Vážené Rajbasky,Rajbasové a Rajbasátka....nedá mi to abych alespoň krátce nepoděkoval Vašemu teamu za další (..v mém případě už čtvrtou..)podařenou akci.

Jel jsem zájezd“ Indie- Himálajem na kole“ s Vaší firmou už podruhé a měl jsem trochu bobky, jestli to nebude trochu zklamání, protože poprvé (..před  pěti lety) se mi tenhle trip srašně moc líbil. Dvakrát do téže řeky.... :-) Nic z mojich obav se nevyplnilo a zájezd byl nádherný. Tenhle kus Asie je tak plný překvapení a změn, od počasí, stavu cest, technických problémů, po rozmary zákonodárců, atd., že je prakticky nemožné, aby se dva ročníky stejného zájezdu zážitkově významně podobaly... Před pěti lety jsme dvakrát museli změnit trasu pro sesuvy skal v horách. Tenhle rok jsme jeli podle plánu a já viděl zase jinou scenérii. Podařilo se nám nocovat přímo v klášterech a vychutnat si tu nesdělitelnou atmosféru a tajemnost budhistických svatých míst. Noc v Naco, kam jsem se toužil strašně vrátit a podařilo se mi to, je zážitkem pro každého, kdo se jen trochu umí dívat. Projíždíte vesnicemi, zdá se vám, že jste v neskutečně naaranžovaném skanzenu, ale najednou si uvědomíte, že je to syrová neředěná realita...silný a krásný zážitek. Úsměvy indických žen...musíte si na ně trošičku počkat a udržet ten svůj trochu dýl, ale pak to příjde... je v tom cudnost,plachost,ale i divokost a něha....nádhera. Barvy,vůně i nevůně, neuvěřitelně modrá obloha a bílé oblaky, stovky odstínů skalnatých pustých hor, pohledy i tváře venkovanů, pestré oblečení prostých a krasných žen...  tak tohle všechno mně bere za srdce a tohle všechno je v Ladakhu k vidění......Tomáš Rusek, jako zkušený kormidelník, umožnil nám cyklotrhačům se realizovat podle chuti. Takže nebyl problém domluvit se nad mapou a prodloužit si etapu, prozkoumat další údolí nebo sedlo. Nádhera. Počasí i partička jsou vždycky ruleta. Ale vyšlo oboje naprosto fantasticky. Podpůrné vozidlo s kašmírskými řidiči nám bylo k dispozici vždycky, když bylo třeba a zdá se mi, že jeho posádka zraje jako dobré víno... Takže, co říct nakonec. Máte mě ve svém Fanclubu a když mi to osud dopřeje, určitě s Vámi pojedu zase...Děkuju a přeju speciálně Tomášovi i Vám všem, abyste byli zdraví a veselí na těle i na duchu :-).

Honza Chrz

 

Ještě jednou chci poděkovat, zejména Vám pane Odehnale, za pomoc, kterou jste mi poskytl před odjezdem. Zájezd Indie – Himálajem na kole byl báječnej, skvělej a úžasnej …. a jak by hurónsky řval Váš zlatý veselý příbuzný byla to nevýýslovnáá kráááása …
Samozřejmě nikdy není všechno úplně dokonalé, ale s tím do toho člověk toužící po dobrodružství jde. To je to báječné neznámé, co ho potká – někdy špína, hlad, sajrajt, štěnice, blechy a taky úžasné hvězdy, a báječné zážitky.
Kritizovat tady mojí- pro mne tradiční - cestovní agenturu, u které jsem zájezd koupil, není asi smysluplné a postrádalo by to noblesu.
Jsem naopak velmi rád, že jsem již v počátku poznal, a i u mých kolegů vysledoval, že fungujete „jinak“, což je moc fajn.  
Díky moc.
A ještě díky, že jsem mohl poznat Tomáše Odehnala …. tenhle živočich a veselá bytost, má snad v popisu práce vytvářet pohodu a srandu, i když na dvorku grilujou tetu ….. jeho přítomnost je velmi osvěžující…. někdy totálně zničující
Mějte se všichni moc fajn, a přeju jen krásné časy budoucí.

Milan Brachtl