Indie – Sikkim a Dárdžíling na kolech, perly střední Indie

Indie – Sikkim a Dárdžiling na kolech – pohodová cykloturistika s doprovodným autem v himálajské oblasti mezi Nepálem, Bhútánem a Tibetem. Zažijeme nezapomenutelné východy a západy slunce, při kterých je možno obdivovat současně Mt. Everest, Lhotse, Makalu a zejména nedalekou okouzlující Kančenčungu. Bohatá vegetace od nížin až po osmitisícové vrcholy. Poznání přírody a kultury buddhismu a hinduismu ze sedla kola, se stane vaším nezapomenutelným zážitkem. Na závěr památky Zlatého trojúhelníku Indie – Dillí, Agra, Jaipur.

  • Termíny
  • 12. 10. 2024 - 10. 11. 2024
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 39 000 Kč
  • Cena letenky
  • 21 000 Kč
  • Celková cena
  • 60 000 Kč

Předběžný program zájezdu Indie – Sikkim a Dárdžíling na kolech, perly střední Indie

1. – 2. den: Letecky do Dillí a vnitrostátní linkou do Bagdogry, autem do Siliguri.

3. – 4. den: Smontování kol a vyjíždíme do divokého údolí řeky Tisty, odkud vystoupáme do Kalimpongu. Přes vyhlídku na celý masiv Kančenčungy (Deolo, 1700 m) sjedeme úžasných 20 km vedlejší asfaltkou na hranice Sikkimu, naložíme kola a dojedeme do hl. města Gangtoku (2200 m) – cestou případně klášter Rumtek a/nebo Tibetologický Institut. Večerní město.

5. – 6. den: Okružní cykloprohlídka Gangtoku a okolí – Královská kaple Tsuklaghang, klášter Enchey, vyhlídky Hanuman Tok, Ganesh Tok, nádherně umístěná přírodní ZOO, Tashi View Point. Výlet džípem k posvátnému Tsomgo Lake u tibetských hranic ve výšce 3 700 m.

7. – 8. den: Přes památník usmíření v Kabi do Severního Sikkimu. Životem tepající klášter Phodong a převážně s kopce a po proudu řeky Teesty přes Dikchu do Singtamu, naložení kol a výjezd terasovými rýžovými poli a čajovými plantážemi přes Temi a Damthang do Namchi. Prohlídka Namchi32m sochou Šivy a kopiemi 12 nejposvátnějších hinduistických chrámů (Jyotirlinga) a Samdruptse s 36 m vysokou sochou šiřitele buddhismu Padmasambhavy s chrámem uvnitř, na kolech do Ravangly.

9. – 10. den: Nový Buddha Park s obrovitou sochou na pozadí ledovců, bönistický klášter Yungdrung Dungdrakling, nejposvátnějšího místo Sikkimu Tashiding na vrcholu stejnojmenného kopce. Yoksum je prvním hlavním městem Sikkimu se zachovaným kamenným korunovačním trůnem, velkolepé vodopády, pro buddhisty i hinduisty posvátné jezero Kheočeopalri.

11. – 12. den: Okolo kamenných zahrad do Pellingu – nádherně umístěný klášter Sanga Chelling s další novou mohutnou sochou (Čenrezing), nejhodnotnější klášter Pemayangtse, magické zříceniny bývalého hl.m. Rabdantse. Ohromující sjezd přes Gyalshing do údolí Rangitu, hinduistický klášter Legship okolo horkých pramenů s posvátnou jeskyní Reshi do Naya Bazaar, vrátíme se do Západního Bengálska a mezi čajovými plantážemi vystoupáme do Dárdžílingu.

13. – 16. den: Dárdžíling (2134m) korunovaný hinduistickým chrámem Mahakal, jež je považován za vtělení boha Šivy. Přímo k němu se přimyká budhistická svatyně, dokládající harmonii mezi hinduismem a budhismem. Dále kromě zooparku navštívíme Himálajské horolezecké muzeum HMI s náhrobkem Tenziga Norgaje, tibetské uprchlické centrum, atd. Kombinace kolo + trek: Dárdžíling – Maneybhanyang (2134m) – Tonglu (3070m) – Sandakphu (3636m) – sestoupíme do Rimbiku a zpět do do Maneybhanyangu.

17. – 18. den: Přes Mirik na kole do Siliguri, kde si kola opět sbalíme přesuneme se vnitrostátní linkou z Bagdogry do Dillí ..

19. – 22. den: Zlatý trojúhelník Indie – Dillí – Agra – Jaipur – Dillí – nejen památky zahrnuté do UNESCO. Dillí – páteční mešita Jama Masjid, mughalský palác Red Fort, lotosový chrám Baháí, nerezavějící železný sloup v komplexu Qutab Minar, Humajůnova hrobka,… Autem přejezd do Agry  – palác Taj Mahal, „Slza na tváři věčnosti” z bílého mramoru. Červená pevnost stavitele Akbara Velikého. Jaipur – „Růžové město”. hlavní město barevného Rádžastánu. Sídlo maháradži – „městský palác”. Astronomická observatoř Jantar Mantar,… Pořad NA CESTĚ z této oblasti si můžete prohlédnou zde.

23. den: Odlet domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování v levných hotýlcích, povolení do pohraničních oblastí, mapy, doprovodné vozidlo, doprava, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, indické turistické vízum 48 EUR (vyřídíte si sami on-line dle našeho návodu).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 21 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum - vyřizuje se elektronicky měsíc až 14 dní před odletem, cena 48 EUR.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Standard + připojištění rizikové sporty cena 3440 Kč.. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta varianta Standard + připojištění rizikové sporty cena 3440 Kč..