Jižní Korea je drahá země, velmi drahá. Ve srovnání třeba s Vietnamem stojí ubytování v podobném pokoji s vlastním příslušenstvím zhruba pětinásobek. Za pěkné jablko dáte třeba 60 korun. Ale je to překrásná země a my bychom ji chtěli nabídnout i těm z Vás, pro které jsou krásy historie i přírody na prvém místě a pohodlí není to nejdůležitější.

Jižní Korea - poznávací zájezd

Zájezd nabízíme ve dvou formách: rajbasovsky outdoorové za téměř „vietnamskou“ cenu a standartní turistické. Vycházíme tak vstříc každému z Vás.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 28 500 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 50 500 Kč

Předběžný program zájezdu Jižní Korea - pohádkově barevná historie i příroda

Vhodný termín: duben, květen

1.-2. den: Letecky z Prahy nebo Vídně do Soulu, přímý let nebo maximálně jedno mezipřistání. Z letiště v Incheonu přesun do Suwonu. V případě času zahájení prohlídky tohoto prvního z mnoha míst chráněných organizací UNESCO, které navštívíme – tento zájezd by vskutku mohl nést název „Koreou po památkách UNESCO.“

3. den: Historické město Suwon. Centrální Jižní brána Padalmun, zrestaurované, téměř šestikilometrové městské hradby, strážní věže, vyhlídky… Královský palác Hwaseong Haengung – náš první palácový komplex v Koreji. V podvečer přejezd do Andongu.

4. den: Celodenní výlet do národního parku Sobaeksan. Památky dnes vyměníme za malebnou přírodu a podnikneme nenáročný výstup na nejvyšší vrchol Birobong, 1439m. Na jaře jsou stráně často poseté kvetoucími královskými azalkami. Délka túry je 7 km v jednom směru, cca 2,5 hodiny nahoru a 2 dolů. V případě času ještě navštívíme klášterní komplex Guin-sa, což je i alternativní varianta k túře.

5. den: Neuvěřitelně zachovalá, ale přitom stále živá vesnice Hahoe v ohybu řeky, další památka UNESCO. Rezidence někdejších vesnických hodnostářů, malebné uličky s nízkými zídkami, aleje v dubnu kvetoucích třešní. Odpoledne přejezd do Daegu.

6. den: Krátká procházka uličkou s krámky plnými prostředků tradiční medicíny (žen šen, houby, trávy, vonící dřeva, …). Výlet do velkolepého chrámového komplexu Haein Sa – opět památka UNESCO – kde je uložena Tripitaka Koreana, jeden z největších souborů budhistických textů na světě psaných na dřevěných destičkách. Pro zájemce nenáročný výstup na nejvyšší horu NP Gayasan, 1435 m. Výhledy z vrcholu jsou impozantní. Délka túry od chrámového komplexu 4 km v jednom směru.

7. den: Kjóndžú – hlavní město nejslavnější královské dynastie Silla. Tumuli park a okolí s hrobkami králů a jejich rodin. Hrob Cheonmachong je otevřen veřejnosti. Neobvyklá nejstarší datovaná korejská cihlová pagoda Bunhwang Sa. Národní muzeum v Kjóndžú a jeho areál. Stará astronomická observatoř.

8. den: Výlet mimo centrum města. Klášter Bulguk-Sa, klenot architektury dynastie Shilla, skalní jeskyně Seokguram s bělostnou sochou Budhy a jeho strážců. Obojí je opět pod ochranou UNESCO. Možnost krátkého výstupu na kopec Tohamsan, 745 m, asi kilometr nad svatyní. Přejezd do Busanu a přelet na vulkanický ostrov Čedžu, kde strávíme další tři dny a odpočineme si na chvíli od historických skvostů.

9. den: Možnost ranní vycházky na rybí trh. Po snídani celodenní výlet na dvě ojedinělé přírodní památky pod ochrannou UNESCO : největší lávový tunel na světě Mandžangul a 182 m vysokou vulkanickou skálu Seongsan Ilčulbong na nejvýchodnějším cípu ostrova.

