Madagaskar, zájez na ostrov lemurů, gekonů, barevných papoušků a spousty jiných exotických zvířat. Pokladnice endemitů z říše živočišné i rostlinné. Krajina s baobaby, vodopády, rýžová políčka, skalní masívy neuvěřitelně zbarvené i obvyklé vápencové, ovšem nevšedních tvarů. Vaše foťáky se pěkně zapotí. Budeme podnikat pěší maximálně jednodenní výlety, zažijeme dvou a půldenní plavbu lodí po řece, poznáme spoustu národních parků a krátce si odpočineme u moře. Zájezd je vhodný téměř pro každého. 

CK Rajbas nabízí jeden z programově nejúplnějších zájezdů na Madagaskar. Jsou to vlastně dva zájezdy v jednom. Zatím byl vždy úspěšný a výborně hodnocený, také díky našemu skvělému madagaskarskému partnerovi.

V PŘEDPOKLÁDANÉ CENĚ LETENEK JSOU ZAHRNUTY I DVA MÍSTNÍ PŘELETY. POČET KLIENTŮ: 7 - 12.

Spolu s naším místním partnerem bude zájezd opět průvodcovat i náš skvělý odborník a znalec Madagaskaru JIŘÍ BÁLEK. 

POZNÁMKA: Program na rok 2025 se bude ještě trochu upravovat, aby lépe odpovídal aktuální situaci stavu komunikací a dopravní situaci (na základě uskutečněného termínu na jaře 2024).    

 

 • Termíny
 • 16. 11. 2025 - 09. 12. 2025
 • Počet dní
 • 24 dní
 • Cena zájezdu
 • 69 500 Kč
 • Cena letenky
 • 30 000 Kč
 • Celková cena
 • 99 500 Kč

Předběžný program zájezdu Madagaskar - velký okruh

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po nutném mezipřistání přílet do hlavního města Antananariva. Pouze v případě volného času krátká úvodní prohlídka. Přenocování v hotelu v Antananarivu.

3. den: Ranní přesun do NP Andasibe-Mantadia. Cestou zastávka v Marozevo v parku Peyreiras – mnoho druhů chameleonů z různých koutů Madagaskaru, gekoni, hadi, žáby, bodlíni, motýli… Odpolední návštěva soukromé rezervace Vakona – lemuřího ostrova (mnoho druhů lemurů, skvělé fotografické příležitosti) a rybníků s krokodýli. Možnost noční prohlídky. Přenocování v bungalovech v Andasibe.

4. den: Dopolední návštěva části národního parku Andasibe-Mantadia (část Analamazaotra) – divoký primární les, lemuři, plazi… Výprava za největšími lemury – indri. Odpoledne přejezd do Antsirabe.

5. den: Ráno návštěva expozice a manufaktury na zpracování místních polodrahokamů.  Poté přesun minibusem do vesničky Miandrivazo. Cestou krátká zastávka ve vesničce Betafo – katedrála, v okolí typická terasovitá rýžová políčka místních obyvatel, hezké výhledy. Přenocování v hotelu v Miandrivazo.

6. den: Započneme třídenní plavbu po řece Tsiribihina. Poplujeme v motorových člunech. U břehů řeky budeme potkávat místní obyvatele, kteří zde pěstují rýži, loví ryby nebo rýžují z řeky zlato. K vidění je zde mnoho druhů ptactva (volavky, ledňáčci, papušci, orli aj.). Snad uvidíme i krokodýla. Přenocování ve stanech na písčitém břehu řeky (oběd i večeře zajištěny – v ceně).

7. den: Druhý den plavby na řece Tsiribihina. Opět vodní ptactvo, lemuři skákající na stromech podél břehu... Cestou zastávka na koupání pod vodopádem. Přenocování ve stanech na písčitém břehu řeky (snídaně, oběd i večeře zajištěny - v ceně).

8. den: Třetí, poslední den plavby po řece Tsiribihina. Snídaně a oběd zajištěny – v ceně. Přenocování v hotýlku v Belo Sur de Tsiribihina.                                            

9. den: Přesun do Bekopaka. Jeden z nejkrásnějších madagaskarských národních parků - NP Tsingy de Bemaraha (UNESCO). Jedná se o skalní les, oblast s unikátními vápencovými útvary ostrými jako břitva, vysokými několik desítek metrů. Trasy v parku jsou však velmi dobře uzpůsobené návštěvníkům. Plavba pirogami k jeskyním na březích řeky Manambolo. Část parku Petit Tsingy. Možnost noční prohlídky. Přenocování v hotelu v Bekopace.                                    

10. den: Další část NP -  Grand Tsingy (okruhy Andamozavaky a Ranotsara). Budeme procházet jeskyněmi, skalními  bludišti i provazovými mosty. K vidění jsou např. endemické rostliny rodu Pachypodium, lemuři a jedna z mála madagaskarských šelem galídie proužkovaná. Nádherné vyhlídky z tsing. Přenocování v hotelu v Bekopace.                                             

11. den: Přesun do rezervace Kirindy Forest. Odpolední a noční prohlídka lesa. Pokusíme se najít endemické noční tvory - křečky velké a největší madagaskarskou šelmu fosu. Nocleh v chatkách v Kirindy.                                         

12. den: Ranní návštěva lesa Kirindy – lemuři sifakové malí. Pak pokračujeme na jih do přímořského města Morondava, cestou zastávka Baobab Lovers a západ slunce u ikonické fotogenické Aleje baobabů (Avenue du baobab). Přenocování v hotýlku v Morondavě.

