Dobry den, pred niekolkymi dnami sme sa vratili zo zajazdu Botswana + Zimbabwe. Cestu sme absolvovali s Jindrom Nebojsom a - opat nesklamal. Navstivili sme mnozstvo zaujimavych miest, a hoci tam bol aj on 1.x, vsetko vyslo na "vybornu"! Este triedime fotky a dojmy, ale uz aj premyslame, kam buduci rok. A urcite opat s CK Rajbas. Vdaka.  

Kopecki H+L

 

Milý Jindřichu, v posledních dnech jsem přemýšlel o zážitcích z naší cesty Botswanou a Zimbabwe. Nakonec si myslím, že jsou to zcela nesouměřitelné kvality prožitků. Neodmyslitelně k nim však patří Tvůj vklad a vždy přítomná linie cesty, která se jakoby sama od sebe odvíjí. Víme všichni, že to tak není, že se neodvíjí nic samo jen tak. Opisovali jsme "smyčky" Botswanou, používám záměrně Tvůj termín. Ty smyčky zdánlivě nelogické, jsou určitě tím nejrozumnějším, jak šlo cestu konstruovat. To je mi nyní po cestě zcela zřejmé. Botswana se tím stala vlastně hrou s terénem, výzvou pro řidičské zážitky a jedinečným divadlem zvěře, aniž by se cokoliv zadrhlo nebo další fáze cesty prostě přerušilo. Děkuji za provokativní nápad smyček. Snad nejhezčí je zpětně dojem ze Savuti. Určitě je to pro mě vůdčí vzpomínka na Botswanu.

Zimbabwe nás všechny překvapilo. Myslím, že je to jedinečný prostor právě svojí členitostí krajiny, neobvyklou přítomností kulturních lokalit. Určitě je to cíl pro samostatnou africkou cestu, ale pak i s několika dny safari v nějakém zimbabwském národním parku. Toho nám na naší cestě ale nebylo třeba, byli jsme již nasyceni. Menší skupina a zrání programu už podmínila znatelně rozvolněnější strukturu cesty, a tak to bylo i dobře. Díky za cestu. 

Robert Matička