Píší vám po delší době od návratu z cesty po Namibii s vaší CK. Zájezd mi i určitě všem ostatním přinesl nádherné zážitky, byl výborně naplánovaný a velmi pestrý. Vynucená volba náhradního treku ve Fish River Canyonu se ukázal ajako mnohem lepší a schůdnější varianta a navíc jsme si užili nečekaného luxusu. Doby přejezdu bylo leckdy těžké splnit, ale na tak dlouhých cestách asi není možné počítat s rezervou. Obdivuhodně si počínal náš průvodce Tomáš Malý, který stihl nejen bezpečně řídit, zajišťovat program, ale ještě nám vařit vodu na večeři. Pro případné příště bych doporučoval ponechat více času na kvetoucí poušť (třeba dvě lokality), skoro pro všechny to byla nečekaná událost. Děkuji za nevšední zážitky.

Petr Mokroš

 

So synom sme sa prvýkrát zúčastnili s Vašou CK na takomto druhu zájazdu. Zišla sa veľmi príma partia ľudí, a spoločne sme prešli veľký kus Namíbie. So synom máme pocit, že Afrika nám vliezla pod kožu, a určite sa budeme chcieť vrátiť. Stále je čo objavovať, a sú i iné destinácie, ktoré by sme týmto spôsobom radi navštívili. Prijali by sme jeden deň naviac pri Epupa Falls, poprípade i rozloženie cesty na dve etapy zo smeru Windhoek-Fisher River  Canyon. Super výlet bolo i odskočenie si na more, ktorý je síce trochu komerčnejšieho rázu, ale príjemná zmena. Osvedčilo sa nám platenie platobnou kartou, a uvítali by sme doplňujúce  informácie o cenách fakultatívnych výletov. S pozdravom

Magda Forrová

 

Dobrý den. Díky za přivítání. Zájezd byl skvělý a průvodce Tomáš Malý opravdu špičkový - po této stránce není co vytknout.
Možná by to chtělo upřednit informace ohledně vhodnosti použití platební karty k výběru peněz na místě (proces ve směnárnách je nekonečný, složitý a velmi zdržuje - procestoval jsem hodně zemí, ale tak špatné to nikde nebylo).
Trochu upřesnit drobné platby a aktualizovat ceny. Den navíc u Epupa falls by určitě přispěl ke zlepšení zájezdu.

Zdenek Svánovský

 

Rád bych zareagoval na nedávno odjetý zájezd do Namibie. Předně bych rád vyzvedl skvělý výkon průvodce Tomáše Malého, jeho znalosti, vstřícnost, obětavost, schopnost improvizace a organizace.... Notná dávka štěstí byla třeba i k dodržení programu zájezdu. Šest defektů, dva vyteklé tlumiče, utržená náprava na čepu, prasklý klíňák na alternátor.
Nebylo jen mým názorem, že jezdit až na jih země k Fish River Kaňonu by se mohlo z programu vypustit. Zájezd hodnotím jako velmi pěkný, povedený.

Švarc František, účastník zájezdu.

 

V pondělí jsme se vrátili z Namibie nadšení a plní neopakovatelných zážitků. Nevím, komu za zájezd snů poděkovat. Zda, pro nás dosud neznámé, CK Rajbas za skvěle připravený program, gradující největšími peckami  - vodopády Epupa a hlavně Etoshou, nebo CK Karavela za jeho zprostředkování.  Zcela zvláštní kapitolou byl ovšem průvodce zájezdu. Pro svoji mizernou jazykovou vybavenost jsem odkázán na služby CK. Průvodců jsem poznal desítky, ale ten náš, Tomáš Malý patří do té opravdové špičky!  Výborná angličtina, ochota, trpělivost při neustálém opakování informací klientům, obdivuhodné znalosti africké fauny….. Neobyčejná kreativita. V neděli odpoledne nám „odešlo“ jedno auto. V poušti, 80 km od kempu. Když zbývajícím autem odvážel  ženskou část skupiny, vypovědělo  kousek před kempem službu i to. Průvodce zajistil nejen dopravu zbytku trosečníků z pouště, ale i fungl nová auta na zítřek! V pondělí jsme odjížděli jen s hodinovým zpožděním proti plánu. Osobně jsem mu velmi vděčný za nezapomenutelné dva týdny.  Myslím, že se mu podařilo přenést nejen na mne, ale i na ostatní účastníky, něco ze svého nesmírného entuziasmu pro Afriku.

MUDr. Ivan Kohout

 

Vážení kolegové,

přes CK Karavela jsem se zúčastnil zájezdu do Namibie organizovaného CK Rajbas. Dovolím si zhodnotit zájezd svým pohledem.

Program zájezdu je velmi dobře zpracován, je vyvážený a pestrý. Osobně bych přivítal o pár dnů více a buď rozdělit dlouhé přejezdy ve 2. polovině nebo naopak přidat Botswanu po cestě zět do hlavního města, nebo se nevracet do Windhoeku, ale odletět zpět odjinud. Vím, že vše má své pro a proti - cena, vrácení auta apod. a své příznivce a odpůrce. Vše jsme při delších cestách i konzultovali s průvodcem Tomášem Malým. K jeho osobě bych chtěl říct, že se zhostil průvodcování výborně - jeho organizační schopnosti, znalost řízení a komunikace v angličtině jsou výtečné. Ale taky schopnost navodit pohodovou atmosféru a přístup k lidem je bezva. Je to výborný průvodce. Celkově tedy poděkování za velmi povedený zájezd, ve kterém nedošlo k žádnému problému a přesně splnil to, co jste avizovali v nabídce.

Drobná poznámka člověka, který hodně prošel a připadá si stále ještě fyzicky zdatný (ve skupině jsem byl nejmladší). Nenazval bych okruh v Naukluftu procházkou, kterou zvládne každý (nakonec zvládne, ale lehká procházka to není), A do podmínek, které jsme zažili my je potřebné i teplé oblečení a pro pár delších výšlapů jsou minimálně botasky dobré. I s těmito věcmi navíc se dá vlézt do menších zavazadel. My měli za 2 osoby 18 a 11 kg i s vybavením na spaní ve stanu a vlastním vařením.

Berte to jako pohled a návrh za jednoho účastníka.Hlavní je poděkování za velmi dobře sestavený zájezd a ocenění za výborné průvodcování.

Díky a hodně krásných a bezproblémových cest.

Arnošt Klein

 

Dobré odpoledne,

V červenci jsme se s manželkou zúčastnili vámi pořádaného zájezdu do Namibie. Můžeme s potěšením říci, že zájezd se vydařil k naší spokojenosti. Vhodně zvolený program zájezdu určitě vyhověl i různým očekáváním účastníků, vynikající byl průvodce Tomáš Malý (jako vždy) , dobrá parta... Snad jako poslední připomínku (abych jen nechválil) bych doporučil zvážit možnost odletu z Vídně přes Addis Abbebu z důvodu kratší vzdálenosti a doby přeletu, samozřejmě jen v případě, že toto bude zájemcům vyhovovat, pro účastníky z Moravy určitě. A to i za cenu, že někteří mohou odlétat z Prahy a potkat se všichni až ve Windhoeku.

Ještě jednou děkujeme vám a Tomáši Malému za výborný zájezd.

Zdeňka a Petr Procházkovi