Madagaskar, zájez na ostrov lemurů, gekonů, barevných papoušků a spousty jiných exotických zvířat. Pokladnice endemitů z říše živočišné i rostlinné. Krajina s baobaby, vodopády, rýžová políčka, skalní masívy neuvěřitelně zbarvené i obvyklé vápencové, ovšem nevšedních tvarů. Vaše foťáky se pěkně zapotí. Budeme podnikat pěší jednodenní výlety a jeden nenáročný dvoudenní, zažijeme dvou a půldenní plavbu lodí po řece, poznáme spoustu národních parků a krátce si odpočineme u moře. Zájezd je vhodný téměř pro každého. 

CK Rajbas nabízí jeden z programově nejúplnějších zájezdů na Madagaskar. Zatím byl vždy úspěšný a výborně hodnocený, také díky našemu skvělému madagaskarskému partnerovi.

SLEVA 3000 KČ PRO PŘIHLÁŠENÉ ÚČASTNÍKY NEUSKUTEČNĚNÉHO ZÁJEZDU V ROCE 2020. 

V PŘEDPOKLÁDANÉ CENĚ LETENEK JSOU NYNÍ NOVĚ ZAHRNUTY I DVA MÍSTNÍ PŘELETY.

 • Termíny
 • 11. 09. 2021 - 03. 10. 2021
 • Počet dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 67 500 Kč
 • Cena letenky
 • 30 000 Kč
 • Celková cena
 • 97 500 Kč

Předběžný program zájezdu Madagaskar - velký okruh

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po nutném mezipřistání přílet do hlavního města Antananariva. Pouze v případě volného času krátká úvodní prohlídka. Přenocování v hotelu v Antananarivu.

3. den: Ranní přesun do Lemuřího parku poblíž hlavního města – mnoho druhů lemurů z různých koutů Madagaskaru, vč. nádherných sifaků Coquerelových, vynikající možnosti focení. Odpoledne královský pahorek Ambohimanga = "krásný kopec", posvátné místo a bývalé sídlo královské rodiny, památka UNESCO. Návrat do hlavního města, v případě času ještě zastávka u královského paláce Rova. Přenocování v hotelu v Antananarivu. 

4. den: Celodenní přesun minibusem do vesničky Miandrivazo. Cestou zastávka ve městě Antsirabe a ve vesničce Betafo – katedrála, terasovitá rýžová políčka, výhledy, hrobky kmene Merina, praktikujícího obřady obracení kostí. Přenocování v hotelu v Miandrivazo.

5. den: Započneme třídenní plavbu po řece Tsiribihina. Poplujeme pohodlnou motorovou lodí se zastřešenou palubou. U břehů řeky budeme potkávat obyvatele přilehlých vesniček. Vodní ptactvo (volavky, ledňáčci, papušci, orli aj.), lemuři… Možná uvidíme i krokodýla. Přenocování ve stanech na písčitém břehu řeky (oběd i večeře zajištěny – v ceně).

6. den: Druhý den plavby na řece Tsiribihina. Možnost koupání pod vodopádemv jednom z přítoků Tsiribihiny. Přenocování ve stanech na písčitém břehu řeky (snídaně, oběd i večeře v ceně).

7. den: Třetí, poslední, den plavby po řece Tsiribihina. Přesun džípy do městečka Belo sur Tsiribihina a dále na sever do vesničky Bekopaka, vstupní brány do NP Tsingy de Bemaraha (UNESCO), zde přenocování v hotelu. Snídaně a oběd zajištěny – v ceně.                                                                           

8. den: NP Tsingy de Bemaraha – část parku Grands Tsingy (okruhy Andamozavaky a Rano Tsara). Jeskyně, skalní bludiště, provazové mosty. Endemické rostliny (např. Pachypodium), lemuři, šelmička galídie. Nádherné vyhlídky z tsing. Přenocování v hotelu v Bekopace.                                             

9. den: Přesun do rezervace Kirindy Forest – domov největší madagaskarské šelmy fosy a endemického velkého skákajícího křečka. Velká šance na sledování fosy přímo v místě ubytování. Noční prohlídka lesa, možnost vidět až 5 druhů nočních lemurů. Přenocování v chatkách.                                         

10. den: Ranní návštěva lesa Kirindy – lemuři sifakové malí. Džípy do přímořského města Morondava, malované hrobky kmene Sakalava, cestou zastávky u Posvátného baobabu, 2. největšího na celém ostrově a dále u Baobab Lovers.  Nezapomenutelný západ slunce u ikonické Aleje baobabů. Přenocování v hotelu v Morondavě.

11. den: Přesun na letiště, přelet do města Toliara, setkání s minibusem a přesun.k moři do městečka Ifaty. První koupání, nocleh v hotelu v Ifaty.                 

12. den: Volný den u moře, koupání, šnorchlování. Možnosti aktivit v okolí - návštěva trnité buše, baobab, želví rezervace,... Nocleh v hotelu v Ifaty.               

13. den: Návštěva arboreta Arboretum d'Antsokay. Ukázka typického místního biotopu – trnitá suchá buš (Pachypodium, baobaby, Didierea, Euphorbia…). Přesun minibusem do města Ranohira, cestou hrobky kmene Mahafaly. Před Ranohirou zastávka u posvátného okna La Fenetre de Isalo – magický západ slunce. Přenocování v hotelu v Ranohiře.

