Nepál - podhůří a NP na motocyklech

Nepálem na motocyklu za slavnými osmitisícovkami, poznáním kultury a přírody v sedle legendárního Royal Enfieldu.

Nepál na motocyklu Royal Enfield

2 000 km úrodnými nížinami, tropickými národními parky, hlubokými údolími himálajských řek, po kamenitých nejvýše položených nepálských cestách do mystických klášterů v nadmořské výšce 3 750 m. Zkrácena dvoutýdenní varianta osvědčeného programu. Jezdíme do Indie a Nepálu od roku 2003. Víme, kterým místum se vyhnout (silnice mezi Kathmándú a Pokharou) a které se musí navštívit.

 

 

 • Termíny
 • 05. 10. 2024 - 20. 10. 2024
 • Počet dní
 • 16 dní
 • Cena zájezdu
 • 55 000 Kč
 • Cena letenky
 • 26 000 Kč
 • Celková cena
 • 81 000 Kč

Předběžný program zájezdu Nepál - podhůří a NP na motocyklech za dva týdny

1. – 2. den: Odlet z Prahy, přílet do Káthmándú, ubytování v hotelu.

3. den: Přejezd scénickou silnicí s nekonečnými serpentinami a výhledem na himalájský hřebendo NP Chitvan. 200 km  

4. den: Přejezd do Lubiní (UNESCO) - buddhovo rodiště - jedna z nejvýznamnějších buddhistických památek na světě. 180km 

5. den: Prohlídka Lumbíni, přejezd do Tansenu, výjezd na Šrínagar hill odkud bude za dobrého počasí himálajský hřeben jako na dlani. 110 km.

6. den: Přejezd do Pókhary ležící u jezera Phéva. Cestou návštěva World Peace Pagoda s jedinečným výhledem na jezeto Phéva a himalájský hřeben s Annapurnami a Dhaulágiri. 120 km.

7. – 10. den: Výjezd na Sarangkot 1592 m s výhledem na Annapurny, Dhaulágiri, Machhapuhre. Proti proudu Kali Gandaki mezi vrcholy Dhaulagiri 8 125 m a Annapurna 8 091 m do posvátného místa buddhistů a hinduistů Muktinath v 3 750 m. Návrat zpět do Pokhary. Cesta vede po nezpevněných kamenitých cestách, nejtěžší a zároveň nejkrásnější úsek cesty - osmitisícovky na dosah, prastaré kláštery, vesničky tibetského tipu,... 400 km.

11. den: Volný den v Pokhaře, možnost návštěvy okolních jeskynní, rafting na řece Kali Gandaki.

12. den: přejezd do Gorkhy, odkud pocházejí vyhlášení Gurkhští vojáci, královský palác DHUNI PATI s výhledem na Manaslu 8 163 m. 110 km.

13. - 14. den: Návrat do Káthmándů nepálským venkovem. 200 km

15. den: Prohlídka Káthmándú, návštěva památek zahrnutých v UNESCO – královské město Pátán, gháty v Pašupatináth, chrámový komplex Svajambhunát, palácové náměstí Durbar Square,… Možnost letu k Everestu (220 USD).

16. den: Přelet do ČR.

Zájezd není pro sváteční jezdce, zažijete rozestavěné silnice, prach, šotolinu, horko, vlhko, déšť, výjimečně i sníh, hustý nepálský provoz, kde se bez klaksonu neobejdete. Ale výhledy na osmitisícovky a poznání nekomerčního venkova, kam se běžní turisté nedostanou stojí za to.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů Royal Enfield Himalaya, český průvodce, mechanik motocyklů, doprovodné auto, ubytování, mapy. Pojištění proti úpadku CK, testovací jízda na Enfieldu v Praze.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (2000 Kč), jídlo – (500 Kč/den), škody na motorce způsobené havárií, nepálské vízum (30 USD- na letišti po příletui), Annapurna trek permit (55 USD), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 26 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Standard cena 1280 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme pojištění u ERV varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta varianta Standard cena 1280 Kč.

Další informace

COVID podmínky - Ministerstvo zdravotnictví v Nepálu vydalo dne 2. 6. 2023 vyhlášku, která pro zahraniční cestující do Nepálu ruší povinnost prokázat se po příletu do Nepálu potvrzením o dokončeném očkování proti COVID-19 (v případě očkovaných osob proti COVID-19) nebo zprávou s negativním výsledkem testu na COVID-19 (v případě neočkovaných osob proti COVID-19). MZd Nepálu si ponechalo právo pro náhodnou kontrolu cestujících, které může podrobit testu na prokázání onemocnění COVID-19.

Doporučujeme očkování - žloutenka a břišní tyfus. Podrobnosti a více informací získáte například zde - www.ockovacicentrum.cz.

Články z podobných cest - Motocyklová expedice „na zkoušku“ , Deníky z cest: Nepál na Enfieldech, Když začne pršet v Ladakhu, Ladakh special, Jak chtěli motorkáři v Indii ušetřit, Na Enfieldech přes nejvyšší sedla světa (Honza Odehnal).

Recenze

 • Dobrý den vážený pane Odehnal. Rád bych Vám vyjádřil pozitivní ohlas . Nepál byl dechberoucí, organizace výborná. Láďa Lazar je dobrý chlap, se skvělými zeměpisnými i kulturními znalostmi. Bez problémů zvládl skupinu osobností. Děkuji.

  Martin Chrostek

 • Ahoj Honzo, předem chci říct, že nejsem zvyklý psát nějaké recenze, hodnocení a pod., nikdy jsem nic podobného nepsal, ale minulý týden jsme se vrátili z Nepálu a takhle úžasnou dovolenou jsem ještě nezažil. Chtěl bych poděkovat jednak za tvůj profesionální, ale zároveň naprosto lidský přístup. Od první schůzky, kdy jsme se sešli někde u Brna v hospodě osobně až po zajištění veškerých formalit týkajících se zájezdu. Všechno klaplo na výbornou. Průvodce Láďa Lazar je kapitola sama o sobě:-) Neskutečný člověk s obrovskýma zkušenostma a nekonečnou zásobou historek a příhod posunul tu dovolenou snad ještě dál. Počasí vyšlo na výbornou, trasa zájezdu perfektní, viděli jsme neskutečné věci. Místní řidič Kamal i mechanik Suheb byli prostě borci. S minimem nářadí si poradili s jakoukoliv opravou, vyřešili prasklý rám, zaseknuté vidlice, výměnu alternátoru a spoustu dalších, prostě nic nebyl problém:-) PROSTĚ RAJBAS JE BOMBA. Budu tě všude chválit a určitě jsem s tvojí cestovkou nebyl naposled. DÍKY, PŘEJI PĚKNÝ DEN A SPOUSTU SPOKOJENÝCH KLIENTŮ -- S pozdravem Petr D.

  Petr D.