Vánoční Thajsko – tropické ostrovy a hornatý sever

 

Poznejte rozmanité Thajsko, navštivte rozdílné regiony - hornatý sever, oblast Chiang Mai s buddhistickými chrámy, kde budeme cestovat džunglí na raftech a setkáme se slony.

Thajsko  - vánoční zájezd - hory, moře i památky UNESCO

Na jihu zažijeme krásy turisticky minimálně ovlivněných tropických ostrovů NP Tarutao  - nádherné téměř liduprázné pláže, skvělé šnorchlování, vodopády a projížďky na kajaku i kolech. V závěru navštívíme Bangkok a královské středověké město Ayutthaya (UNESCO).

Z DŮVODU VYSOKÝCH CEN LETENEK VE VÁNOČNÍM OBDOBÍ, DOPORUČUJEME SE NA TENTO ZÁJEZD PŘIHLÁSIT CO NEJDŘÍVE – NEJPOZDĚJI V ZÁŘÍ.

 

 • Termíny
 • 23. 12. 2023 - 08. 01. 2023
 • Počet dní
 • 16 dní
 • Cena zájezdu
 • 39 000 Kč
 • Cena letenky
 • 20 000 Kč
 • Celková cena
 • 59 000 Kč

Předběžný program zájezdu Thajsko – tropické ostrovy a hornatý sever

1. a 2. den: Přílet do středověkého města Chiang Mai, přezdívaného “Růže severu“
Pěší prohlídka ve vnitřní části hradeb města – chrámy Wat Phra Singh, Wat Chedi Luang. Večer noční bazar.

3. den: Prohlídka ikony Chiang Mai – honosného chrámového komplexu: Wat Phrathat Doi Suthep na vrcholu hory Doi Suthep. Výhledy na město, návštěva zahrad Bhuping Royal Palace Gardens

4. - 5. den: Dvoudenní výlet do vesnice horského kmene, vodopád Mog Fa, setkání se slony, úžasná cesta džunglí k řece Mae Tang River, plavba na raftech, návrat do Chiang Mai.

6. - 9. den: Přelet na jih Thajska do města Hat Yai, přejezd do NP Ko Tarutao, prozkoumání blízkých zákoutí ostrova na kole i pěšky. Na většině ostrovů je ubytování provozováno správou národního parku a tím je počet návštěvníků limitován. Díky tomu je zdejší příroda jen minimálně dotčena civilizací. Čeká nás západ slunce z vyhlídky Toe-Boo Cliff, výlet lodí po řece podél mangrovníků do krokodýlí jeskyně s krápníkovou výzdobou. Možnost fakultativního výletu thajskou lodí kolem ostrova, návštěva odlehlých pláží a zátoky Ao Molac. Na kole projedeme vnitrozemí ostrova, výlet k vodopádu LO PO Waterfall či k pozůstatkům starého vězení.

10. - 11. den: Přejezd na komerční ostrov Ko Lipe s rušnou Walking street, ochutnávka rybích specialit, tradiční thajskou lodí na výlet se šnorchlováním - barevné korály s podivuhodnými rybami.

12. den: Přejezd na ostrov Ko Adang s liduprázdnými plážemi, šnorchlování, relax nebo výstup na vyhlídku Cliff Chadoe.

13. - 14. den: Lodí do přístavu Pak Bara, letecky do Bangkoku. Prohlídka hlavního města, královský palác, Wat Pho se slavnou sochou ležícího Buddhy, projížďka kanálovou loví, Wat Arun, noční život. Kaosan Road, ochutnávka pravé thajské kuchyně.

15. - 16. den: Výlet do bývalého hlavního města Siamu Ayutthaya, jenž byla v minulosti nejbohatším městem jihovýchodní Asie, prohlídka ruin paláců a chrámů. Návrat do ČR.

OHLEDNĚ LETENEK DOPORUČUJEME SE PŘIHLÁSIT CO NEJDŘÍVE!! Ceny letenek kolem Vánoc a Nového roku jsou nejvyšší z celé sezony.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Turistické ubytování (hotýlky, penziony, 2 lůžkové pokoje, bungalovy), místní doprava, pronájem kol v Ayutthaya a na ostrově Ko Tarutao, projíždka na slonech a raft, vstup do NP Tarutao, pronájem kajaku (4 hodiny) na ostrově Ko Tarutao, výlet lodí kolem ostrovů Ko Adang, Ko Rawi a Ko Khai spojený se šnorchlováním, českého (anglicky mluvícího) průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, fakultativní výlety a aktivity, vstupné do památek a NP, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Dostaneme zdarma na letišti po příletu, podmínkou je pas s platností nejméně 6 měsíců po ukončení zájezdu.

Služby za příplatek

Zajistíme pokoj jen pro jednu osobu.

Náročnost

Zájezd pro každého, kdo zvládne pul denní pochod a rád se koupe, šnorchluje, užívá si moře.

Strava

Z místních zdrojů  -  restaurace, stánky,..

Ubytování

hotely, lodžije

Doprava

Zajistíme dle požadavku třeba u Generali.

Vybavení

Hygienická vložka do spacáku, plavky, obleční do teplot 10 - 40 °C.

Pojištění léčebných výloh

Zajistíme u Generali.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Možnost prodloužení o další památky v okolí Bangkoku.

Recenze

 • Dobrý den, zájezd byl super, všechno fungovalo, viděli jsme toho za poměrně krátkou dobu hodně. Díky za organizaci letů odlišných od ostatních účastníků.

  Jakub Sigmund