Rádžasthán

Rádžasthán je indická hlavní země maharádžů a středověkých pevností, paláců a tygrů, svátků a festivalů. Rádžasthán je opravdu klenotem na indické koruně.
Název Rádžasthán je složen ze dvou slov Raja s Sthan, což znamená - země panovníků/vládců.
Je nejrozlehlejším státem Indie, sousedící na západě s Pákistánem a ostatní hranice má společné s dalšími indickými státy.
Zaujímá 10.4% z celé Indie. Na ploše 342 239 km2 žije téměř 70 000 000 obyvatel.   
Kromě toho je také jedním z nejbarevnějších a turisticky nejživějších míst  Indie, význačné tím, že si udržuje své hluboce zakořeněné kulturní dědictví. Spolu s paláci a pevnostmi má také Rádžasthán jedinou indickou poušť Thar.
Díky svému bohatému kulturnímu dědictví, jedinečným tradicím, úžasným památkám, slavným palácům a pevnostem získal Rádžasthán velkou popularitu u domácích i zahraničních turistů.
Místy, která nejvíce stojí za pozornost jsou hlavní město Džajpur - Růžové město (UNESCO) a další tři významná města - Udajpur - Jezerní město, Džódhpur - modré město a Džaisalmér - Zlaté město.Přírodní rezervace, které opravdu nabízejí jedinečný zážitek jsou: Desert NP, Keoladeo NP, , Ranthambhór NP, Darrah NP, rezervace Sariska a rezervace Mount Abu.

Přeneste se do téměř pohádkového světa a navštivte Rádžasthán na těchto zájezdech CK Rajbas:

Motorkářské zájezdy:

Indie - všechny pecky Rádžastánu
Skvosty pouštního Rádžasthánu na Enfieldu

Články o místech ze stejné nebo podobné oblasti: Dárdžiling, Indie na Enfieldu 2017, KašmírKhardung LaKye, Ladakh, LehMoravian Church, Rádžasthán, SikkimTabo, Tádž Mahal

O místě Rádžasthán se píše také v článcích:

Motorkářská dovolená pro každého