Madagaskar, zájez na ostrov lemurů, gekonů, barevných papoušků a spousty jiných exotických zvířat. Pokladnice endemitů z říše živočišné i rostlinné. Krajina s baobaby, vodopády, rýžová políčka, skalní masívy neuvěřitelně zbarvené i obvyklé vápencové, ovšem nevšedních tvarů. Vaše foťáky se pěkně zapotí. Budeme podnikat pěší jednodenní výlety a jeden nenáročný dvoudenní, zažijeme dvou a půldenní plavbu lodí po řece, poznáme spoustu národních parků a krátce si odpočineme u moře. Zájezd je vhodný téměř pro každého. 

CK Rajbas nabízí jeden z programově nejúplnějších zájezdů na Madagaskar. Zatím byl vždy úspěšný a výborně hodnocený, také díky našemu skvělému madagaskarskému partnerovi.

GARANCE USKUTEČNĚNÍ! STÁLE JEŠTĚ SE LZE HLÁSIT.

SLEVA 3000 KČ PRO PŘIHLÁŠENÉ ÚČASTNÍKY NEUSKUTEČNĚNÉHO ZÁJEZDU V ROCE 2020. 

V PŘEDPOKLÁDANÉ CENĚ LETENEK JSOU NYNÍ NOVĚ ZAHRNUTY I DVA MÍSTNÍ PŘELETY.

 

 • Termíny
 • 10. 09. 2022 - 03. 10. 2022
 • Počet dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 69 500 Kč
 • Cena letenky
 • 30 000 Kč
 • Celková cena
 • 99 500 Kč

Předběžný program zájezdu Madagaskar - velký okruh

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po nutném mezipřistání přílet do hlavního města Antananariva. Pouze v případě volného času krátká úvodní prohlídka. Přenocování v hotelu v Antananarivu.

3. den: Ranní přesun do Lemuřího parku poblíž hlavního města – mnoho druhů lemurů z různých koutů Madagaskaru, vč. nádherných sifaků Coquerelových, vynikající možnosti focení. Odpoledne královský pahorek Ambohimanga = "krásný kopec", posvátné místo a bývalé sídlo královské rodiny, památka UNESCO. Návrat do hlavního města, v případě času ještě zastávka u královského paláce Rova. Přenocování v hotelu v Antananarivu. 

4. den: Celodenní přesun minibusem do vesničky Miandrivazo. Cestou zastávka ve městě Antsirabe a ve vesničce Betafo – katedrála, terasovitá rýžová políčka, výhledy, hrobky kmene Merina, praktikujícího obřady obracení kostí. Přenocování v hotelu v Miandrivazo.

5. den: Započneme třídenní plavbu po řece Tsiribihina. Poplujeme pohodlnou motorovou lodí se zastřešenou palubou. U břehů řeky budeme potkávat obyvatele přilehlých vesniček. Vodní ptactvo (volavky, ledňáčci, papušci, orli aj.), lemuři… Možná uvidíme i krokodýla. Přenocování ve stanech na písčitém břehu řeky (oběd i večeře zajištěny – v ceně).

6. den: Druhý den plavby na řece Tsiribihina. Možnost koupání pod vodopádemv jednom z přítoků Tsiribihiny. Přenocování ve stanech na písčitém břehu řeky (snídaně, oběd i večeře v ceně).

7. den: Třetí, poslední, den plavby po řece Tsiribihina. Přesun džípy do městečka Belo sur Tsiribihina a dále na sever do vesničky Bekopaka, vstupní brány do NP Tsingy de Bemaraha (UNESCO), zde přenocování v hotelu. Snídaně a oběd zajištěny – v ceně.                                                                           

8. den: NP Tsingy de Bemaraha – část parku Grands Tsingy (okruhy Andamozavaky a Rano Tsara). Jeskyně, skalní bludiště, provazové mosty. Endemické rostliny (např. Pachypodium), lemuři, šelmička galídie. Nádherné vyhlídky z tsing. Přenocování v hotelu v Bekopace.                                             

9. den: Přesun do rezervace Kirindy Forest – domov největší madagaskarské šelmy fosy a endemického velkého skákajícího křečka. Velká šance na sledování fosy přímo v místě ubytování. Noční prohlídka lesa, možnost vidět až 5 druhů nočních lemurů. Přenocování v chatkách.                                         

10. den: Ranní návštěva lesa Kirindy – lemuři sifakové malí. Džípy do přímořského města Morondava, malované hrobky kmene Sakalava, cestou zastávky u Posvátného baobabu, 2. největšího na celém ostrově a dále u Baobab Lovers.  Nezapomenutelný západ slunce u ikonické Aleje baobabů. Přenocování v hotelu v Morondavě.

11. den: Přesun na letiště, přelet do města Toliara, setkání s minibusem a přesun.k moři do městečka Ifaty. První koupání, nocleh v hotelu v Ifaty.                 

12. den: Volný den u moře, koupání, šnorchlování. Možnosti aktivit v okolí - návštěva trnité buše, baobab, želví rezervace,... Nocleh v hotelu v Ifaty.               

13. den: Návštěva arboreta Arboretum d'Antsokay. Ukázka typického místního biotopu – trnitá suchá buš (Pachypodium, baobaby, Didierea, Euphorbia…). Přesun minibusem do města Ranohira, cestou hrobky kmene Mahafaly. Před Ranohirou zastávka u posvátného okna La Fenetre de Isalo – magický západ slunce. Přenocování v hotelu v Ranohiře.