10. den: Národní park Hallasan v centru ostrova, výstup na nejvyšší horu Jižní Koreje, 1950 m vysoký stejnojmenný vrchol. Délka výstupu 9,5 km, trasa je upravena pro běžné turisty a kdo je zvyklý jen trochu chodit, zvládne to bez problému. Na přání ale připravíme i alternativní poznávací program, např. návštěvu živé zachovalé tradiční vesnice Seongeup Village.

11. den: Brzy ráno možnost vycházky ke skále Yongduam, pozorování letadel přistávajících těsně nad hlavami. Po snídani prozkoumáme jižní část ostrova. Seogwipu a jeho vodopád Jeonbang, padající přímo do moře. Vulkanický skalní sloup Oedolgae. Yungmun a okolí – třístupňová kaskáda Cheonjeyeon, dramatické skalní sloupy vyrůstající z moře, nejpůsobivější chrám ostrova Yakcheon. Při poznávání této části ostrova si projdeme alespoň kousek ze systému stezek tvořící proslulý JeJu Olle Trail.

12. – 13. den: Dopoledne přelet do Soulu, transfer do města, ubytování. Odpoledne a následující den navštívíme to nejzajímavější ze starého i nového Soulu. Prozkoumáme čtyři palácové komplexy: Gyeokbukgung, Changdeokgung (UNESCO), Changgyeokgung s národním palácovým muzeem a Deoksugung. Bukchon Hanok Village – v této čtvrti se mísí staré s novým. Zažijeme klid pagody Yogye Sa i vzrušenou atmosféru rybího trhu Noryangjin a nočního trhu Namdaemun. Můžete navštívit Národní muzeum nebo si vyjet ve čtvrti Namsan na Soulskou věž s výhledy na město. Projdeme si kousek hradeb na vrchol Bukaksan. Budeme se ztrácet pod moderními mrakodrapy.

14. – 15. den: Rezervní den. Pokud ale stihneme vše výše uvedené, zbude nám den na prozkoumání okolí Soulu. Dle převažujícího zájmu skupiny uděláme výlet např. do Dongguerungu, ke komplexu královských hrobů dynastie Joseon – opět UNESCO. V případě zájmu jednotlivců se pro ně pokusíme zorganizovat výlet do DMZ (demilitarizovaná zóna, vzhledem k politickému napětí bez záruky, bez českého průvodce). Poslední den ráno odjezd na letiště, odlet a návrat domů

Cena zájezdu zahrnuje

V celkové ceně je zahrnuta cena zájezdu 28500 Kč, 32500 Kč nebo 38500 Kč dle zvolené varianty ubytování a cena letenek včetně dvou přeletů do maximálního limitu 22000 Kč. V ceně zájezdu je zahrnuta veškerá společná doprava (vlak, bus, taxi), ubytování dle zvolené varianty, veškeré výlety v rámci základního programu, český průvodce, organizace celé akce, pojištění CK proti úpadku, sleva 18% na nákup v Sambarsport.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné, případné fakultativní výlety nad rámec výše popsaného programu. Vízum nepotřebujeme. Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena mezinárodní letenky včetně dvou přeletů je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Ubytování

VARIANTA „OUTDOOR – 1“ – ubytování v hostelech, pokoje typu dormitory (společné ložnice pro 4–6 lidí), sociální zařízení většinou mimo pokoj. K dispozici kuchyňka, možnost vaření, navíc téměř vždy horká voda k zalití čaje, kávy a instantních pokrmů. Tato varianta dává tedy zároveň možnost minimálních nákladů na stravování.

VARIANTA „OUTDOOR – 2“ – ubytování ve stejných hostelech, ale minimálně 6× zařídíme pro ucelené dvojice či trojice samostatný pokoj s vlastním příslušenstvím.

VARIANTA „STANDARD“ – klasické dvojlůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím po celou doby zájezdu, pro nepředvídatelné situace si vyhrazujeme právo maximálně dvou výjimek.

Další informace

STEJNÝ PROGRAM – DVĚ VARIANTY VAŠEHO POHODLÍ – NEPOHODLÍ!

14.4. – 28.4. 2018 – varianta „OUTDOOR – 1“ – cena 28500 Kč
14.4. – 28.4. 2018 – varianta „OUTDOOR – 2“ – cena 32500 Kč
27.4. – 11.5. 2018 – varianta „STANDARD“ – cena 38500