Ohňová země - Tierra del Fuego - Argentina, Chile

Nejjižněji  v Jižní Americe, v oblasti Patagonie, leží už mimo pevninu soustroví Ohňová země.
Část patří Argentině a část Chile.
Zajímavý název místo dostalo podle ohňů, zakládaných domorodci, které spatřil Magalhães, když v roce 1520 souostroví objevil. Žije zde cca 140 000 obyvatel.  Někteří z nich jsou potomci původních indiánských kmenů Alakaluf, Selknam a Jaghan. Nejstarší pozůstatky dokládající přítomnost člověka  zde jsou z období 8 000 př.n.l..
Místní oceánské podnebí má krátké, studené léto a zima je dlouhá, středně mírná a vlhká. Podnebí na  ostrovech je tedy vcelku chladné a vlhké. Teploty bývají v zimě 0 °C. V létě kolem 9 °C, může i sněžit.
Hlavní a největší z ostrovů - Isla Grande de Tierra del Fuego, má rozlohu téměř 48 000 km² s hlavním městem Punta Arenas. Ostatní ostrovy jsou mnohem menší. Na ostrově Navarino o rozloze 2 473 km² s přibližně 3 000 obyvateli se nachází nejjižnější město na světě Puerto Williams.
Pokladem Ohňové země je stejnojmenný park  NP Tierra del Fuego, který je cílem mnoha turistů. Lákají je barevná jezírka, rašeliniště, hustá zeleň údolí s potoky, na kterých bobři vystavěli hráze, v kontrastu s okolními ostrými vrcholy. Tahle drsná příroda s lamami, stříbrnými liškami a albatrosy je svojí krásou opojná.

Do Ohňové země se můžete vydat s trekovým zájezdem CK Rajbas:

Patagonie a Ohňová země - treking

Články o místech ze stejné nebo blízké oblasti: Andy, Aconcagua, Fitz Roy, MercedarioOhňová země, PatagoniePerito MorenoTorres del Paine