Kuba se svými písčitými plážemi, korálovými útesy, bezpočtem malých ostrovů a ostrůvků a unikátní faunou a flórou je perlou Karibiku. Většinu území pokrývá savana s porosty královských palem. 

Kuba - cyklistika s šnorchlováním, doutníky a rumem


Na svazích nejvyššího kubánského pohoří Sierra Maestra se zachoval souvislý tropický les s mahagonem, palmami, cedrovými stromy a kapradinami, ve vyšších polohách se daří borovicím. Kromě aligátorů na ostrově žijí drobní živočichové, z nichž mnozí jsou díky izolaci Kuby od pevniny endemičtí. Teplota moře neklesá pod 24 °C.

  • Termíny
  • 13. 01. 2018 - 27. 01. 2018
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 38 000 Kč
  • Cena letenky
  • 23 000 Kč
  • Celková cena
  • 61 000 Kč

Program zájezdu Kuba na kole

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Havany
Ubytování v soukromí, seznámení s okolím, složení kol.

2. den: Poloostrov Zapata a Zátoka Sviní
Cestou v Guamě krokodýlí farma – ochutnávka krokodýlích steaků. Podél Karibiku do městečka Playa Giron. Individuální volba méně či více km. Pohodová asfaltka bez převýšení s možností koupání. (36 km)

3. den: Zátoka Sviní – Trinidad
N.P. Topes de Collantes – nádherná horská etapa s velkým převýšením. (58 km)

4. den: Trinidad (Unesco)
Muzeum nejzachovalejší koloniální architektury pod širým nebem. Nádherně pastelově zbarvené domky, paláce, kostely, náměstí s lavičkami a vysokými palmami. Ancon – jedna z nejkrásnějších pláží na karibském pobřeží Kuby. Relax na pláži a prohlídka Trinidadu. Historické centrum, muzea, chrámy.

5. den: Trinidad – Sancti Spiritus
Krásná etapa po kvalitním asfaltu se zvlněným profilem. Podvečerní prohlídka jednoho z nejzachovalejších měst v Karibiku z doby obchodu s cukrem. (67 km)

6. den: Sancti Spiritus – Cayo Conuco
Busem a na kole k Atlantiku přes Remedios a Caibarién na poloostrov Cayo Conuco. Odpočinek na plážích a návrat do Remedios. Podvečerní prohlídka malebného koloniálního města. (cca 50 km)

7. den: Cayo Santa María
Transfer busem na Cayo Santa María, pohodová cyklistika a relax na pláži.

8. – 9. den: Remedios – Viňales (Unesco)
Transfer busem ma západ – N.P. Viñales. Cyklistika a krátké túry v krasová oblasti. Vápencové homole – mogoty, tabákové plantáže, vápencový masív Mural de la Prehistoria, jeskyně, ponorné řeky. Možnost návštěvy tabákové továrničky na výrobu doutníků… Mírně kopcovitý profil. (cca 80–100 km)

10. den: Viňales – Cayo Jutías
Na kole na ostrůvek Cayo Jutías, pohoda na pláži. Hezké scenérie se zvlněným profilem. (69 km)

11. – 12. den: Cayo Jutías – Maria la Gorda
Busem a částečně na kole k jednomu z nejkrásnějších útesů Kuby – Maria la Gorda. Více než padesát potápěčských lokalit v bezprostřední blízkosti břehu. Odpočinek – šnorchlování, plavání, možnost organizovaného potápění s potápěčskou výbavou. Večer balení kol.

13. den: Maria la Gorda – Havana (Unesco)
Busem do Havany. Prohlídka města – koloniální paláce, chrámy a pevnosti, Habana Vieja (Stará Havana) a její náměstí a uličky, Plaza de la Catedral, Kapitol – Capitolio Nacional, proslulá promenáda Malecón, Palác Bacardi, muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye…

14. – 15. den: Dopoledne Havana, odpoledne odlet z Kuby, přílet do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, český průvodce, doprava doprovodným klimatizovaným vozidlem pro přepravu osob a kol, pojištění CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum 630 Kč, přeprava kola v letadle 100 EUR jedna cesta, vstupné, strava, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 23 000 Kč. Více informací zde