Pojeďte s námi zažít obrovské kontrasty - velkoměstský tep Ria a poklid koloniálních městeček, mořskou pláž Copacabana i amazonský deštný prales, ráj zvěře v Pantanalu  i hučící vody vodopádu Iguazú. Nejvyšsí vodopád Salto Angel i soutok Rio Negro s Rio Solimoes. 

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 60 500 Kč
  • Cena letenky
  • 35 000 Kč
  • Celková cena
  • 95 500 Kč

Předběžný program zájezdu Brazílie a Venezuela - velká prázdninová cesta

Vhodný termín: červenec, srpen, září

1. - 3. den: Letecky do Ria de Janeira. Ty nejslavnější pláže, Copacabana a Ipanema, ty nejproslulejší vyhlídky na údajně nejkrásněji položené město světa, Cukrová homole Pao de Azúcar, kopec Corcovado se sochou Krista, to stihneme určitě. A jistě zbude čas i na další věci, Rio je město neomezených možností….

4. - 5. den: dle času a nálady buď náročnější výlet za klenoty státu Minais Gerais – Ouro Preto a Congonhas nebo pohodovější návštěva jiného koloniálního skvostu, malebného městečka Parati. Zažijeme krásu starých časů, malebných dlážděných uliček a všudypřítomné pohody.

6. den: Přelet nebo přejezd do Foz do Iguacu.

7. - 8 den: Vodopády Iguazu. Jedny z nejúžasnějších vodopádů světa, které navštívíme z brazilské i argentinské strany budou dalším nezapomenutelným zážitkem, jistě jedním z nejmocnějších, které jste dosud prožili. Mohutný Ďáblův chřtán, desítky dalších peřejí, Isla San Martín,… Milovníci technických děl si jistě nenechají ujít návštěvu přehrady Itaipú, stále ještě vyrábějící nejvíce energie na světě.

9. - 12. den: Pantanal. Docestování do Campo Grande a pak už na tři dny do Pantanalu – ráje ptactva a zvěře v oblasti mírně tekoucích vod. Vzhůru na lov piraní, pozorování kapybar, krokodýlů, ptáků a možná i anakondy či jaguára! V pralese mnoho zvěře neuvidíte, ale tady určitě ano!

13. - 14. den: Přelet do Manausu, hlavního města celé brazilské Amazonie. Milionové město, obklopené stále ještě nekonečnou džunglí. Prohlídka města, proslulé divadlo Teatro Amazonas, frenetické tržiště s úlovky ryb, muzea, parky. Ale hlavně – výlet na soutok řek Rio Negro a Rio Solimoes, kde se mísí a desítky kilometrů jsou zřetelně odlišené vody dvou barev.

15. - 16. den: přes Boa Vista do Venezuely, do města Santa Elena de Uairen. Pobyt v oblasti zvané Gran Sábana. Velmi krásná oblast, lemovaná stolovými horami, na jihu Venezuely, kterou by byla nesmírná škoda jen tak projet autobusem. Quebrada de Jaspe, Puerto de Cielo a další půvabné zastávky, vyhlídky na Roraimu a Kukenán,…

17. - 20. den: Město Ciudad Bolívar na břehu řeky Orinoco, tří až čtyřdenní výlet s místní cestovní kanceláří do oblasti vodopádů Salto Angel, nejvyššího vodopádu světa. Letecky do nádherné oblasti Canaima, poté motorovými čluny po řekách Carrao a Churún a krátce pralesem na vyhlídku na vodopád, nocleh v kempu poblíž vodopádu. Návštěva dalších vodopádů u Canaimy, např. Salto Sapo či Salto Sapito, průchod pod valící se masou vody, koupání v překrásné, vínově zbarvené laguně obklopené tropickým pralesem.

21. - 23. den: Caracas, hlavní město Venezuely. Rezervní den pro případ časového zpoždění. Prohlídka centra Caracasu (katedrála, radnice, Národní pantheon,...), přesun na letiště, podvečerní odlet do Evropy a odpolední návrat do Prahy.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, výlety do Pantanalu a Amazonie včetně stravy, českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu mimo výlety, případné výlety nad rámec programu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenek je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 35 000 Kč. Více informací zde.

Další informace

Rokem Brazílie jsme nazvali rok 2015, kdy jsme uskutečnili 4 zájezdy do této destinace. A protože byly úspěšné, opakujeme naši nabídku i v roce 2016. POZNEJTE S NÁMI BRAZÍLII V CELÉ JEJÍ KRÁSE!