Dárdžiling/Darjeeling

Dárdžiling je oblast ve východní části Indie, ve státě Západní Bengálsko,spjatá s pěstováním skvělého černého čaje.
Zdaleka nejen to.
Dárdžiling  je místo v blízkosti Himalájí, kde je čistý vzduch, příjemné klima, evokuje představu klidu zelených kopců, zasněžených vrcholů, zemi ojedinělé krásy, majestátným Himálajem korunovanou.
Hlavním městem oblasti je stejnojmenné město Dárdžiling, proslulé nádhernou koloniální architekturou. Město má na  indické poměry má vysokou životní úroveň a vyspělé školství a proto mnoho studentů z celé Indie má zájem studovat právě zde. Velkou pozoruhodností je jedinečná horská, 88 km dlouhá železnice Darjeeling Himalayan Railway (UNESCO), zvaná DHR nebo Toy Train (vláček na hraní).Stoupá do Dárdžilingu a ještě kousek výše (2 200 m) ze Siliguri (100 m).
Dárdžiling je jedním z nejkrásnějších horských středisek na světě. Ohnivě červené rododendrony, jiskřivě bílé magnólie, kilometry zvlněných svahů pokryté smaragdovými keři zeleného čaje, exotické lesy jedle stříbrné  a nad tím vším azurová obloha s mráčky. Někde mezi nimi může být schována Královna horských stanic. Vrchol Kanchenjunga ozářen prvními paprsky rozbřesku její titul jen potvrzuje.
Jméno Darjeeling pochází z tibetských slov Dorje (úder blesku) a Ling (místo nebo země).
Historie okresu Dárdžiling je spojena s historií Sikkimu, východní Indie, Nepálu a Bhútánu.

Místo Dárdžiling můžete navštívit na těchto zájezdech CK Rajbas:

Cyklistické zájezdy:

Články o místech ze stejné nebo podobné oblasti: Dárdžiling, Indie na Enfieldu 2017, KašmírKhardung LaKye, Ladakh, LehMoravian Church, Rádžasthán, SikkimTabo, Tádž Mahal