Brazílie - plavba po proudu Amazonky - splňte si svůj sen a jako dávní dobrodruzi se ponořte do srdce Amazonie, poznejte její rozmanitou přírodu i život místních  komunit. Brazílie, horkokrevná země samby. Tančí se všude. Slavný několikadenní festival v Riu – to je pojem. Každý by ho rád zažil. K Riu neodmyslytelně patří i cukrová homole Pao de Azúcar, kopec Corcovádo s obří sochou Krista. Další pojem -Amazonka – nejdelší řeka na světě. Je možné, že kdysi tekla v opačném směru (když byla Jižní Amerika s Afrikou jedním kontinentem). Tropický deštný prales podél Amazonky zaujímá více než polovinu plochy všech tropických deštných pralesů na světě. I sem se můžete s CK Rajbas vypravit. Brazílie, to je i krásná a jedinečně zachovalá koloniální architektura za všudypřítomné pohody. Malebné čtvrtě s dlážděnými uličkami, barevnými domky, kostely, paláce, náměstí s palmami a lavičkami. Mnohé pod dohledem UNESCO. 

 • Termíny
 • 02. 09. 2018 - 23. 09. 2018
 • Počet dní
 • 22 dní
 • Cena zájezdu
 • 64 500 Kč
 • Cena letenky
 • 35 000 Kč
 • Celková cena
 • 99 500 Kč

Předběžný program zájezdu Brazílie - po proudu Amazonky

1.-3. den: Letecky do Manausu, centra Amazonie, v případě času zahájení prohlídky města, místním letem do Tabatingy, místa, kde se Amazonka dotýká hranic tří států – Peru, Brazílie a Kolumbie.- a odkud postupně zahájíme plavbu přes celou brazílskou část této největší řeky světa až k jejímu ústí v Belému..

4.-7. den: Kolumbijská Leticia, nejpříjemnější ze tří hraničních městeček. Čtyř až pětidenní výlet do oblasti řeky Río Javarí nebo jiné oblasti v okolí trojmezí. První setkání s místními komunitami, první lov piraní, první pokusy o setkání s živými obyvateli amazonské džungle.

8.-9. den: Jedno až dvoudenní plavba do Tefé, městečka v hloubi Amazonie a východiska do obrovské rezervace Mamirauá. Krátké výlety do okolí Tefé – krásně zachovalé misijní centrum, neuvěřitelně teplá koupačka v Amazonce,…

11.-14. den: Rezervace Mamirauá, pro mnohé vrchol celé akce. Pobyt v lodžii uprostřed obrovské netknuté rezervace s jedinečným ekologickým zaměřením. Každý den dle stavu vody pěší nebo lodní výlet s určitým zaměřením. Dvakrát návštěva místní komunity  – pokaždé jiné. Rybaření, odpočinek,…

15.-16. den: Plavba do Manausu, hlavního města celé brazilské Amazonie. Milionové město, obklopené stále ještě nekonečnou, byť již vzdalující se džunglí. Prohlídka města, proslulé divadlo Teatro Amazonas, frenetické tržiště s úlovky ryb, muzea, parky. Ale hlavně – výlet na soutok řek Rio Negro a Rio Solimoes, kde se mísí a desítky kilometrů jsou zřetelně odlišené vody dvou barev.

17.-19. den: Přelet do Santarému, prohlídka města a dva závěrečné amazonské vrcholy v jeho bezprostředním okolí: největší říční pláže na Amazonce v Alter do Chao a poslední výlet do nitra pralesa, tentokrát v blízkosti civilizace, do přírodní rezervace Floresta Nacional do Tapajos za obřími stromy samaúna poblíž vesnice Maguarí.

20.-22. den: Poslední přelet do Belému, města, kde končí pouť největší řeky světa. Prohlídka centra města, divadlo Teatro La Paz, tržiště u břehů Amazonky, katedrála de Sé, bazilika de Nazaré. Muzeum de Goeldi a zoologická zahrada zaměřená na amazonskou faunu. V případě, že někde vyšetříme den času ještě návštěva ostrova Ilha de Marajo. Večerní odlet. Návrat domů v odpoledních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, veškeré výlety do Amazonie včetně plné penze, českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu mimo výlety, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenek je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 35 000 Kč. Více informací zde.

Další informace

Rokem Brazílie jsme nazvali rok 2015, kdy jsme uskutečnili 4 zájezdy do této destinace. A protože byly úspěšné, opakujeme naši nabídku i v roce 2017. POZNEJTE S NÁMI BRAZÍLII V CELÉ JEJÍ KRÁSE!

Recenze

 • Dobrý den, v neděli jsem se vrátila z 3týdenní cesty Brazilie – Po proudu Amazonky, kterou pořádala vaše cestovní kancelář. Ještě plna cestovatelských zážitků a dojmů bych alespoň takto chtěla velice poděkovat panu Jindřichu Nebojsovi. Můj dík a obdiv mu patří nejen za to, jak byl celý zájezd dopředu naplánován a promyšlen, ale především za to, jak celá cesta díky jeho schopnostem a znalostem bez problémů a hladce probíhala. Myslím si, že toto mohu hodnotit, protože to nebyla moje první cesta do Latinské Ameriky a již několikrát jsem poznala, jak je v těchto zemích někdy obtížné počítat s předem domluvenými termíny a některými službami. Díky této cestě se mi splnil velký sen a mohla jsem projet Amazonku, poznat život v místních komunitách, přírodních rezervacích, pochopit situaci původních obyvatel, užít si přírodu i ruch ve městech. Touto formou bych tedy ještě jednou chtěla vyjádřit svoje veliké poděkování panu Jindřichu Nebojsovi za perfektní cestu, na kterou budu ještě dlouho s láskou vzpomínat.

  Isabela Řepková