14. den: NP Isalo – madagaskarský Grand Canyon – celodenní trek v národním parku: pískovcové pohoří, bizardní skalní útvary hrající mnoha barvami, krásné výhledy, hluboké kaňony s přírodními jezírky, endemické rostliny… Přenocování v hotýlku v Ranohiře.                                                                             

15. den: Ráno přesun do parku Anja – ráje lemurů kata. Skvělé možnosti fotografování lemurů ve volné přírodě. Přesun do Ambalavao – návštěva manufaktury na výrobu papíru Antaimoro, přenocování v hotelu v Ambalavao.

16. den: Ráno přesun džípy do NP Andringitra – monumentální žulové pohoří v centrální vrchovině ostrova. Úchvatná terasovitá rýžová políčka kmene Betsileo. Dvoudenní pěší okruh v NP. Přenocování ve stanech v kempu u jezírka (nosiči a večeře zajištěna – v ceně).

17. den: Druhý den v NP Andringitra – okruh Diavolana – nádherné výhledy, magická krajina, mechy a lišejníky, endemičtí ptáci. Snídaně, oběd i nosiči v ceně. Přenocování v hotelu v městečku Ambalavao.

18. den: Město Fianarantsoa a jeho zachovalá stará část. V případě času návštěva čajové továrny Sahambavy. Přesun do parku Ranomafana – večerní pozorování miniaturních lemurů a chameleonů. Přenocování v hotelu Ranomafana.

19. den: Ranní několikahodinová túra v pravém tropickém deštném lese v NP Ranomafana. Možnost vidět až 7 druhů lemurů, z toho 3 druhy vzácných bambusových lemuřů. Přesun a zastávka v městečku Ambositra, které je střediskem místních řezbářů (možnost nákupu suvenýrů). Přenocování v hotelu v Antsirabe.

20. den: Ranní přesun minibusem do NP Andasibe-Mantadia. Cestou zastávka v chameleonním parku Peyrieras – mnoho druhů chameleonů z různých koutů Madagaskaru, gekoni, hadi, motýli,… Odpolední návštěva soukromé rezervace – lemuřího ostrova Vakona Forest (mnoho druhů lemurů, skvělé fotografické příležitosti). Možnost noční prohlídky. Přenocování v bungalovech v Andasibe.

21. den: Celodenní návštěva části parku Mantadia – divoký primární les, lemuři, plazi… Možnost noční prohlídky. Přenocování v bungalovech v Andasibe. 

 22. - 23. den: Ranní návštěva přilehlé rezervace Analamazaotra. Návrat do hlavního města a přesun na letiště. Odlet z Madagaskaru a návrat domů do Evropy.

Program může doznat změn - především v pořadí navštívených míst -  na základě aktuálního letového řádu místní aerolinky.

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava dle zvoleného prostředku (včetně řidiče a benzínu – při počtu 6 a více lidí je doprava minibuskem + tam, kde to nejde, tak džípem), povinné průvodce v parcích, nosiče na treku v NP Andringitra, ubytování v hotýlcích a bungalovech střední třídy (16×) a pobytové taxy, ubytování v zapůjčených stanech (3×), v jednoduchých dřevěných chatkách (1×), motorová loď na řece Tsiribihina, jídlo během uvedené plavby a během treku v NP Andringitra (viz program). Dále český průvodce, veškerá organizace akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum, strava (kromě uvedené v programu), vstupné do NP (cca 3200 - 4000 Kč v přepočtu na osobu v roce 2018), spropitné, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Vnitrostátní přelet z Morondavy do Tuleáru - jsou to vlastně dva přelety, přímý let byl možný naposledy v roce 2017 - je zahrnut spolu s mezikontinentální zpáteční letenkou v ceně za letenky do celkového limitu 30 000 korun.

Letenky

Cena mezinárodní letenky a dvou místních přeletů je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza se kupují po příletu na Madagaskar na letišti.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Přírodní podmínky

Madagaskaru se přezdívá také osmý světadíl. Obrovská biodiverzita ostrova a vysoký stupeň endemismu jsou hlavním lákadlem turistů. Madagaskar je však také jednou z nejchudších zemí světa, což je znát také v oblasti ochrany madagaskarské přírody. Budoucnost některých vzácných druhů je tak velmi nejistá. Poznejte jedinečnou floru a faunu čtvrtého největšího ostrova na světě dřív, než bude jeho přírodní bohatství možná ztraceno v nenávratnu.

Zájezd je odladěn do nejmenších detailů. Vzhledem k délce zájezdu a jeho náplni je naše cena poctivá a v porovnání s jakoukoli konkurencí velmi příznivá!

Recenze

 • Tak jsme pár dní doma z Madagaskaru a mě se pořád po pobytu stýská.Bylo tam, hlavně i díky Monice, krásně. Monika je fakt skvělá a jsem ráda,že se po loňské zkušenosti můžeme radovat z cestování. Pozdravuji a ještě jednou chválím moc Moniku.

  Marta Sejvalová

 • V prvom rade sa chcem poďakovať za organizáciu a veľmi kvalitné prevedenie celého zájazdu na Madagaskar. Veľmi sa mi to páčilo, bol som spokojný aj napriek počiatočnej nedôvere k situácií ohľadne moru, ale nakoniec to dopadlo na výbornú.

  Ivan Rodina