14. den: NP Isalo – madagaskarský Grand Canyon – celodenní trek v národním parku: pískovcové pohoří, bizardní skalní útvary hrající mnoha barvami, krásné výhledy, hluboké kaňony s přírodními jezírky, endemické rostliny… Přenocování v hotýlku v Ranohiře.                                                                             

15. den: Ráno přesun do parku Anja – ráje lemurů kata. Skvělé možnosti fotografování lemurů ve volné přírodě. Přesun do Ambalavao – návštěva manufaktury na výrobu papíru Antaimoro, přenocování v hotelu v Ambalavao.

16. den: Ráno přesun džípy do NP Andringitra – monumentální žulové pohoří v centrální vrchovině ostrova. Úchvatná terasovitá rýžová políčka kmene Betsileo. Dvoudenní pěší okruh v NP. Přenocování ve stanech v kempu u jezírka (nosiči a večeře zajištěna – v ceně).

17. den: Druhý den v NP Andringitra – okruh Diavolana – nádherné výhledy, magická krajina, mechy a lišejníky, endemičtí ptáci. Snídaně, oběd i nosiči v ceně. Přenocování v hotelu v městečku Ambalavao.

18. den: Město Fianarantsoa a jeho zachovalá stará část. V případě času návštěva čajové továrny Sahambavy. Přesun do parku Ranomafana – večerní pozorování miniaturních lemurů a chameleonů. Přenocování v hotelu Ranomafana.

19. den: Ranní několikahodinová túra v pravém tropickém deštném lese v NP Ranomafana. Možnost vidět až 7 druhů lemurů, z toho 3 druhy vzácných bambusových lemuřů. Přesun a zastávka v městečku Ambositra, které je střediskem místních řezbářů (možnost nákupu suvenýrů). Přenocování v hotelu v Antsirabe.

20. den: Ranní přesun minibusem do NP Andasibe-Mantadia. Cestou zastávka v chameleonním parku Peyrieras – mnoho druhů chameleonů z různých koutů Madagaskaru, gekoni, hadi, motýli,… Odpolední návštěva soukromé rezervace – lemuřího ostrova Vakona Forest (mnoho druhů lemurů, skvělé fotografické příležitosti). Možnost noční prohlídky. Přenocování v bungalovech v Andasibe.

21. den: Celodenní návštěva části parku Mantadia – divoký primární les, lemuři, plazi… Možnost noční prohlídky. Přenocování v bungalovech v Andasibe. 

 22. - 23. den: Ranní návštěva přilehlé rezervace Analamazaotra. Návrat do hlavního města a přesun na letiště. Odlet z Madagaskaru a návrat domů do Evropy.

Program může doznat změn - především v pořadí navštívených míst -  na základě aktuálního letového řádu místní aerolinky.

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava dle zvoleného prostředku (včetně řidiče a benzínu – při počtu 6 a více lidí je doprava minibuskem + tam, kde to nejde, tak džípem), povinné průvodce v parcích, nosiče na treku v NP Andringitra, ubytování v hotýlcích a bungalovech střední třídy (16×) a pobytové taxy, ubytování v zapůjčených stanech (3×), v jednoduchých dřevěných chatkách (1×), motorová loď na řece Tsiribihina, jídlo během uvedené plavby a během treku v NP Andringitra (viz program). Dále český průvodce, veškerá organizace akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum, strava (kromě uvedené v programu), vstupné do NP (cca 3200 - 4000 Kč v přepočtu na osobu v roce 2018), spropitné, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Vnitrostátní přelet z Morondavy do Tuleáru (cca 370 EUR/osobu v roce 2020 - jsou to vlastně dva přelety, přímý let byl možný naposledy v roce 2017) je zahrnut spolu s mezikontinentální zpáteční letenkou v ceně za letenky do celkového limitu 30 000 korun.

Letenky

Cena mezinárodní letenky a dvou místních přeletů je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza se kupují po příletu na Madagaskar na letišti.

Přírodní podmínky

Madagaskaru se přezdívá také osmý světadíl. Obrovská biodiverzita ostrova a vysoký stupeň endemismu jsou hlavním lákadlem turistů. Madagaskar je však také jednou z nejchudších zemí světa, což je znát také v oblasti ochrany madagaskarské přírody. Budoucnost některých vzácných druhů je tak velmi nejistá. Poznejte jedinečnou floru a faunu čtvrtého největšího ostrova na světě dřív, než bude jeho přírodní bohatství možná ztraceno v nenávratnu.

Zájezd je odladěn do nejmenších detailů. Vzhledem k délce zájezdu a jeho náplni je naše cena poctivá a v porovnání s jakoukoli konkurencí velmi příznivá!

Recenze

 • Tak jsme pár dní doma z Madagaskaru a mě se pořád po pobytu stýská.Bylo tam, hlavně i díky Monice, krásně. Monika je fakt skvělá a jsem ráda,že se po loňské zkušenosti můžeme radovat z cestování. Pozdravuji a ještě jednou chválím moc Moniku.

  Marta Sejvalová

 • V prvom rade sa chcem poďakovať za organizáciu a veľmi kvalitné prevedenie celého zájazdu na Madagaskar. Veľmi sa mi to páčilo, bol som spokojný aj napriek počiatočnej nedôvere k situácií ohľadne moru, ale nakoniec to dopadlo na výbornú.

  Ivan Rodina