Huyahush patří díky profilu a délce k náročným trekům. Absolvujete 7 sedel přes 4500 m.n.m. Účastníci si nesou veškeré vybavení sami.

Strava

Během poznávací části a mimo treky se budeme stravovat individuálně v restauracích, na tržištích apod. Na trecích si budeme individuálně vařit z předem nakoupených potravin.

Ubytování

Ubytování v našich osvědčených hotýlcích, některé jsou se snídaní nebo je možno si ji na místě připlatit. Na treky je potřeba vlastní stan.

Doprava

Kombinace hromadné místní a dálkové dopravy (přesuny) s pronajatou dopravou (výlety).

Vybavení

Pro trekovou část zájezdu je potřeba stan, karimatka, spací pytel (komfort kolem 0°C), vařič, ešus, dobrá treková obuv, pláštěnka.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.