Vietnam splňuje splňuje všechny požadavky – exotiká příroda, kultura, přátelští obyvatelé a hlavně pronajímáme tu lehká cestovní endura 250 ccm. Ideální stroje se kterými je možno navštívit běžně těžce dostupná místa. Zažijte zajímavou akční dovolenou s offroudovými úseky za poznáním přírody a kultury.

Zájezd Vietnam na motorce

 

  • Termíny
  • 22. 10. 2022 - 06. 11. 2022
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 43 000 Kč
  • Cena letenky
  • 21 000 Kč
  • Celková cena
  • 64 000 Kč

Předběžný program zájezdu Severním Vietnamem na motorce

1. – 2. den: Přelet do Hanoje, památky starého města a odjezd lehátkovým vlakem do Lao Cai.

3. den: Start z Lao Cai, oblastí ananasových farem do Muong Khuong. Krajinou vápencových homolí sjez k přehradě na řece Chay, offroudový dojezd do Bac Ha.

4. den: Střídavě po silnici a kamenitých cestách do Xin Man, proti proudu nekonečnými serpentinami do Vinh Quang a šlapačko offroudová zkratka do Ha Giang.

5. den: Přejezd do nejvyšších hor severu Vietnamu střídavě po úzkých silničkách a offroudovými úseky krajinou černých vápencových hor, oběd v Yen Minh, nocleh v Dong Van.

6. den: Po silnici vylámané v prudkých svazích do Meo Vac, offroudem přejezd do Bao Lac a nocleh v Bac Me, nedaleko stejnojmenného NP.

7. den: Dalším úsekem bez asfaltových silnic přejezd do NP Ba Be.

8. den: Odpočinkový den. Krásy národního parku poznáme z paluby člunu, 18 km poplujeme do 300 m dlouhého jeskyně s krápníkovou výzdobou, kterým protéká řeka Nang a kde žije 7 000 netopýrů. Atmosféra tropů po celou dobu výletu, koupaní v jezeře,…

9. den: Přejezd po silničkách s asfaltem i bez něj do provinčního města Cao Bang.

10. den: Krajinou vápencových homolí porostlých bujnou vegetací do severovýchodního výběžku Vietnamu. Návštěva prehistorické jeskyně s krápníkovou výzdobou a fotogenického vodopádu Ban Gioc , na řece Qua Son, která tvoří hranici s Čínou.

11. – 13. den: Návštěva zátoky Ha Long (UNESCO). Plavba zátokou kolem překrásných skalních útvarů vystupující z moře až do dosud turisty nenapadené části zátoky na ostrov Quan Lạn. Ubytování v hotýlku u mangrovového pobřeží. Plavba na malém člunu s koupáním na nádherných plážičkách bez lidí na několika různých ostrovech s možností pěších vycházek do džungle. Po večerech možnost výletu po ostrově Quan Lạn pěšky, taxíkem nebo na zapůjčeném kole na další pláže, návštěva autentického trhu.

14. den: Návrat do Hanoje, čím blíže – tím hustějším, provozem.

15. den: Památky a zajímavá místa Hanoje.

16. den: Přelet do ČR.

Celková vzdálenost na motocyklech 1 600 km, po převážně bočních silničkách a spíše lehčím offroudovém terénu, které zvládne průměrný motocyklový jezdec. Jízda v terénu (lehká šotolina) asi 7 %, ostatní po silnicích. Nějobtížnější úsek lze objet po silnici. Průměrná délka denních etap je 150 km. Každý jede takovou rychlostí, aby jel bezpečně a zvládl nepředvídané situace, jako jsou vozidla v protisměru, cyklisté či domácí zvířata na cestě.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem enduro motocyklů Yamaha Lifan 250 ccm, nebo Honda Baja XR 250 ccm, mechanik, vstupné do NP, ubytování, průvodce CK, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, PHM, strava, vízum 25 USD.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 16 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Zajistíte si je elektronicky sami dle našeho návodu.

Služby za příplatek

Honda CRF 250 ccm za příplatek 3000 Kč.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.