Navštivte další méně známou oblast Afriky. Procestujeme všechny čtyři hlavní komorské ostrovy, z nichž tři – Grande Comore, Andjouan a Moheli tvoří samostatný stát Komorský svaz, zatímco čtvrtý, Mayotte, zůstává i nadále francouzským departamentem.

Komorské ostrovy a Mayotte - poznávací zájezd

Pořadí, v jakém jednotlivé ostrovy navštívíme, se může měnit v závislosti na tom, jak se podaří koupit letenky a místní přelety. Rovněž délka pobytu na jednotlivých ostrovech se může změnit o plus mínus jeden den.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 • Počet dní
 • 15 dní
 • Cena zájezdu
 • 42 500 Kč
 • Cena letenky
 • 34 000 Kč
 • Celková cena
 • 76 500 Kč

Předběžný program zájezdu Komorské ostrovy a Mayotte

Vhodný termín: září, říjen, listopad

1. - 3. den: Odlet z Evropy a po nezbytných mezipřistáních přílet do Moroni, hlavního města státu Komorský Svaz. Počátek poznávání Grande Comore, největšího z Komorských ostrovů, jemuž vévodí jeden z největších aktivních vulkánů světa, Mt Karthala, 2360m. Prohlídka Moroni: přístav a Staré město, plné úzkých uliček a starobylých budov. Stará a Nová Páteční mešita. Hektická atmosféra bazaru a tržiště. Malé, ale úhledné Národní muzeum.

4. - 5. den: Velký severní okruh – přes vesnici Itsandra do vesnice N'Tsaoueni s hrobkou kalifa Mohammeda Athoumani Kouby, bratrance proroka Mohameda s nádherně vytesávanými dveřmi. Další vesnice Bangoi-Kouni a její Mosquée Miraculeuse – zázračná mešita. Ta možná nenadchne, ale úžasné výhledy na moře kolem určitě ano. Kráterové nebesky krásně zelené posvátné jezero Lac Salé – procházka kolem a možnost koupání na idylické pláži pod ním. Monumentální řada obřích kamenů ve vesnici Goula-Ivoini. Ekoturistický pokus v M´Beni – destilérka a experimentální farma Comores Vanille et Plantes. V případě zájmu účastníků se pokusíme nad rámec programu zorganizovat možnost jednodenního výstupu ke kráteru Mt Karthala nebo dokonce možnost delšího výletu s přespáním na okraji kráteru.

6. - 8. den: Přelet na ostrov Anjouan, který místní obyvatelé nazývají perlou Komorských ostrovů. Hlavní město Mutsamudu. Vyhlídka z Citadely postavené Brity v roce 1860, medina, rujny sultánova paláce, páteční mešita. Historické opevněné Domoni, sídlo zručných řemeslníků, mauzoleum zavražděného prezidenta Ahmeda Abdallaha Abderemaneho. Přejezd na druhou stranu ostrova, stromy ylang-ylang (kananga vonná), z jejichž opojně vonících žlutých květů se destiluje esence do vyhlášených parfémů. Vesnička Moya a její nádherná pláž, jedna z mála na ostrově.

9. - 11. den: Přelet na Moheli, nejmenší, málo obydlený, ale pravděpodobně nejkrásnější z hlavních komorských ostrovů. Odpočinek, koupání a šnorchlování na úžasných plážích na jihu ostrova. Tyto dny pohody strávíme v nejlepší lodžii na ostrově s plnou penzí. Koupání na příjemné pláži přímo u lodžie a výlety na nesrovnatelně krásnější pláže s průzračným mořem v národním parku Marin de Moheli – nezapomenutelný zážitek, skvělé šnorchlování a bohatý život pod vodou, mohutné baobaby na břehu. Dva výlety jsou v ceně a další lze domluvit.

12. - 13. den: Mayotte. Přesun na jediné dva z hlavních komorských ostrovů, dosud patřících Francii. Nezbytná návštěva hlavního města Mamoudzou, rušné tržiště, možnost nákupu všech druhů koření a parfémů ylang-ylang, obchodní třída Rue du Commerce. Vesničky a pláže na menším z obou ostrovů – Petite Terre. Procházka chodníkem na skálu Dzaoudzi, vojenské centrum a bývalé hlavní město Mayotte. Pro přátele koupání či šnorchlování fakultativně možnost celodenního výletu po laguně nebo na severní ostrůvky M'Tsamboro.

14. - 15. den: Odlet z Komorských ostrovů a po nezbytných mezipřistáních návrat domů do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování (pokoje pro dva s příslušenstvím), veškerou společnou dopravu, vstupy do památek, všechno poznávání dle základního programu (= v programu je pouze jeden možný fakultativní výlet pro zájemce, kteří chtějí něco navíc, vše ostatní je zahrnuto v ceně), vstupné do národních parků, českého průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku. Strava: v ceně je plná penze na Moheli, snídaně na Anjouan a Mayotte.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum (koupí se při příletu do země, v roce 2015 stálo 30 USD), stravu mimo výše uvedené, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Výše uvedená jediná fakultativní akce, případně nad rámec programu výstup na Mount Karthala. Doprava na/z letiště v ČR nebo blízkém okolí.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 34 000 Kč. Více informací zde.

Recenze

 • Milý Jindřichu, milá paní Nebojsová, chtěli bych Vám ještě jednou poděkovat za dost náročnou přípravu naší cesty na Komory a Jindřichovi speciálně za perfektní průvodcovství! Přejeme Vám oběma zdraví a Jindřichovi štˇastné návraty za všech jeho dalších cest!

  František a Anna Krakešovi