Erg Chebbi

Afrika, největší poušť světa Sahara, jeden z jejich výběžků do Maroka na hranici s Alžírem - největší a nejznámější duna, to je Erg Chebbi. Přesahuje své okolí o 150 m. Písečné duny  a slunce na ně dopadající, připravují dnes a denně, znovu, úžasnou podívanou, měnící se v každé chvíli s časem, pohybem slunce od obzoru k obzoru. Měkké raní světlo přechází v ostré polední, aby se západem slunce se opět všeho dotklo, vykouzlilo z tvarů tvary krásnější, i s jejich stíny, barvám dodalo sytost a ve zlaté hodince vytvořilo nezapomenutelnou atmosféru. Člověk nestačí fotit nebo všechno pustí, úplně se oddá přítomnému okamžiku a vnímá jen jej a prostor kolem sebe. Nejkrásnější jsou zlatá, růžová, oranžová - barvy ranní a večerní, zatímco přes den se zdá bít písek téměř bílý.
Po západu slunce začíná další nekonečné divadlo noci. Obloha je tak čistá, hvězdy tak září, klid, který je kolem. Že je možné něco takového vidět, zažít, člověk pochopí až na místě.

Turisti mají štěstí, protože Maročani jsou turismu a výdělku z něho velmi vstřícní. Můžete tedy do pouště vyjet s karavanou na velbloudu. Po dvou hodinách dorazíte do oázy, kde vyšplháte na hřeben duny, projdete se po něm, budete pozorovat stopy své, těch před vámi, jak vítr jemně pozvolna jejich tvar mění. Uvidíte nekonečné písečné moře dalších dun kolem. Pak se slunce začne přibližovat horizontu a všichni chtějí být u toho, když zapadne. Po tomto magickém momentu nastává čas seběhnout nebo sklouznout se po písku dolů, do oázy s několika zelenými stromy. V plátěných beduínských stanech je zde připraveno na zemi spaní a ve společném prostoru uprostřed skvělá večeře. Trocha beduínského bubnování a už je tma, kdy je zase čas pozorovat. Tentokrát noční hvězdnou oblohu. S ránem a snídaní nezbývá, než se oázou rozloučit, sednout opět na velblouda a putovat zpět. Váš průvodce od velbloudů na chvíli odběhne, ať si můžete vyfotit modrou vlnu jeho turbanu než se stanem turbanem. Výlet do pouště je nezapomenutelný zážitek.

Oblast Erg Chebbi  můžete navštívit na těchto zájezdech CK Rajbas:

Trekové zájezdy: 

Maroko - hory, pouště, lidé

Motorkářské zájezdy:

Maroko na motorce

Články o místech ze stejné oblasti: Erg Chebbi, Marrákeš

O Erg Chebbi se píše také v článcích: 

 Maroko poušť a voda