Nepál - Dhaulágiri trek + možnost výstupu na Dhampus Peak

Nepál – turistikou téměř nepoznamenaný trek kolem vrcholu Dhaulágiri 8 167 m přes sedla Frech Pass 5 360 m a Dhampus Pass 5 258 m. Cesta je geograficky i scénicky nádherná a kulturně fascinující.

Nepálem bez civilizace a komerce

Noclehy ve stanech a jednoduchých lodžiích. Strava z vlastních zásob na sedm dní, kdy budete v neobydlené oblasti. Bezpečnost bude zajištěna satelitním telefonem a složenou zálohou v Káthmándú pro případný záchranný let vrtulníku.

Nepál pro COVID očkované i neočkované otevřen.

 • Termíny
 • 19. 10. 2024 - 10. 11. 2024
 • Počet dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 33 500 Kč
 • Cena letenky
 • 21 000 Kč
 • Celková cena
 • 54 500 Kč

Předběžný program zájezdu Nepál - Dhaulágiri trek + možnost výstupu na Dhampus Peak

1–2. den: Let do Nepálu – Káthmándú, přesun na hotel.

3. den: Cesta z Káthmándú (za jasného počasí možno kochat se výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu, Annapurnu do Pokhary a do Beni 850 m.

4. den: Z Beni 3 hodiny autobusem do Darbangu 1 180 m a 2 h chůze do Dharapani 1 562 m.

5. den: Přes vesnici Sibang 1730 m, sestup k řece Dhara Kola a výstup do malebné vesnice s výhledem na horské scenerie Muri 1 850 m.

6. den: Opět sestup, tentokrát k řece Myagdi Khola a proti proudu pralesem k pěknému guesthousu v Boghara 2 080 m.

7. den: Pětihodinový pochod pralesem na tábořiště Dobang 2 520 m, nocleh ve stanu.

8. den: Stále proti proudu Myagdi Khola až do Italského BC 3 660 m s úžasným výhledem na jižní stěnu Dhaulágiri, pět hodin pochodu.

9. den: Aklimatizační výstup 650 m po travnatých stráních pod jižní stěnou Dhaulágiri, nocleh opět v Italském BC.

10. den: Hlubokým studeným kaňonem kolem Švýcarského BC na ledovec pokrytý kamením až do Japonského BC 4 000 m. Čtyři hodiny pochodu.

11. den: Po ledovci do Dhaulágiri BC 4 740 m, čtyři hodiny chůze. Odměnou jsou nádherné scenérie a výhledy na vrcholy Dhaulágiri II, III, V, zdánlivě snadný Tukuche Peak 6 920 m a samozřejmě severozápadní stěnu (podobnou pyramidě) Dhaulágiri 8 167 m. Aklimatizační vycházka po ledovci.

12. den: Ráno je zase opět větší zima, ze začátku výstup po ledovci a následně po kamenitých a zasněžených pozvolných úbočích do nejvyššího sedla na naší trase French Pass 5 360 m. Objevují se další vrcholy Sita Chuchura 6 611 m, Mukut Himal 6 639 m, Tongu Peak 6 187m. Ze sedla sestup do studeného tábořiště v Hidden Valley stále s úžasnými scenériemi.

13. den: Po nejchladnějším ránu(může být i –20°C), pozvolný výstup do sedla Dhampus Pass 5 258 m (možný výstup na Dhampus Peak 6 035 m), sestup do tábořiště Yak Kharka 3 680 m, nebo až do Marphy 2 670 m. Velkolepé výhledy na Tukuche Peak 6 920 m a hlavně přes údolí Kali Gandaki na Nilgiri North 7 061 m, vrcholy Annapuren, kaňon království Mustang, Tilicho Peak 7 134 m,…

14. - 15. den: Po odpočinku v Marpha autobusem do Jomsomu 2 720 m a jeepem do vesnice Muktinath 3 760 m. tento úsek je již na trase frekventovaného Annapurna treku s gesthousy různého komfortu – internet, german bakery, evropský jídelníček,…

16. den: Návštěva buddhistického a hinduistického kláštera v Muktinath – 108 posvátných pramenů, věčný plamen živený útrobami země. Sestup do Kagbeni – brány království Mustang. Po cestě návštěva buddhistického kláštera Sakya-pa Gompa ve vesnici Dzong.

17. den: Kaňonem Kali Gandaki návrat do Jomsomu.

18. – 21. den: Přelet Jomsom – Pokhara - Káthmándú. , možnost akčního raftingu na řece Seti. Návrat do Káthmándú a poznávání jeho památek a okolí – královská města chráněná UNESCO – Patan, Bhaktapur,buddhistické svatyně Boudhanath stúpa a Swayanbhunath, pohřebiště Pašupatináth,…

22. - 23. den: Odlet do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu a ubytování v hotelech a kempech, povolení a permity na trek kolem Dhaulágiri a Annapurna, nepálský a český průvodce, letenka Jomoson - Pokhara, Pokhara - Káthmándú.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, nepálské vízum (50 USD vyřídíte si po příletu na letišti v Káthmandú), nosič (420 USD, nese 25 kg), permit - pro zájemce o výstup na Dhampus Peak 6 035 m (300 – 500 USD, záleží na počtu zájemců), vstupné do památek.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 19 500 Kč. Více informací zde.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu, doporučujeme Není v ceně zájezdu. Doporučujeme Direct pojišťovnu - https://www.direct.cz/pro-lidi/cestovni-pojisteni.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné 4 % z ceny zájezdu, spoluúčast 20%. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Další informace

COVID podmínky - Ministerstvo zdravotnictví v Nepálu vydalo dne 2. 6. 2023 vyhlášku, která pro zahraniční cestující do Nepálu ruší povinnost prokázat se po příletu do Nepálu potvrzením o dokončeném očkování proti COVID-19 (v případě očkovaných osob proti COVID-19) nebo zprávou s negativním výsledkem testu na COVID-19 (v případě neočkovaných osob proti COVID-19). MZd Nepálu si ponechalo právo pro náhodnou kontrolu cestujících, které může podrobit testu na prokázání onemocnění COVID-19.

Doporučujeme očkování - žloutenka a břišní tyfus. Podrobnosti a více informací získáte například zde - www.ockovacicentrum.cz.

Recenze

 • Zúčastnila jsem se zájezdu - treku kolem Dhaulagiri, ráda bych oficiálně poděkovala za průvodcovské služby Radce Tkáčikové, osobně jsem tak již učinila. Co mohu porovnat, tak Radka je opravdu jednou z mála průvodců, kteří nejezdí na zájezdy ,, na dovolenou,, ale svou práci bere zodpovědně a profesionálně. Věnovala se nám po celou dobu, starala se jak o stránku zdravotní, a co se týče předávaných informací, ohledně chrámů, náboženství, horolezectví.. myslím, že ve své branži najde těžko konkurenci. Takže ještě jednou poděkování a velká spokojennost s jejími službami.

  Olga Machačová

 • Díky za krásný výlet, průvodkyně Radka byla úžasná, vše jsem zvládl (i díky Vašim radám) bez problémů. Mějte se hezky.

  Tomáš Kovařík