Během 3 týdnů uskutečníme treky ve třech částech Appalachian Trail, které vedou po území čtyř amerických států: Georgie, North Caroline, Tennessee a Virginia. Navštívíme Great Smoky Mountains National Park a Shenandoah National Park. Tyto části patří k atraktivním partiím Appalachian Trail, který dosahuje celkové délky zhruba 3500 km a prochází územím 14 amerických států.

 

  • Termíny
  • 27. 08. 2018 - 18. 09. 2018
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 44 500 Kč
  • Cena letenky
  • 15 000 Kč
  • Celková cena
  • 59 500 Kč

Předběžný program zájezdu USA - Appalachian trail

1. – 2. den – Odlet do Atlanta, GA, USA, shuttlem do Dahlonega a k Hiker Hostel, ubytování.
3. den – Odjezd shuttlem do Springer Mtn. Odsud nástup na Appalachian Trail. Přespání v některém Shelter na trailu dle rychlosti postupu a počasí.
4. – 8. den – Treking po Appalachian Trail. Přespání v Shelters na trailu dle rychlosti postupu a počasí. Půjdeme přes Stover Creek, Three Forks, Hightower Gap, Sassafras Mtn, Justus Mtn, Ramrock Mtn, Burnett Field Mtn, Blood Mtn, Levelland Mtn, Wildcat Mtn, Poor Mtn, Blue Mtn, Rocky Mtn, Tray Mtn, Powell Mtn. Trek ukončíme v městečku Hiawassee, GA. Ubytování v kempu. Budeme se pohybovat ve výškách 800 – 1400 m. Délka 6-ti denního treku cca 102 km.
9. den – Přesun shuttlem z Hiawassee, GA do Fontana Village Resort, NC. Nástup na Appalachian Trail na území Great Smoky Mountains National Park. Přespání v některém Shelter na trailu dle rychlosti postupu a počasí.
10. – 15. den – Treking po Appalachian Trail přes Great Smoky Mountains National Park. Přespání v Shelters na trailu dle rychlosti postupu a počasí. Půjdeme přes Doe Knob, Rocky Top, Mineral Gap, Mt. Love, Indian Gap, Mt. Chapman, Guyot Spring, Cosby Knob. Trek ukončíme Davenport Gap. Přespání v kempu. Budeme se pohybovat ve výškách 1000 – 2000 m. Délka 7-mi denního treku cca 110 km.
16. den – Přesun shuttlem do Hartfordu, TN, pak dále do Knoxville, TN. Odsud busem do Charlottesville, VA. Ubytování v hotelu.
17. den – Přesun shuttlem do Waynesboro, VA, pak dále k Rockfish Gap. Nástup na Appalachian Trail. Přespání v některém Shelter na trailu dle rychlosti postupu a počasí.
18. – 21. den – Treking po Appalachian Trail přes Shenandoah National Park. Přespání v Shelters na trailu dle rychlosti postupu a počasí. Půjdeme přes Bear Den Mtn, Jarman Gap, Blackrock, Loft Mtn, Pinefield Gap, Hightop Mtn. Trek ukončíme ve Swift Run Gap u městečka Elkton, VA. Přespíme v kempu. Budeme se pohybovat ve výškách 800 – 1100 m. Délka 5-ti denního treku cca 72 km.
22. – 23. den – Přesun shuttlem do Charlottesville, VA a pak busem do Washingtonu, D.C. Odlet do Evropy. Pokud bude časový prostor, uskutečníme prohlídku The Mall s významnými muzei a památníky.

Cena zájezdu zahrnuje

Pozemní doprava (bus, shuttles), ubytování (YH, tábořiště), background permit do NP, český průvodce, organizace celé akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do muzeí a památníků, případné fakultativní výlety nad rámec výše popsaného programu, zajištění ESTA pro vstup do USA, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nezbytná registrace ESTA pro vstup do USA není zahrnuta v ceně.