Madeira je portugalské souostroví ležící západně od severní Afriky. Má statut autonomní oblasti a patří mezi celoročně vyhledávané lokality. Ani v zimních měsících teplota neklesá pod 18°C, protože Madeiru obtéká Golfský proud.

Madeira - zájezd na ostrov věčného jara

Poleťte s námi na ostrov věčného jara a nechte se okouzlit nádhernou flórou a exotickým prostředím. Zájemci mohou v prodloužení zájezdu pokračovat na Azory.

  • Termíny
  • 28. 04. 2019 - 05. 05. 2019
  • Počet dní
  • 8 dní
  • Cena zájezdu
  • 18 000 Kč
  • Cena letenky
  • 10 000 Kč
  • Celková cena
  • 28 000 Kč

Předběžný program zájezdu Madeira, možnost prodloužení zájezdu o Azorské ostrovy

1. - 2. den: Odlet do Funchalu (hlavní město) – prohlídka staré čtvrti, uvidíte místní pevnost, katedrálu , navštívíte tržnici Mercado dos Lavradores – parádní přehlídka subtropického ovoce, květin a ryb. Monte – skvělé výhledy, stará panská sídla – quintas, poutní kostel Nossa Senhora (Panny Marie) s hrobem rakouoského císaře Karla I., exotická zahrada, pro zájemce možnost vyzkoušet místní raritu – jízdu v proutěných saních babosas.

3. den: Vyjedeme do sedla Encumeada (1007 m) – pěkné výhledy, můžete spatřit severní i jižní pobřeží. Na náhorní plošině Paul da Serra se nachází zajímavá oblast vřesovišť připomínající skotskou Vysočinu. Rabacal – turistika podél levády Risco ke stejnojmennému vodopádu a k 25 Fontes (25 pramenů). Navštívíte vavřínové lesy, pokocháte se skvělými výhledy do hlubokého údolí nejdelší madeirskou řeku Janela. Ribeira Brava – relaxace na pláži, kostel a náměstí dlážděné mozaikou, návrat do Funchalu.

4. den: Rybářská vesnice Camara de Lobos, vyhlídka z Cabo de Girao – jednoho z nejvyšších útesů světa (580 m), dále navštívíte lávovou jeskyni Sao Vicente a kapli sv. Rocha. Podél severního pobřeží se pak přesuneme do Porto Moniz. Zde jsou zajímavá mořská lávová jezírka, můžete se vykoupat a odpočinout si. Návrat do Funchalu, večer navštívíte starou rybářskou čtvrť Velha a budete mít možnost okusit tradiční madeirskou kuchyni. Zde je třeba zmínit a doporučit chutnou rybu zvanou espada (tkaničnice atlantská).

5. den: Terreiro da Luta – zastavíme se u pomníku Panny Marie, odkud je skvělá vyhlídka, přes sedlo Poiso (1400 m) vyjedeme na Pico do Arieiro (1818 m) – třetí nejvyšší vrchol ostrova. Zde můžete absolvovat asi 3h přechod pod Pico Ruivo (1862 m) – nejvyšší horu Maderiy, na kterou odtud potom můžete vystoupit, nebo si zvolit lehčí výstup z Achada do Teixeira (1592 m). Následně sjedeme do oblasti Santana, kde se dochovala původní obydlí se střechami z rákosu (tzv. casas de colmo), po cestě dále budeme míjet výrazný skalní útvar Penha de Aguia (Orlí skála), v Ribeiro Frio můžete obdivovat pstruží farmu a vyšlápnout si na vyhlídku Balcoes, odkud se otevírají pěkné pohledy do údolí nebo na nejvyšší vrcholy Madeiry. Návrat do Funchalu.

6. den: Přesuneme se na Eira do Serrado – vystoupíme na vyhlídku (1094 m), sestup do městečka Curral das Freiras, které leží v hlubokém kotli mezi horami. Zde si prohlédnete souvislé porosty jedlých kaštanovníků a ochutnáte místní likéry (kaštanový, višňový, banánový, maracujový aj.), návrat do Funchalu. Odpoledne si můžete vyjet pod útes Cabo de Girao, a to na replice plachetnice Santa Maria, na které se Kolumbus plavil do Ameriky. Navštívíte také vinné sklepy, kde ochutnáte proslulá madeirská vína a navštívíte botanickou a orchidejovou zahradu. Případně můžete zvolit tútu z Monte po levádě dos Tornos.

7. den: Přesuneme se na nejvýchodnější cíp ostrova, pěšky si vyšlápneme divočinou poloostrova Ponta de Sao Lourenco. Překvapí vás vyprahlá pustina a zajímavé skalní útvary. Navštívíte také datlovou oázu Casa do Sardinha, na cestě zpět můžete spočinout na pláži Prainha. Zpět do Funchalu.

8. den: Pokud nám zbude čas, můžete si prohlédnout městečko Camacha, kde se vyrábí proutěné zboží. Pak již přejezd na letiště a odlet domů nebo pokračování zájezdem Azorské ostrovy.

