Užijte si tropický ráj. Opět pořádáme zájezd na Havajské ostrovy s vyváženým poměrem aktivních, poznávacích i odpočinkových aktivit. Trekkingoví příznivci si přijdou na své, všichni zakusí nádherné pralesní i horské (vulkanické) scenérie, každý si bude moci zvolit jen ty treky a aktivity, které mu budou vyhovovat. Překrásné pláže jsou totiž všude, možnosti slunění a koupání, případně i šnorchlování jsou nepřeberné.

Aktivní zájezd na Havajské ostrovy

Havaj je velmi drahá destinace a my Vám ji jako jediní nabízíme za velmi přijatelnou cenu – ale je nutno vědět následující! Jsme outdoorová cestovka a toto je outdoorový zájezd. Pouze 6–7× se vyspíte v posteli v místních hostelech či apartmánech, ostatní noclehy budou na tábořištích ve vlastních stanech nebo jednoduchých chatkách. Úžasná havajská příroda ve vaší blízkosti Vám bude odměnou.

  • Termíny
  • 06. 11. 2021 - 27. 11. 2021
  • Počet dní
  • 22 dní
  • Cena zájezdu
  • 48 500 Kč
  • Cena letenky
  • 35 000 Kč
  • Celková cena
  • 83 500 Kč

Předběžný program zájezdu Havaj - trekking, poznávání i pohoda

Ostrov O'ahu ( 2 – 3 dny )

Honolulu – hlavní město a vstupní brána Havajských ostrovů. Palác Iolani – sídlo krále Kalakaua a královny Kapiolani, jediný královský palác na území USA. Socha královny Lili'uokalani, koloniální Washington Place, Kapitol, věž Aloha Tower, katedrála sv. Ondřeje, chrám Kawaiaha'o, … čínské město, botanická zahrada.
A samozřejmě koupání a šnorchlování – světoznámá pláž Waikiki, záliv Hanauma Bay – celoroční ráje. Waikiki Akvárium – žraloci i korálové rybky vedle Vás.
Okolí Honolulu – krátký trek k vodopádům Manoa. Nejnavštěvovanější místo Havaje – Pearl Harbour a USS Arizona Memorial. Nezapomenutelný výhled na Waikiki ze skály Diamond Head.
Okružní jízda po ostrově – údolí chrámů a pro každého surfaře legendární pláž Sunset beach s obřími vlnami.

Ostrov Kaua'i ( 5 – 6 dnů )

Waimea – místo, kde kapitán Cook vstoupil na havajskou půdu. Kaňon Waimea – pacifický Grand Kaňon. Neskutečné pohledy dolů do kaňonu z několika vyhlídek. Park Koke'e – Vyhlídka Kalalau na světoznámé stejnojmenné útesy a neméně úchvatná vyhlídka Pu'u o Kila. Treky Nu'alolo a Awa'awapuhi na hranu samotných útesů.
Okolí Lihu'e – vodopády Wailua a/nebo Kipu, hinduistický chrám Kadavul a Iraivan.
Jedinečné rozeklané pobřeží Na Pali a dvoudenní trek Kalalau trail, považovaný za jeden z nejkrásnějších na světě. Alternativně jen krátká část treku a odpočinek či šnorchlování na pláži Ke'e.

Ostrov Hawai'i ( Velký ostrov, 5 – 6 dnů ).

Unikátní NP Hawai'i Volcanoes. Úžasná krajina posetá krátery a lávovými poli. Lávový tunel Thurston. Vyhlídka a trek Halema'uma'u. Kráter a stezka Kilauea Iki. Procházka Devastation Trail. Lávové pole Mauna Ulu a stezka Pu'u Huluhulu s panoramatickými výhledy na Mauna Kea, Mauna Loa, jícen Pu'u ‚O‘o i na moře na jihu. Trek k jícnu Pu'u ‚O‘o – tzv. Napau Crater Trail – největší šance vidět vývěry žhavé lávy.
Možnost koupání a šnorchlování na krásných plážích západního pobřeží, např. v parku Kealakekua Bay nebo Kahalu'u Beach či na legendární pláži Hapuna.
Po Saddle road výjezd autem do návštěvnického centra pod nejvyšší horou Mauna Kea, 4205m, pěší výstup na vrchol. V případě času i výstup na druhou nejvyšší horu Mauna Loa, 4170m.

Ostrov Maui ( 3 – 4 dny )
Maui no ka'oi – Maui je nejlepší – heslo, které zde zaslechnete všude. Překrásné pláže, úchvatná krajina. Cesta do Hany – asi nejscéničtější silniční úsek na Havajských ostrovech. Historické velrybářské město Lahaina. Národní park Haleakala s obřím kráterem. Měsíční krajina, vyhlídky Leleiwi, Kalahaku a Pu'u'ula'ula. Procházky po obvodu i uvnitř kráteru – trek Halemau'u

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava (většinou pronajatými auty), ubytování v hostelech či apartmánech (min. 6×), tábořiště. Český průvodce, veškerá organizace akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

 Strava, vstupné do památek a národních parků (žádné či zanedbatelné), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, vyřízení registrace ESTA, případné odletové taxy či poplatky za zavazadla placené přímo na letišti. Možnost příplatku za další hotely dle přání.

Letenky

Cena letenek je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 35 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro vstup do USA je potřeba on-line vyřízení registrace ESTA (nebo mít případně v pasu platné americké vízum).