13. den: Přesun na letiště, přelety Morondava - Tana, Tana - Toliara. Návštěva arboreta Arboretum d´Antsokay - ukázka typického místního biotopu - trnitý suchý buš (Pachypodium, baobaby, Didierea, Euphorbia, ...).  Noc v Toliaře.              

14. den: Přesun do rybářské vesničky Anakao – nejprve volským povozem, poté motorovou lodí, volné odpoledne (plavání, šnorchlování – možnost zapůjčení výbavy na místě). Možná procházka vesnicí Anakao, kde žijí lidé etnika Vezo. Mys s výskytem skořápek vyhynulého ptáka zvaného Aepyornis maximus. Jedno z nejbohatších míst, co se týče avifauny – skvělé možnosti pozorování a focení ptáků (hlavně v ranních a pozdně odpoledních hodinách). Přenocování v bungalovech v Anakao.

15. den: Ráno přesun pirogami na ostrůvek Nosy Ve, kde je ptačí rezervace – svůj domov zde mají ptáci faetoni červenoocasí (Phaeton rubricauda). Hnízdí na zemi a díky absenci predátorů na ostrově nemají strach z lidí. Výborné fotografické možnosti! Možnost šnorchlování u korálového útesu u ostrůvku Nosy Ve – barevný podmořský svět. Kvůli mořským proudům návrat na pevninu již kolem poledne. Volné odpoledne v Anakao. Přenocování v bungalovech v Anakao.

16. den: Výlet terénními auty do NP Tsimanampetsotsa. Jedinečný trnitý buš s pachypodii a baobaby (včetně takzvané Babičky baobabů staré 1600 let). Jeskyně se slepými rybami. Obrovské alkalické jezero s plameňáky růžovými a malými.     

17. den: Ranní návrat lodé zpět do Toliary. Přesun do Ranohiry, zastávka u pískovcového okna La Fenetre de Isalo při západu slunce. Noc v hotelu v Ranohiře.

18. den: Návštěva NP Isalo – celodenní trek, okruh Malaso (Piscine naturelle, kaňon Namaza s vodopády a tůněmi). Zajímavé barevné geologické formace, úchvatné skalní scenérie, endemické rostliny, lemuři, ... Přenocování v hotýlku v Ranohiře.                                                                             

19. den: Ráno přesun přes plošinu Horombe se stády zebu do přírodního parku Anja, který je domovem habituovaných lemurů kata. Skvělé možnosti fotografování lemurů ve volné přírodě. Noc v hotelu v Anja nebo v  Ambalavao.

20. den: V blízkém městečku Ambalavao navštívíme dopoledne manufakturu na výrobu papíru Antaimoro. Ukázka zpracování hedvábí. Návštěva starého města a vyhlídky ve Fianarantsoe. Přesun do NP Ranomafana. Noční pozorování spících chameleonů a aktivujících nočních malých lemurků, makiů. Přenocování v hotelu v Ranomafana.

21. den: Dopolední procházka v NP Ranomafana. Pozorování bambusových lemurů (když budeme mít štěstí, potkáme i lemura zlatého, kvůli kterému byl park založen) a chameleonů. Výborné možnosti focení. Odpoledne možnost návštěvy tržiště a termálních lázní v Ranomafaně. Nocleh tamtéž.

22. den: Ráno odjezd do Ambositry, kde je možné vidět a koupit práce zdejších dřevořezbářů. Nocleh v Antsirabe

23. - 24. den: Přesun na letiště v Antananarivo, odlet a návrat domů.

Program může doznat změn - především v pořadí navštívených míst -  na základě aktuálního letového řádu místní aerolinky.

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava dle zvoleného prostředku (včetně řidiče a benzínu – minibusem + tam, kde to nejde, tak džípem), povinné průvodce v parcích, ubytování v hotýlcích a bungalovech střední třídy (18×) a pobytové taxy, ubytování v zapůjčených stanech (2×), v jednoduchých dřevěných chatkách (1×), motorová loď na řece Tsiribihina, jídlo během uvedené plavby (viz program). Dále český průvodce, veškerá organizace akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum, strava (kromě uvedené v programu), vstupné do NP (cca 150 EUR v roce 2024 - vybere průvodce na začátku akce), spropitné, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena mezinárodní letenky a dvou místních přeletů je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza se kupují po příletu na Madagaskar na letišti (cena 35 EUR v roce 2024).

Přírodní podmínky

Madagaskaru se přezdívá také osmý světadíl. Obrovská biodiverzita ostrova a vysoký stupeň endemismu jsou hlavním lákadlem turistů. Madagaskar je však také jednou z nejchudších zemí světa, což je znát také v oblasti ochrany madagaskarské přírody. Budoucnost některých vzácných druhů je tak velmi nejistá. Poznejte jedinečnou floru a faunu čtvrtého největšího ostrova na světě dřív, než bude jeho přírodní bohatství možná ztraceno v nenávratnu.

Zájezd je odladěn do nejmenších detailů. Vzhledem k délce zájezdu a jeho náplni je naše cena poctivá a v porovnání s jakoukoli konkurencí velmi příznivá!

Recenze

 • Tak jsme pár dní doma z Madagaskaru a mě se pořád po pobytu stýská.Bylo tam, hlavně i díky Monice, krásně. Monika je fakt skvělá a jsem ráda,že se po loňské zkušenosti můžeme radovat z cestování. Pozdravuji a ještě jednou chválím moc Moniku.

  Marta Sejvalová

 • V prvom rade sa chcem poďakovať za organizáciu a veľmi kvalitné prevedenie celého zájazdu na Madagaskar. Veľmi sa mi to páčilo, bol som spokojný aj napriek počiatočnej nedôvere k situácií ohľadne moru, ale nakoniec to dopadlo na výbornú.

  Ivan Rodina