Azorské ostrovy – možnost týdenního prodloužení

V srdci Atlantiku leží devět ostrovů, nazývaných příznačně ostrovy věčného jara. Spojuje je nejen jméno Azorské ostrovy, ale i skutečnost, že jsou sopečného původu. Občas z nich tryskají proudy lávy, létají balvany a dýmá kouř. Podnebí je neobyčejně příjemné, není ani zima ani přílišné vedro. Průměrná zimní teplota se pohybuje kolem 15°C a letní málo přesahuje 20°C, oceán příznivě ovlivněný Golfským proudem má celoročně příjemných 20°C. Ostrovy jsou opředeny legendami, z nichž některé tvrdí, že jsou zbytkem bájné Atlantidy, jiná praví, že je pojmenovali podle ptáka azora, tedy jestřába.

8. den: Odlet z Funchalu na ostrov San Miguel do Ponta Delgada, správního střediska Azor.

9. den: Ponta Delgada – prohlídka města, Praca de Goncalo, Velho Cabral, městská brána, kostel Sao Sebastiao, Forte de Sao Brás, Museum Carlos Machalo, sopečný kráter Caldeira das Sete Citades s obvodem 12 km, vznikl ve 40. letech 15. stol., vyhlídka Vista de Rei, městečko Mosteiros na severním pobřeží ostrova s přírodními bazény, návrat do Ponta Delgada.

10. den: Vila Franca do Campo – kostel Shrine de Senhora da Paz s jednou z nejkrásnějších vyhlídek na ostrově, lázeňské středisko Furnas, pozorování geotermální aktivity, teplé prameny, kouřící gejzíry, Caldeiras das Furnas – bublající vřídla, místa proslulá přípravou národního jídla cozida v termálních pramenech (možno ochutnat v místní restauraci), zahrady Parque Terra Nostra s hortenziemi, ibišky a stovkami dalších dřevin a bylin, jezero s termální vodou, přejezd do severní části ostrova, krajina čajových plantáží, exkurze do čajové továrny Cha Gorreana, středisko severu Porto Formoso, návrat do Ponta Delgada.

11. den: Rybářské městečko Lagoa, jezero Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero) – vzniklo sopečnou erupcí r. 1543, vyhlídka Barrosa, sestup do kráteru, rozlehlé písečné pláže, koupání v průzračné vodě, Caldeira Velha – tropické údolí s horkými prameny, koupání v kaskádách teplých sirných pramenů, Ribeira Grande – významné středisko severního pobřeží, návrat do Ponta Dalgada.

12. - 13. den: Přelet na ostrov Pico, správní středisko Madalena, výstup na vrchol Pico – nejvyšší horu Portugalska (2351 m), vinice hrazené dlouhými zídkami.

14. den: Fakultativní výlet na moře – pozorování velryb a delfínů nebo návštěva bývalé továrny na zpracování velrybího masa v Sao Roque do Pico a muzea historie lovu velryb v Lajes do Pico, večerní trajekt na ostrov Faial, středisko Horta (oblíbené místo kapitána Cooka).

15. - 16. den: Kráter Caldeira do Cabeco Gordo, procházka okolo kráteru, úchvatné výhledy, množství rozkvetlých hortenzií, přejezd na nejzápadnější cíp ostrova, Vulcao dos Capelinhos – sopka vybuchla v letech 1957 – 58, možný výstup na vrchol sopky, v okolí spálená krajina, lávové útvary. Odlet z Azor, návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Celková cena zájezdu Madeira - 28 000 Kč zahrnuje cenu zájezdu 18 000 Kč a cenu letenky do maximálního limitu 10 000 Kč.

Cena zájezdu Madeira zahrnuje: 7× ubytování v turist. hotelu ve Funchalu – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, pobytová taxa, kompletní doprava (pronajatý minivan, MHD), 7× snídaně, průvodce, cestovní pojištění léčebných výloh, informační materiály.

Celková cena zájezdu Madeira + Azory  – 57 000 Kč zahrnuje cenu zájezdu 39 000 Kč a cenu všech letenek včetně přeletů Funchal – Ponta Delgada, Ponta Delgada – Madalena, Horta – Lisabon do maximálního limitu 18 000 Kč.
Cena zájezdu Madeira + Azory zahrnuje: 14× ubytování v turistickém hotelu ve Funchalu a na Azorách – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, pobytová taxa, místní doprava (taxi, pronajatý minivan, auto, MHD, trajekt Pico – Faial), 7× snídaně na Madeiře, průvodce, pojištění léčebných výloh, informační materiály.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava (mimo výše uvedeného), vstupné, pojištění stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky u zájezdu Madeira je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 10 000 Kč. Více informací zde.

Cena letenek u zájezdu Madeira + Azory je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 18 000 Kč (včetně přeletů Funchal – Ponta Delgada, Ponta Delgada – Madalena, Horta – Lisabon). Více informací zde.

Další informace